Čistění sání

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Čistění sání

Příspěvek od skodovkar »

Blízké době budu asi potřebovat sundat EGR z 1,9TDI 66kw a vyčistit. Jenomže při jednom by se mělo asi vyčistit i sání, které už bude asi taky zanesené. Otázka je čím na to. Viděl jsem nějaké přípravky i videa na youtube, ale přišlo mi to příliš dokonalé, aby to byla pravda. Jinými slovy, jak to čistíte vy? Co se komu osvědčilo? Nejde mi jen o samotný ventil ale i o paroží :idea:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Čistění sání

Příspěvek od lefort »

Demontáž, sundat těsnění, nejdřív hadr, kýbl a šroubovák, očistit nahrubo, potom wapka a nakonec nějaký silný odmašťovač - čistič brzd, atp. A hlavně gumové rukavice :D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Čistění sání

Příspěvek od Misojogi »

na skodovke sa aj hladilo jemnym smirglom omotanym na gumennu hadicu, ale na novych by to hladke malo byt uz od vyroby
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Čistění sání

Příspěvek od Návštěvník »

Mišo, řeč je zde o něčem úplně jiném! :idea:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Čistění sání

Příspěvek od bjukemen »

ono to sanie z vnutra ma urcitu drsnost obcas aj z konstrukcneho hladiska, ale tak ako bolo uvedene, rozobrat ocistit nahrubo a potom nejakou chemiu dokonat dielo
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Čistění sání

Příspěvek od NOVON »

Vyčistit a zaslepit..Taky se na to chystám..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
vikino1

Re: Čistění sání

Příspěvek od vikino1 »

Tiez mam zaslepeny, ale v zime sa preto trochu dlhsie ohrieva. No ja mam bufik tak no problem.
Návštěvník

Re: Čistění sání

Příspěvek od Návštěvník »

Tak si před tím zaslepením napřed zjistěte, jak máte řešenou regulaci turba. To abyste se pak nedivili, že vám vlivem výrazného nárůstu teploty výfukových plynů odešlo turbo.
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: Čistění sání

Příspěvek od Koliesko »

u mna #1 na cistenie karbonu:
Obrázek
+
Obrázek

ja som sanie cistil tak, ze do vanicky horuca voda + jar , nechal som odmocit asi 1 den, ale velmi to nepomohlo. Potom nasledoval ten cillit bang + dlha kefa na cistenie radiatorov, s tou som cistil jednotlive trubky v sani, nasledne som ho este vystriekal vysokym tlakom vody. Teraz uz vsetko (okrem ocelovych dielov) cistim tym bangom, pomer cena/vykon je super.
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Čistění sání

Příspěvek od otass »

Tyto prostředky fungují perfektně i na hliníková kola. Naopak na záchod se mi nejvíce osvědčila CocaCola, třeba by fungovala i na sání. Je to i ekologičtější.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Čistění sání

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník: No tak já mám ještě obtokové turbo..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Čistění sání

Příspěvek od Návštěvník »

Pak je to OK.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Čistění sání

Příspěvek od Brembo »

asi najlepšie funguje nafta a Arva. Skušal som Wynn´s Diesel EGR 3 - sprej ale je to preventívny čistič,zo sania toho vela neuvolní. Tiež som skusil Pro-Tec DIESEL APPLICATOR SPRAY,ten bol učinnejší,no i tak by som zrejme minul 3 spreje. Nakoniec som skusil naftu-minimálne množstvo velmi učinne rozpuštalo usadeniny,taktiež i Arva. Skušal som to zmiešavaci recirkulácie vyfukových spalín v sacom potrubí. Sacie potrubie ma len čaká.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistění sání

Příspěvek od ka-spel »

Mě na čištění klapky a sání pomohl nejvíc Milit. Rozpouštěl karbon podstatně líp než ten Wynn’s Petrol EGR 3.
byloObrázek
je Obrázek
NOP

Re: Čistění sání

Příspěvek od NOP »

ka-spel píše:Mě na čištění klapky a sání pomohl nejvíc Milit...
Mohu jenom potvrdit, že Milit je velmi účinný na téměř jakoukoliv starou špínu, třeba i v domácnosti. Sice jsem jej způsobem, jak popisuje ka-spel nezkoušel, ale na autě jsem jím docela solidně vyčistil např. slitinová kola lépe, než speciálně na tento účel prodávanými přípravky. Ovšem je třeba dávat pozor, jak působí na některých površích, např. kovech a raději zkrátit dobu jeho působení. Na ta kola jsem jej použil neředěný, nanesl štětcem, nechal krátce působit a opláchnul vodou (silně pění, pokud to budete provádět někde na komunikaci) a lakování se zdá neporušené. Dělal jsem to již několikrát.
Odpovědět