Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Pedro píše: Ovšem NA s V8 atmo 420k ztrácí na živočišnosti.
Ale v RS 6 2,8 t vs. novější model,mi to přišlo obráceně.

Pardon,chyba ,dvě písmena.... :|
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

:twisted: Mustang Shelby, Camaro, Ferrari 430, Porsche 911, BMW Z4 - chlapci, zpátky na zem :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Mám dotaz(y) pro znalce japonských vozů.Toyota Corolla Verso a Toyota Verso je jeden a tentýž vůz?
Na mě to dělá dojem,že z názvu někdy od roku 2009-10 vypadl pouze název Corolla. :idea:
Druhá otázka se týká motoru,1.6 97 kW nebo 1.8 108 kW? :idea: Díky.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Yaris,Avensis,Corolla. Vse bylo verso.
Motor? To nevim,na me moc moderni,uz nemaj mecha ovladanou sk.kl.,moc elektroniky...,pro me nezajimavy agregaty.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Pedro píše:Yaris,Avensis,Corolla. Vse bylo verso.
Motor? To nevim,na me moc moderni,uz nemaj mecha ovladanou sk.kl.,moc elektroniky...,pro me nezajimavy agregaty.
Cítím to úplně stejně jako Pedro. Ale to už jsem si říkal v minulosti vícekrát a přesto člověk nakonec tak trochu (i když se zpožděním) následuje dobu.

Každopádně jsem si Tvůj dotaz dovolil ocitovat do Toyota fóra. Jsou tam znalí lidé a rádi poradí. Snad se někdo ozve.
Sleduj zde:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =6&t=36201
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Chlapi díky,no že tam bude elektronika je asi jasné,ale to je v mém současném autě taky a nic s tím asi nenadělám.Mně jde v tuto chvíli o to,pokud budu měnit auto,tak abych měl nějakou představu.Bohužel Evropa směřuje do horoucích pekel a já skutečně nemíním sedlat přeplňovaný motor 1.2 o výkonu 96kW,což je dnes náhrada za motor 1.6 VTI jak jsem psal v jiném vlákně.Tady mě zaujalo,že se jedná o atmosférické motory.Takže pokud nedostanou evropští výrobci rozum,tak to u mě bude nakonec Japonec,byť vyrobený v Evropě.
P.S.Já samozřejmě neplánuji auto měnit v dohledné budoucnosti(mému současnému je 5 let)ale u mě před koupí nového vozu bude předcházet dlouhodobé pozorování. :lol: Nechal bych si možná to současné,ale přeci jen nechci dožít(dojezdit) s autem starým 20 let. :evil:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik: Tak jsem koukl na Toyota fórum a doufám,že nedostaneš k vůli mně za uši. :D Ono je tam informací ohledně motorů docela dost,stačí jen hledat. :wink: Že mě osla taky nenapadlo se tam nejdřív podívat. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:Jezevcik: Tak jsem koukl na Toyota fórum a doufám,že nedostaneš k vůli mně za uši. :D Ono je tam informací ohledně motorů docela dost,stačí jen hledat.
Určitě to přežiju :-)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Ty toyoťácké atmosférické motory působí při jízdě navzdory deklarovaným parametrům velmi unaveně. :(
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak něco už jsem stačil TF přečíst a píšou tam,že se jim nejvíc líbí kolem 4 tis.ot/min a po zajetí se to výrazně zlepší. :idea: Jinak já nepotřebuji žádného trhače asfaltu a navíc je vše ve hvězdách. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Klidne dojezdim s 20ti letym plechacem.Mymu soucasnymu je 16 a nwni problem. U me novy vyhradne Hilux a na nej nemam. A nemam hlavne duvod menit. Z beznych aut by prichazela v uvahu jen Fa III . Dle vzhledu. I proto ze ma predni i zadni svetla tam kde maji byt,ne na boku,ke strese,k oknum do puli kapoty...,v cem vladnou Frantici. Ale tam bych stejne uz nikdy nelovil.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak otázkou je,kam s tím pekáčem budeš jezdit.Pokud po vlastech českých,kde mě v případě náhle smrti někdo za pár kaček odtáhne,tak ano.Ovšem jezdit do destinací vzdálených 1000 km a více,tak takový hrdina fakt nejsem. :lol: Ale jak říkám,třeba mě to za 5 let už bavit nebude,koupím někde v čechách chajdu. :mrgreen: Pak už nepotřebuji takhle velké auto,ale vystačím si třeba s C3 nebo C4 a tam mi ta 1.2 vadit nebude. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Proc chcipnout? Za 5 let jeste nebudu mit ani nahodou 200tkm.
Chatu s pozemkem v Posazavi budu prodavat...:-)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Vloni jaxem byl odejit od bejvalky,tak ji Xsara zustala. Dobre ji tak.
Otazka,co ma za plechace nova pritelkyne?...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Proc chcipnout? Za 5 let jeste nebudu mit ani nahodou 200tkm.
Chatu s pozemkem v Posazavi budu prodavat...:-)
Tak na autě s tímhle nájezdem nikdy nevíš,odejde nějaká pí....a a stojíš.A při cestě na dovolenou někde na A10 není fakt o co stát. :? To s tou chatou je sice fajn,ale jednak je to pro mě daleko,protože budu vybírat mimo jiné dle dostupnosti hromadné dopravy(kdyby mi vzhledem k věku zakázali řídit) a hlavně budu pořizovat někdy před odchodem na zasloužený odpočinek. :wink: Dnes by mi byla chajda na 2 věci,vzhledem k tomu,že mám volný víkend při troše štěstí tak 1x za měsíc. :?
Ale jinak díky za nabídku realitní makléři. :wink: Co má tvoje přítelkyně za plecháče netuším a hádat nebudu. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět