Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
SparrowCZ

Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od SparrowCZ »

Ahoj, prosím o radu. Koukal jsem do nádobky a zjistil jsem že už nemám dostatečné množství oleje pro servo řízení. Opel Astra 1.6, 1997, 3 Dv. ,

Jaký olej mám dolít prosím?

Jinak servo mi nekvičí, jen mám dojem, že když je tam tak malo oleje, asi se mi někde ztrácí. Mám zachvistanou i kapotu, nejspíš to teče někde na řemen a ten to pak rozhodí okolo.

Co může být špatně? Že by teklo gufero?

Dík za rady

Jarda
USER

Příspěvek od USER »

Poradím ti, nalešti to a prodej co nejdřív to půjde. Tyhle auta mají víc závad než dílů
modelář

Příspěvek od modelář »

Souhlasím!

Když se mne přátelé, kolegové či známí ptají, jakou značku auta si mají koupit, upřímně odpovídám, že nevím. Ale na otázku, jakou značku auta si určitě kupovat nemají, mám zcela jednoznačnou odpověď: Opel!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Třeba Valvoline doporučuje použít ATF Type D nebo MaxLife ATF; pokud se to někama ztrácí, je potřeba to napřed najít. A vzhledem k tomu, že některé kapaliny do posilovače řízení jsou vzájemně nemísitelné, doporučuji to vypustit a vyměnit všechno - je tam toho litr. A já bych byl třeba pro http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1089
(Jinak se můžeš podívat do mazacích plánů i třeba www.liquimoly.cz nebo www.q8oils.cz )
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Ze by Opel viedol v poruchovosti pred koncernom,dost pochybujem. Vsetko je to len o udrzbe. Ked sa auto zanedbava,tak sa odvdaci urcite.
modelář

Příspěvek od modelář »

No já neměl na mysli "jenom" provozní poruchovost, ale především samotnou konstrukci a kvalitu komponentů z prvovýroby.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

modelář píše:No já neměl na mysli "jenom" provozní poruchovost, ale především samotnou konstrukci a kvalitu komponentů z prvovýroby.
Což to je pravda, kastle? - hrozná - auto na pět,šest let a do kopru s ním, ale co se týče poruchovosti znám dost jiných značek, co na tom byli hůř.
Zdenek88

Re: Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od Zdenek88 »

Ja na opel nemuzu nadavat.Mam dve astry F 1,7TD a G 2,0DTI.Na tom Fku mam 380tisic,nerezavi a komponenty?Vstriky,cerpadlo,servo,turbo všechno puvodni.Jak uz tady někdo zminoval,jde o udrzbu.Kdo na to kasle,at se pak nedivi.Pokud to mas po celem motoru,muze ti tect gufero které je na cerpadle serva primo za hrideli do servisu to nedavej,tam ti pouze vymeni celej kus.Doma to jde vklidu rozdělat a gufero vymenit.V servise ti reknou?ze to nejde,zadny servis neopravuje jen vymenuje.
Zdenek88

Re: Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od Zdenek88 »

koukni sem a muzes si to udelat doma podle navodu
http://www.opelastra.cz/technika/servomotor.htm
Máchal

Re: Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od Máchal »

Mě fascinuje, že (skoro) každý mechanik říká, že servo opravit (obecně) nejde, že se musí měnit komplet.
A přitom na netu člověk čte, že někde to teče přes gufero za pár korun, v tomto případě odešlo ložisko.
Mám spíš dojem, že to nikdo nechce opravovat z lenosti a větší vejvar maj na nově zakoupeném dílu.
Návštěvník

Re: Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od Návštěvník »

On je spíše problém v tom, že řada výrobců používá gufera atypických rozměrů a provedení, která se samostatně koupit nedají. A jelikož jde v případě řízení prakticky vždy o gufera tlaková/dvoubřitá, tak se nedají ničím nahradit a nezbývá, než přistoupit na výměnu celého dílu. Důvodem je právě to, aby se v tom nehrabal každý jouda, tj. zajištění určité míry bezpečnosti. Tím to neobhajuji, pouze konstatuji.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaký olej do servo-řízení Opel Astra F 1.6, 1997 ?

Příspěvek od Brembo »

Dexron II a viac.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět