Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Máchal píše:Teda asi jsem divnej, ale ten design palubovky u Citrouše, to je děs :shock:
Ale jak se to říká - proti gustu...já mám rád klasickou palubovku ala koncern. Přehledný, jednoduchý a hlavně mám budíky před sebou (jakožto řidič)
No jo,ale když začne slábnout zrak,tak jsou ti ty budíky víš k čemu. :D Já už si dnes vystačím s rychloměrem a tem má přesně tu správnou velikost jakou má mít. :wink: Ale už se těším na tuhle. :mrgreen: Obrázek
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Je to samo věc názoru, za mě rozhodně NE :wink: Já jsem klasik a přes to nejede vlak.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Tak frantici su v tomto dost vystredny. Napr ked sa spojili s Nissanom ta Primera sa mi pacila ale vo vnutri to bol des. Budiky v strede a ten stredny panel :roll: :(
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Ale já nikomu tohle krásné auto přeci necpu :lol: je jasné,že každému se líbí nebo vyhovuje něco jiného. :wink: Kdyby tomu tak nebylo,tak se vyrábí jedna značka,jeden model a je to. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

lengy60 neboj nikto netvrdi ze by si ho nam podsuval :mrgreen: su to len cisto reakcie v teme "Jaké auto" :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Já se nebojím,taky tohle beru jako přátelské hašteření. :D Ale zpátky k autům,zjišťuji že většina aut,která by stála za úvahu,se nacházejí v Brně a přilehlých galaxiích. :roll: Teď je otázka,zda ta auta jsou skutečně tak dobrá jak se tváří nebo to Moravané dokáží jen lépe napucovat. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Moraváci mají všechno lepší, hlavně to, co mají nachystaný pro Pražáky. :lol:

P.S.: Proto Brňáci při shánění dobré ojetiny objíždějí celou republiku. :idea:
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Máchal píše:já mám rád klasickou palubovku ala koncern. Přehledný, jednoduchý a hlavně mám budíky před sebou (jakožto řidič)
V téhle klasice jezdím prakticky každý pracovní den (služební auťák), ovšem
lengy60 píše:když začne slábnout zrak,tak jsou ti ty budíky víš k čemu. :D
Hlavně některý koncernový s takovou grafikou, že kdybych neměl naučený odečítat jen z polohy ručiček, tak vím prd - tak špatnou grafiku některá ta jejich provedení mají. To samé informační displej v mém novém voze, a to není od koncernu. Co bych dal za centrální umístění přístrojovky, tj. dále od mých očí! :(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Měl bych jeden prostý dotaz na místní příznivce japonských vozů. :D Můžete mi něco napsat o tomto stroji? http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda ... oFrom=list
Myslím tím obecně o tomhle typu vozu. :idea:
Je to vyrobeno v Británii a je celkově "umírněnější" než minulá 6.generace - ta byla spíš do sportovna, tato sedmá (a pětidvířko obzvlášť) je spíš pro uživatelské pohodlí - motory (zážehové všechny i-VTEC) se tolik nevytáčí, krouťák je níž a jednašestka má "jen" 81kW. (Kdo chtěl víc, v pětidvířku byl i 2.0 110kW). A nafta ještě 1.7 74kW (stejný jako Isuzu v Opelu). O "šaltrpáce" tu už kluci psali, na podlaze chybí středový tunel - a více třeba tady: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... sc&start=0
A co vím, tak Tebou zmíněná Mazda 3 měla před faceliftem této generace problém z korozí hlavně zadních blatníků.... a Opla (tyto "malá" auta) bych nebral.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Hlavně některý koncernový s takovou grafikou, že kdybych neměl naučený odečítat jen z polohy ručiček, tak vím prd - tak špatnou grafiku některá ta jejich provedení mají. To samé informační displej v mém novém voze, a to není od koncernu. Co bych dal za centrální umístění přístrojovky, tj. dále od mých očí! :(
Mám to úplně stejně a když mě tuhle pomahači zastavili,tak jsem se na to zkoušel vymluvit,ale tak nějak mi nevěřili. :D V Rapidu je MAXI DOT,takže si to přepnu na display,ale zase je to chrochtadlo a navíc se v něm blbě sedí. :(
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše: Je to vyrobeno v Británii a je celkově "umírněnější" než minulá 6.generace - ta byla spíš do sportovna, tato sedmá (a pětidvířko obzvlášť) je spíš pro uživatelské pohodlí - motory (zážehové všechny i-VTEC) se tolik nevytáčí, krouťák je níž a jednašestka má "jen" 81kW. (Kdo chtěl víc, v pětidvířku byl i 2.0 110kW). A nafta ještě 1.7 74kW (stejný jako Isuzu v Opelu). O "šaltrpáce" tu už kluci psali, na podlaze chybí středový tunel - a více třeba tady: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... sc&start=0
A co vím, tak Tebou zmíněná Mazda 3 měla před faceliftem této generace problém z korozí hlavně zadních blatníků.... a Opla (tyto "malá" auta) bych nebral.
Díky moc,já to nechci pro sebe,ale pro dceru. :D Tedy chci,jsem(jsme) ve fázi výběru vhodného vozu pro začínající řidičku a jsem docela rád,že se jí moc nelíbí auta,jako je Fábie,Corsa,Yaris,C3,P-206 apod.
Přeci jen budu klidnější,když bude mít kolem sebe víc "masa",když vidím ta paka,co dnes na silnici předvádějí.No a protože jsou peníze až na prvním místě,zvažuji různé alternativy a protože všechna auta přirozeně neznám,tak se ptám těch,o kterých předpokládám,že o nich něco vědí. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....já to nechci pro sebe,ale pro dceru....Přeci jen budu klidnější,když bude mít kolem sebe víc "masa",když vidím ta paka,co dnes na silnici předvádějí....
Tak vybrat auto podle testů NCAP je v dnešní době docela logické a potřebné.... byť tohle
lengy60 píše:....protože jsou peníze až na prvním místě....

bohužel platí taky.

Ale ženské se auto musí líbit :wink: ty řeší většinou barvu, pohodlí, prostor pro děti a zrcátko ve sluneční cloně. A je jim fuk třeba antikorozní ochrana nebo jaký olej :twisted: Já toho Civica 2.0 měl taky v merku ale nakonec vyhrál Accord.... ale hlavně kvůli prvnímu písmenu ve VINku - byť můj minulý Civic byl anglán taky, ale ještě "z minulého století".... :x A moje dcera má Xsaru Picasso - kvůli poměru kufr / kočárek.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Vybírat auto pro dceru...? Jděte mi někam, přátelé... :lol: Ale vono je to vlastně úplně jedno, člověk nakonec vybere stejně dycky špatně... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Tak má si ho vybrala sama - teda ze zeťákem, ale prachy do toho kecaly taky :x On zůstal u Accorda :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše: Ale ženské se auto musí líbit :wink: ty řeší většinou barvu, pohodlí, prostor pro děti a zrcátko ve sluneční cloně. A je jim fuk třeba antikorozní ochrana nebo jaký olej :twisted: Já toho Civica 2.0 měl taky v merku ale nakonec vyhrál Accord.... ale hlavně kvůli prvnímu písmenu ve VINku - byť můj minulý Civic byl anglán taky, ale ještě "z minulého století".... :x A moje dcera má Xsaru Picasso - kvůli poměru kufr / kočárek.
Počkej,na děti má ještě chvíli čas. :D Ale jinak poradit si zase nechá,byť samozřejmě barvu budeme jistě řešit také,ale jen do určité míry. 8) Mně jde hlavně o to,abych si(ona)zbytečně nenaběhl a nelily se do toho peníze víc,než je nezbytně nutné.Jsem si vědom,že Civic je japonské auto,nicméně jsem někde cosi četl o problémech s brzdami,tak se radši ptám.U Citroenu tak nějak vím poměrně dost a vím kam se kouknout,ale tady jsem mimo.ono s tou C4 je to tak,že ji má i moje sestra(ta chtěla původně Fábii) a my máme C4 Picasso a protože má dcerka vybraný vkus po mně :mrgreen: ,tak by ji chtěla taky. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět