Plastické mazivo pro vodní pumpu na traktor Zetor 25.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Vojta

Plastické mazivo pro vodní pumpu na traktor Zetor 25.

Příspěvek od Vojta »

Dobrý den!
Jaký typ plastického maziva (vazelíny) mám zakoupit do maznice na vodní pumpu pro Zetor 25?Stejné se nejspíš používalo i u os. automobilu Škoda 105-120.Předběžně mi jako nejpřijatelnější podle parametrů vychází buď MOGUL A4 ,případně MOGUL LA2?Co mi poradíte! Děkuji za odpověď Dvořák!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Plastické mazivo pro vodní pumpu na traktor Zetor 25.

Příspěvek od skodovkar »

Doporučuji napsat přímo do Parama :wink:
pita

Re: Plastické mazivo pro vodní pumpu na traktor Zetor 25.

Příspěvek od pita »

Vojta píše:Dobrý den!
Jaký typ plastického maziva (vazelíny) mám zakoupit do maznice na vodní pumpu pro Zetor 25?Stejné se nejspíš používalo i u os. automobilu Škoda 105-120.Předběžně mi jako nejpřijatelnější podle parametrů vychází buď MOGUL A4 ,případně MOGUL LA2?Co mi poradíte! Děkuji za odpověď Dvořák!

Zetor 25 moje bejvalá láska to patří do jiného vlakna ne? ale třeba Total Multis EP2
František Smíšek
Příspěvky: 125
Registrován: čtv črc 24, 2008 13:17
Bydliště: Praha

Re: Plastické mazivo pro vodní pumpu na traktor Zetor 25.

Příspěvek od František Smíšek »

Při výběru vhodného maziva je třeba zvážit, čím byla pumpa mazána doposud (pokud ovšem nejde o mazání nové nebo generálkované pumpy, která byla dokonale vyčištěna). Směsi maziv založených na různých typech zahušťovadel (např. A4 je na bázi vapenatého mýdla, LA2 na bázi lithného mýdla) se mohou chovat nevypočitatelně a může dojít ke ztekucení maziva, jeho vytečení a následné havárii. Pokud jde o traktor déle provozovaný a pumpa nebyla demontována a vyčištěna, bylo nejspíše používáno mazivo A4, je tedy vhodné v tom pokračovat. Pokud jde o novou nebo opravenou pumpu, je možné použít některé z moderních maziv na bázi lithia (např. snadno dostupné LA2, velmi dobrý a za rozumné peníze je i Valar Intensive XC 2 EP).
Franta
Odpovědět