Otvírání 5-tých dveří

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od lengy60 »

Pánové,tak jsem dnes po dlouhé době vystříkl,jak švestkovej knedlík. :twisted: :twisted: :twisted:
Vše začalo tím,že před pár dny si začalo centrální zamykání mého vozu žít vlastním životem. :roll: Po otevření dálkovým ovládáním se samovolně otevřely i páté dveře a to samé se dělo při otevření dveří u řidiče nebo spolujezdce.Na našem(Citroen) fóru mi samozřejmě kolegové,co již mají tohle za sebou poradili,ale přece jen mi to nedalo a dnes jsem oslovil autorizovaný servis ,za kolik by tenhle bazmek byl k mání.Cenovka 800,-Kč mě nepřekvapila,protože jsem byl již obeznámen,ale dostala mě informace,že to je pouze "spínač" bez krycí gumy.No nic,tak jsem se zeptal na cenu té krycí gumy a upadl na záda,neb mi bylo sděleno,že 900,-Kč :!: Po chvíli přátelského klábosení jsme dospěli k názoru,že to asi bude kompletní spínač včetně gumové ochrany,ale že mají k dispozici bohužel takové
obrázky,ze kterých to není patrné.Domluvili jsme se,že budou kontaktovat Citroen,aby jim zaslali fotku,jak tento díl vlastně vypadá.Nicméně protože tisícovkami slamník vycpaný nemám,pustil jsem se do rozborky spínače sám.Po odfrézování plastu,ve kterém je částečně zalitý mikrospínač,ze mně(ač jinak klidného a slušného člověka) začaly padat slova jako debilové,diletanti,hovada atd. :D
Celé kouzlo tohoto zázraku spočívá v tom,že má propojit 2 kontakty a tím se odjistí zámek 5-tých dveří.Kdyby tam dali normální tlačítko za pár šušňů,tak by to auto přežilo.Ovšem s tímto "vynálezem" ještě opatřeným shora šprckou,aby to jó nemohlo větrat,to je mimo moje rozlišovací schopnosti.
No naštěstí jsem kluk šikovný, :D takže jsem původní spínač odfrézoval a nahradil jej jiným,robustnějším,kterých má doma hafo,když jsem rozebíral nějaké video nebo něco podobného.
Fotky nejsou nic moc,ale pro ilustraci snad stačí a pokud by se někdo dostal do podobných problémů, tak mu to snad bude k užitku.A pro vás co se budete mít tendence pošklebovat,cože to jsou frantíci za šunty,malá rada.Zajděte se nejdřív mrknout na své auto,zda nemáte na 5-tých dveřích stejné zařízení. :mrgreen:
A ještě ty fotky: http://lengy.rajce.idnes.cz/spinac_otvi ... ych_dveri/
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od jerome »

Mne z toho vychádza toto:
1.skoro každý autorizak je predrazeny
2.si šikovný kluk :mrgreen:
3.kedze ja také nemam tak frantici sú sunty :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od lengy60 »

Tak samozřejmě na tom má dealer nějakou marži,ale od výrobce to taky nedostanou zadarmo. :? Šikovný jsem myslel v nadsázce,ale dělám co můžu. :D Já si na frantíky nebo spíše frantíka nestěžuji a v rámci globalizace bych se nedivil,kdyby tenhle spínač byla i na jiných vozech.Mimochodem,už jsi se díval,jak to máš pořešené na svém voze? :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od jerome »

Ano díval. Budto 5 dvere otvorim od sofera packou alebo vlozim kluc do zamku na kufri :mrgreen:
pod napisom Civic (foto je ilustracne)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
e-panolin.cz

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od e-panolin.cz »

no jo, při maržích na nových autech, tu cenu musí dostat na ND
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od jerome »

Podľa mňa sú marze hodne vysoké :!: :?: :evil:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Návštěvník »

Marže za posledních 20 let údajně klesly na úroveň rentability koncového prodeje. Prý se vydělává hlavně na příplatkové výbavě, servisu a doplňkových službách (leasing, pojištění...).
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Durex »

Návštěvník má pravdu. Je to tak
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Návštěvník »

Bohužel se kvůli tomu už nedá moc smlouvat se samotným koncovým prodejcem, je třeba se orientovat na "vyšší patra" prodejní pyramidy.
Odpovědět