Benzín od Globusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

mates_lancer

Příspěvek od mates_lancer »

Petr H. píše::lol: pořád se tu věří na obecně oblíbené omyly...
mj. mám korejský vůz 12 let starý a mám předepsáno 95 okt. Nizkoobsahové vozy = levné vozy. Takový vůž není tak dobře vybavený a řídící jednotka obvykle jede na základní nastavení. Vůz pak třeba ani není vybavený příslušnými čidly. Nemá tedy čím by na změnu paliva zareagoval.
Benzín ze dna u čerpaček tipu Globus neexistuje. K separaci frakcí v palivu dojde v nejlepším případě po několika týdnech. To normálně nehrozí. Stočením další cisterny se to všechno zase pjéékně promixuje. :wink: Pokud, ale někdo zapomene v cisterně pár kubíků nafty tak pak může nastat problém. Některé motory si s tím neporadí. Dnes už se to vzhledem k cenám. ale asi nenosí, spíš naopak.
Samozřejmě může být problém i zcela obrácený, že náhodou zakoupený produkt obsahuje aditivum, které vám pročistí palivovou soustavu a samožřejmě dlouhodobé usazeniny rozptýlené do paliva značně změní jeho vlastnosti a může se to projevit paradoxně tak, že si budete myslet, že se jedná o nekvalitní palivo. V horším případě dojde i zastavení chodu motoru a to bud ucpáním filtru nebo i k vážné závadě. To se týká především značkových a výceoktanových paliv. Lepší palivo = více aditiv. Aditivum, které vámi běžně používané palivo neobsahuje během chvíle rozpustí usazeniny a je problém. Základní benzín je stejný. Pokud do něj někdo úmyslně nemíchá něco jiného např. Neraten.
Doufám, že už je to trochu jasnější... :wink:
Děkuju, to bylo moc dobré vysvětlení. Mnoho věcí kolem nás jsou asi jen obchodní triky. Možná, že právě Globus splňuje to co by měl.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Petr H. píše:Samozřejmě může být problém i zcela obrácený, že náhodou zakoupený produkt obsahuje aditivum, které vám pročistí palivovou soustavu a samožřejmě dlouhodobé usazeniny rozptýlené do paliva značně změní jeho vlastnosti a může se to projevit paradoxně tak, že si budete myslet, že se jedná o nekvalitní palivo.
To jsem zažil krátce po koupi své jeté feldy. Dal jsem tam před štrekou 250 km po dálnici nabral na zkoušku něco "pořádného" Shell V98 a auto jelo 200 km jak přidřené. Max 100 km/h. Pak se to začalo spravovat a až cestou zpátky se to slušně rozjelo, takže věřím, že to rozpustilo nějaký bordel v palivovém systému.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ka-spel píše:
Petr H. píše:Samozřejmě může být problém i zcela obrácený, že náhodou zakoupený produkt obsahuje aditivum, které vám pročistí palivovou soustavu a samožřejmě dlouhodobé usazeniny rozptýlené do paliva značně změní jeho vlastnosti a může se to projevit paradoxně tak, že si budete myslet, že se jedná o nekvalitní palivo.
To jsem zažil krátce po koupi své jeté feldy. Dal jsem tam před štrekou 250 km po dálnici nabral na zkoušku něco "pořádného" Shell V98 a auto jelo 200 km jak přidřené. Max 100 km/h. Pak se to začalo spravovat a až cestou zpátky se to slušně rozjelo, takže věřím, že to rozpustilo nějaký bordel v palivovém systému.
Jj, je to tak, já mám auťák taky z druhé ruky a původní majitel zřejmě moc netankoval plnou. Ten bordel co jsem měl v nádži mi zaprasil trysky pravděpodobně. STPéčko to napravilo a teď lítám jen na Globus. :wink: Takže benzín od Globusu vůbec špatný není
mates_lancer

Příspěvek od mates_lancer »

jo a zapomněl jsem se podepsat.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Nečetl jsem celé toto vlákno,ale titulek stačí k tomu,abych se vyjádřil.Do nedávných mrazů jsem dlouhodobě tankoval naftu pouze u Globusu.Udeřilo asi -15 a auto se mi najednou zastavilo za jízdy.Odtáhl jsem ho do garáže,kde bylo přes noc a ráno jsem ho normálně nastartoval.Ještě v teple jsem do nádrže nalil nějaký přípravek proti zamrznutí nafty,po vyjetí natankoval plnou u Shellu(bez přípravku)a po celý zbytek mrazů byl klid.Ta nafta,co tam zamrzla byla stoprocentně od Globus Čakovice.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Ještě chci pro upřesnění dodat,že ruční pumpa na palivovém filtru nešla ani zmáčknout.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:Ještě chci pro upřesnění dodat,že ruční pumpa na palivovém filtru nešla ani zmáčknout.
Já tankuju obyčejně zu Globusu, včera jsem natankoval u Shellky normalní 95 a motor byl jako z jiného auta, doslova to s ním cvičilo. Přitom mám dvoulitrovou hondu a ne žádnýho Yarise. Ten benzin z globusu určitě není špatný, ale 95 oktanů nemá ani náhodou.
Lada

Příspěvek od Lada »

Ja beru 95 benal Unicorn v Brna a jezdim bez problemu. Obcas auto dostane 98 od Globusu a jede be problemu - rekl bych ze zadne zlepseni vykonu tam neni ale spotreba jde niz - pravidelne pocitam. jinak davam kazdych 5000km cistic vstriku od Sonaxu.
PetrMilda

Re:

Příspěvek od PetrMilda »

Jezevcik píše:Nečetl jsem celé toto vlákno,ale titulek stačí k tomu,abych se vyjádřil.Do nedávných mrazů jsem dlouhodobě tankoval naftu pouze u Globusu.Udeřilo asi -15 a auto se mi najednou zastavilo za jízdy.Odtáhl jsem ho do garáže,kde bylo přes noc a ráno jsem ho normálně nastartoval.Ještě v teple jsem do nádrže nalil nějaký přípravek proti zamrznutí nafty,po vyjetí natankoval plnou u Shellu(bez přípravku)a po celý zbytek mrazů byl klid.Ta nafta,co tam zamrzla byla stoprocentně od Globus Čakovice.
U nafty je za hlubokých mrazů situace trochu jiná, než u benzínu. Jde o to, že z nafty se vlivem mrazu vysráží parafiny, které pak ucpou vstřiky, filtry a palivové trubky. To se může stát, pokud na podzim natankujete ještě letní naftu, jezdíte málo a mezitím, než ji vyjedete, udeří mrazy. Anebo má čerpací stanice sice jinak kvalitní, ale letní naftu (což by se pochopitelně nemělo stát).
Odpovědět