SUNOCO

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: SUNOCO

Příspěvek od Máchal »

Pitris píše:5w50 se dá dobře použít při vyšším teplotním a výkonovém zatížení
Dneska jsem dal Sportivu poprvé řádně zabrat. Trasa Svitavy - Mohelnice s využitím výkonu motoru. Škoda, že jsem u sebe neměl kabel, abych zjistil teplotu oleje (notebook jsem měl)
Jen tak pro zajímavost, kolik dosahují teploty oleje u vašich motorů při využívání výkonu?
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: SUNOCO

Příspěvek od kral »

moc vam dekuji,objednal jsem sud golda,tak az budou nejake kilacky ujete,tak poreforuji jak ty tzv. vykopavky na to pofrčí :D
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: SUNOCO

Příspěvek od kral »

:wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:....Jen tak pro zajímavost, kolik dosahují teploty oleje u vašich motorů při využívání výkonu?
Já nemám možnost měřit na svém autě teplotu oleje ale Honda má teplotu chladicí kapaliny i pracovní přetlak v okruhu chlazení nižší než třeba VW koncernové motory, takže snad i olej bude méně teplotně namáhán než u motorů VW. A co vím, tak u busů (Karosa 941) MHD se v létě blíží teplota oleje i 125-ti °C
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: SUNOCO

Příspěvek od Máchal »

Já to mám možnost změřit přes VAG a jsem zvědavý, kolik to bude (hlavně v létě)
U těch autobusů to je docela mazec.
Když jsem jel s M6 E63 tak ta měla ukazatel zabudovaný v otáčkoměru a ukazovalo to při jízdě lehce nad 100°C
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: SUNOCO

Příspěvek od kral »

u scharana 1,9tdi je teplota oleje dle cidla pri jizde po dalnici vetsinou 108-110 stupnu,tak nevim zdali to je moc nebo akorad :?:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SUNOCO

Příspěvek od jerome »

kral píše:moc vam dekuji,objednal jsem sud golda,tak az budou nejake kilacky ujete,tak poreforuji jak ty tzv. vykopavky na to pofrčí :D
Vykopavky budú spokojne :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Zdravím. Mám v plánu jezdit přes zimu oleje 5w40 ( Yacco 5w40 VX 1000 LL nebo Sunoco synturo gold 5w40 ) a přes léto Sunoco Marathon 10w40 Api SL. Chci se zeptat, kde a jak je na kanystrech Sunoco at už 1L a nebo 4 l vyražen datum výroby ? Aby mě nepřišel třeba olej starý 10 let. Na 4L marathon mám kruh, kde jsou čísla od 1 do 12 a šipka ukazuje na 11 a druhej konec šipky na 5ku. To není asi datum výroby že ?
e-panolin.cz

Re: SUNOCO

Příspěvek od e-panolin.cz »

To je pravděpodobně datum výroby obalu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: SUNOCO

Příspěvek od Colommbo »

adosM: Ani na jednom z kanystrů (5W50, 10W60) jsem datum výroby nenašel. Nevadí mi to... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:adosM: Ani na jednom z kanystrů (5W50, 10W60) jsem datum výroby nenašel. Nevadí mi to... :)
Ted záleží jestli tam má někde být nebo ne.. Napíšu na eshop bezo a jak na auto a uvidím. Je to maličkost Jsem s Marathonem spokojen. A syntruo gold 5w40 bude taky dobrej
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: SUNOCO

Příspěvek od lengy60 »

No nevím,ale tady na fóru se v jiném vlákně píše,že skladovatelnost(upotřebitelnost)oleje je max.5 let od data plnění. :idea: Takže mně by už z principu vadilo,pokud bych na výrobku tento údaj nenašel. :evil: Buď je olej tak starý,že už údaj zmizel nebo byl vyzmizíkován účelově,ale obojí je dle mého soudu špatně. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SUNOCO

Příspěvek od jerome »

Ten olej nebude starsi ako 5 rokov takze pohoda. Druha vec je ze to vyobca neudava co je jak pise lengy60 az nepredstavitelne :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

lengy60 píše:No nevím,ale tady na fóru se v jiném vlákně píše,že skladovatelnost(upotřebitelnost)oleje je max.5 let od data plnění. :idea: Takže mně by už z principu vadilo,pokud bych na výrobku tento údaj nenašel. :evil: Buď je olej tak starý,že už údaj zmizel nebo byl vyzmizíkován účelově,ale obojí je dle mého soudu špatně. :wink:
No vzhledem k tomu, že jsem po Valvoline Durablend 10w40, který měl na hydroštely supr učinek konečně našel další olej, na který jsou ( krom studenýho startu hydra bez klepotu ) a to je Sunoco Marathon 10w40. Motor na něj běží jak šepot. Tak mě doba použití dost zajímá. Protože budu toho oleje brát 12 litrů na 2 výměny oleje od jara do podzimu. A bude mě doma ležet 1-2 roky. Tak napíšu tam kde ten olej budu brát a uvidím co napíšou. Jestli je na marathonu a goldu 5w40 datum výroby nebo spotřeby
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....Tak napíšu tam kde ten olej budu brát a uvidím co napíšou....
V Bezu v Brně na Minské jsou ti kluci opravdu solidní - když budou vědět, určitě Ti odpoví.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět