Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

e1H

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od e1H »

Pitris píše:Je to jako Penrite.
Nepotřebuje ekonesmysly DPF a prapodivné firemní normy....Redline bude "jen" mazat - ale perfektně.
Tu nejde o ekológiu a ani o oleje vhodné pre DPF (inak má ich aj Redline), ale o to, že v Amerike autá väčšinou jazdia na benzín, na pomerne krátke intervaly a spotreba sa až tak moc nerieši. Ale neboj sa, aj tam sa snažia výrobcovia znižovať spotrebu áut, len ešte nedospeli do štádia ako starý kontinent. Keby sa v USA zaviedli tak prísne pravidlá na spotrebu áut ako u nás, resp. zákazníci by platili za liter benzínu to čo platíme my, tak by rýchlo začali hľadať spôsoby zníženia nákladov na prevádzku použitím ľahkobežného oleja a predĺženia intervalov. Akurát majú to šťastie, že tam spotreba 6-8 valcového motora ešte nezruinuje rodinný rozpočet, a to isté platí aj o častých výmenách oleja.

Ale toto všetko neznamená, že naše oleje sú horšie, práve naopak. To čo musia zvládať oleje v amerických podmienkach, to zvládnu európske oleje s prstom v nose, a mažú rovnako dobre.
Návštěvník

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od Návštěvník »

Když ono je to spíše o tom, že na starém kontinentu se na vlastní osobní auto vždy pohlíželo spíše jako na zbytný luxus, zatímco za louží auto bylo a stále zůstává životní nutností. Bez něj se člověk, tedy pokud zrovna nebydlí přímo v městské aglomeraci s funkční veřejnou dopravou, nedostane ani do práce, ani na nákup. Proto i jeho údržba je něco jako výměna baterek v ruční svítilně: majitele či uživatele nezruinuje. Zato jakákoli návštěva autoservisu je ve většině evropských zemí oním luxusem: viz třeba ony "luxusní" ceny olejů...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od jerome »

e1H píše:jerome, Redline sú dobré oleje, netvrdím že je to jedna trieda s olejom do kosačky, ale okrem tej spomínanej HTHS viskozity tam nevidím žiadnu pridanú hodnotu.
Nooo dost dolezita vec ta HTHS viskozita pre bezchybne fungovanie motora :wink:
adosM píše:Takový Redline 5w40 by byl super. Na moje občasné vytočení do omezovače, a kratší jízdy do 20km-. Občas i dál
Presne tak :wink: Redline to zvladne s prstom v nose :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od jerome »

e1H píše:Ale toto všetko neznamená, že naše oleje sú horšie, práve naopak. To čo musia zvládať oleje v amerických podmienkach, to zvládnu európske oleje s prstom v nose, a mažú rovnako dobre.
Moc by som tie europske oleje nevychvaloval. Uz len z dovodu ich povodu :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
adosM

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od adosM »

jerome píše:
e1H píše:jerome, Redline sú dobré oleje, netvrdím že je to jedna trieda s olejom do kosačky, ale okrem tej spomínanej HTHS viskozity tam nevidím žiadnu pridanú hodnotu.
Nooo dost dolezita vec ta HTHS viskozita pre bezchybne fungovanie motora :wink:
adosM píše:Takový Redline 5w40 by byl super. Na moje občasné vytočení do omezovače, a kratší jízdy do 20km-. Občas i dál
Presne tak :wink: Redline to zvladne s prstom v nose :wink:
Jjo HTHS viskozity 4,4 api SN, podle ofiko stránek. Ostatní dovozci to mají někteří neaktualizované. Za 6.5 L 2000kč. Darda no. Začnu dávat Yacco vx 1000 5w40 LL a časem uvidím. Dával jsem 10w40 ale fakt mám dost jízdy do 15 km -20km. Někdy i 8km. A na to je asi 10w40 naprd. Na jaro mám ještě nachystaný yacco 10w40 vx 500
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od bjukemen »

sa mi paci ako sa ohanas, ked olej ma iba normu 502.00 tak je to bieda :D :D no radsej som bez komentara ;)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
pppv

Re: Dostupnost a sehnání olejů Redline v ČR.

Příspěvek od pppv »

Ja jsem bral individualne pre http://www.topendpower.pl/ protoze meli zrovna cestu do CR (pry sem jezdi pravidelne), jen jsem musel do smenarny pro ty jejich polsky kuny :lol:
Odpovědět