Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

:D
bouchy

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bouchy »

lengy60 píše:Co se mi velmi osvědčilo,je tzv.myslet za druhé,takže když zaregistruji nějakého janka přede mnou nebo za mnou,tak zvolním a jsem ve střehu.
Přesně. Nutný je myslet třeba i na to, že vozidlo přede mnou neindikuje brzění = nefungují patřičná světla. Stává se mi to tak 1x týdně a není to příliš bezpečné, zvláště pokud jde o potuzenou kcháru, ještě s černými foliemi. Jak toto dostává STK... Normálně se totiž rozhlížím mnohem víc dopředu, než jen na svítilny vozidla přede mnou. A záměrně nefungující 3. brzdovku vídám denně, i na zánovních autech, nevím proč. A zde i zaznělo - jízda v koloně, v pohodě rozestupy, no a náhle se do mezery vtěsná další auto. Pak už bývá pozdě, když dojde na brzdění. Za viníka je pak zadní auto... Často k vidění u různého řešení "taky chci jet ve vláčku"...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

lengy60 píše:Návštěvník:Tak takto také nejezdím :D Taky je dobré,když dojedeš na silnici,kde se nedá předjet,vesničana vezoucího na vozíku míchačku. :D Co mě ale dokáže rozpálit do běla,když někdo není schopen při odbočení vlevo najet k dělící čáře. Ale to se tady můžeme vypisovat do úplného zhroucení,ale neuděláš s tím nic,tak to prostě je. Pro mě je jedinou útěchou, že v rámci pracovních povinností jezdím převážně v noci,takže to vcelku jde. Když jedu náhodou za světla,tak to nijak zvlášť neřeším,protože v práci není kam spěchat. :mrgreen:
nie dolava ale doprava-toto je sučasný trend. Odbočuje na križovatke dolava,ale zahne doprava aby nemusel tolko vytočit vyrážku na krku. Další fenomén-skracovanie zákruty za každu cenu-i v prípade,že protiiducemu nezostane miesto.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

No ono se občas člověk nestačí divit,že hromada lidí nereaguje na prosté zpomalení auta,ke kterému dojde prostým podřazením.Já nejsem nějaký extra brzdič,takže tuhle techniku dost praktikuji,ale holt jedním okem koukám dozadu,zda si toho zpomalení ten mamlas za mnou všiml. :D
Jinak je fakt,že si na našich silnicích někdy člověk připadá nějak takhle s tím,že to dost podobně potom dopadne. :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=yf7sXQH7ROo
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:....propastný rozdíl v brzdné dráze mezi gumama, jak je nám prezentováno, není tak docela pravda....
Netvrdím, že každá prémiová guma musí být super a každá budgetovka out, ale čím tedy je ten rozdíl v délce brzdné dráhy způsoben, když ne gumama a přitom auto, řidič, počasí a zkušební dráha je stejná ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:Návštěvník: ano do zimy je Vraník nejlepší guma, to je jedna stránka věci a ta druhá je o tom z čeho je vyroben. Otázkou je, proč takovou gumu nikdo nedělá jako novou - protože odbyt by nepokryl náklady, každý chce tichou gumu což Vraník není, proto protektor.
Ohledně forem, většinou to bývá tak, že v zákulisí nového výrobce je starý známý třeba Mišák. Je chytrý a ví, že je třeba podchytit šetřílky , kteří novou gumu za 2500Kč nekoupí, ale kupují gumy dobré kvality za polovičních 1200Kč. Kupující neví, že to je vyběhnutý starý vzorek Mišáka....
....ale stejně tak ani neví, v jakém stavu byla kostra pneumatiky před tím naprotektorováním.... :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Jak se říká, papír snese všechno, dokud u toho nebude notář :) jak u sportky, tak budou vždy nějaké zákulisní manévry. Jsou gumy, které nikdy netestujou proti sobě, vždy je udělaný nějaký předběžný výběr gum do testu, aby byl do předu dán potřebný výsledek. Pak , aby se neřeklo ,losem určí , ve které prodejně gumy vyzvednou pro rýpaly, že gumy jsou připravený na testy. Že již výběrem gum jsou karty rozdány, čtenář hltající článek ani nepostřehne, hlavně aby ty jeho byly do třetího místa. :wink: To, že to pak natáčí na video a místo 8 mm vzorku tam dají gumu, kterou potřebují na chvost s 4 mm vzorkem , zahladí obálka zůčastněným .......
Třeba Sáva Eskimo S3+ v rozměru 205/55 R16 a širší si nikdy nepustili a nepustí do testů a moc vědí proč, ta by roznesla v zubech Continental TS850 , Blizzak LM32, Alpin A4 .... mrknutím oka. Konfigurace vzorku u této gumy v užších rozměrech snižuje hodnotu na suchu a mokru, ale rostoucí šířkou se tento mínus srovnává. Jezdil jsem na žiletkách 155 a pak na 205 Sava a rozdíl u stejného vzorku je markantní. A to popisuji gumu, se kterou mám vlastní zkušenost a jsem přesvědčen, že takových gum, které by zamíchaly tabulkama je více, ale nehodí se do krámu. :mrgreen:

PS: ano stím souhlasím že neví jakou má Vraník kostru, ale nic na tom nemění že stále to bude nejlepší a nejvýkonější guma do sněhu.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

Savy Eskimo S3+ používám v rozměru 195/65/15 a za mě :wink: Cena / výkon = :wink:
Testy alá ADAC, tomu snad nikdo soudný nemůže věřit :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9925
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...Třeba Sáva Eskimo S3+ v rozměru 205/55 R16 a širší...Jezdil jsem na žiletkách 155 a pak na 205 Sava a rozdíl u stejného vzorku je markantní. A to popisuji gumu, se kterou mám vlastní zkušenost a...
Nic proti Savám, ale oba rozměry jsi jezdil na stejném autě...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Hombre píše:...Třeba Sáva Eskimo S3+ v rozměru 205/55 R16 a širší...Jezdil jsem na žiletkách 155 a pak na 205 Sava a rozdíl u stejného vzorku je markantní. A to popisuji gumu, se kterou mám vlastní zkušenost a...
No to dava logiku = vacsia plocha na ceste nie :?: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) jerome dne pát bře 06, 2015 7:04, celkem upraveno 1 x.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre tu psal něco o "vranících, jako nejlepších gumách do sněhu", ale příspěvek následně upravil, tedy ho nemohu odcitovat. Přesto se k němu vyjádřím: některé Vídeňačky (protože žádného Vídeňáka jsem za volantem takového vozu nikdy neslyšel - jde o zvuk valícího se železářství :P ) zase neuznávají na zimu nic než hřeby - nejlepší to gumy na zledovatělý, ujetý sníh. :wink: :lol:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Odcitovat můžeš, to by musela být poznámka upraveno 1x , 2x :mrgreen: a to nedělám. Když tam něco takového je a upravuji, tak v případě, že mě někdo předběhne a musím dopsat na koho reaguji, když to není ihned pod nim, nebo upravím gramatiku. :mrgreen:

Co se týče Vraníků, proč je mě stále předhazována nejasná historie kostry, tuto skutečnost přeci nevyvracím a souhlasím, že kostra již není ve 100% stavu . Jen tvrdím a za tým si stojím , že na sněhu neznám gumu která by dovedla to co Vraníky. Myslíte si že nějakýho horala, který potřebuje projet maximálně rychlostí 40 km/hod zavátý úsek, tankuje nějaká historie kostry. :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

A ještě doplním že jestli se bavím o vlastnostech na sněhu tak se nemůžu dohadovat o tom , že se špatně vyvažuje , může se urvat běhoun ......a další necnosti s protektorem spjatým, to je zase z jiného soudku o gumě. Strašně mě baví diskuze o hlučnosti pneumatiky, ta má opravdu 100% vliv na bezpečnost gumy. :P

PS: Pitris ho ocitoval :wink:
Naposledy upravil(a) Hombre dne pát bře 06, 2015 10:10, celkem upraveno 1 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Odcitovat můžeš, to by musela být poznámka upraveno 1x , 2x :mrgreen: a to nedělám. Když tam něco takového je a upravuji, tak v případě, že mě někdo předběhne a musím dopsat na koho reaguji, když to neníihned pd nim, nebo upravím gramatiku. :mrgreen:
Nemohu odcitovat něco, co tu bylo, ale už není, poněvadž jsi svůj již zveřejněný příspěvek (proto jsem ho zaregistroval) upravil dříve, než někdo jiný vložil za ten tvůj upravený svůj další. V tomto případě se totiž žádná poznámka o úpravě automaticky nevygeneruje. Někdy holt nestíhám... :lol:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Zase mám úpravu za PS :mrgreen: Pitris to ocitoval
Naposledy upravil(a) Hombre dne pát bře 06, 2015 10:22, celkem upraveno 1 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět