Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

Nebudeme si nic nalhávat, každý si hájí a vychvaluje ten "svůj" píseček :-)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

No faktem je,že málokdo přizná,že šlápl vedle. :mrgreen: To už musí být něco hodně špatně,že to člověka nasere a pak vyjde z barvou ven. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:Že ta, či ona letní guma zabrzdí o 15m dříve....to mohou valit šruby do hlav debilům, je to jen marketingový trik pro kšeft a lidi to žerou a žerou....
V tomto si dovolím nesouhlasit i já - tedy pokud si ochoten uvěřit testu z AutoBildu - je to sic už staršího data, ale jestli si pamatuji dobře, tak tehdy byla nejlepší na suchu při brždění Good-Yearka s nějakými 37-i metry ze stovky a nejhorší Wanli, která zastavila po 60-ti metrech. Ano, je to extrém ale zde je i jiný test pro porovnání brzdné dráhy http://www.testpneumatik.eu/letni-autob ... 195-65-R15
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Včera jsem byl v práci a jezdil s Rapidem na zimních pneumatikách Dayton a pohodička.
Dayton patří pod Bridgestone :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Já vím předsedo. :wink: :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše:Objednány Nokian(y). Mají o jednu drážku víc (jsem na ty podélný směrový drážky nějak zatíženej :P ), tož snad budou čtyři i v tomto rozměru... :?
Gumy dnes (po dvou týdnech od objednání :shock: ) konečně dorazily, nechal jsem je hned nazout na disky a uložil do přítmí se stálou nevysokou teplotou (sklep.) Krásné čtyři podélné drážky Made in Russia, už se těším, až přijde jejich čas... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jirko neříkej,že jsi je dal k vůli té teplotě na 7 schod nebo který to v tom filmu zmiňovali. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

https://www.youtube.com/watch?v=de9IW7QyDMc :wink: Kdybych je nechal na sedmém schodě, už bych kolem neprošel s uhlím ke kotli, jsou uložené až vzadu v temném koutě... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:Krásné čtyři podélné drážky Made in Russia, už se těším, až přijde jejich čas... :P
Len ci sa znesu tie ruske gumy s nemeckym autom :?: :mrgreen: :mrgreen: 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Otázkou je,zda není německý jen ten název. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Pitris píše:
Hombre píše:Že ta, či ona letní guma zabrzdí o 15m dříve....to mohou valit šruby do hlav debilům, je to jen marketingový trik pro kšeft a lidi to žerou a žerou....
V tomto si dovolím nesouhlasit i já - tedy pokud si ochoten uvěřit testu z AutoBildu - je to sic už staršího data, ale jestli si pamatuji dobře, tak tehdy byla nejlepší na suchu při brždění Good-Yearka s nějakými 37-i metry ze stovky a nejhorší Wanli, která zastavila po 60-ti metrech. Ano, je to extrém ale zde je i jiný test pro porovnání brzdné dráhy http://www.testpneumatik.eu/letni-autob ... 195-65-R15
:mrgreen: :mrgreen: A nyní si zkontroluj testy té samé gumy tady.
http://www.pneunet.cz/testy-pneumatik/
Nemám důvod nějakým zprofanovaným testům věřit. Kdybych ty špičkové a ty šmejdy neměl jeté, abych mohl porovnat. Ano rozdíl tam je, ale 100% ne takový, aby ze 100km/hod to udělalo 20 m rozdíl. Jediný opravdu markantní rozdíl tam je , ale jen v ceně. :wink:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre, srovnáváš absolutní naměřené hodnoty se známkami o neznámé váze (v tom smyslu, že nevíme, zda nejhorší v daném testu dostává za 5 a nejlepší za 1, nebo se vychází z nějaké jiné "normy" nastavení známkování)? To ale není korektní!
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... Ano rozdíl tam je, ale 100% ne takový, aby ze 100km/hod to udělalo 20 m rozdíl. ...
Připomnělo mi to již časově poměrně vzdálenou návštěvu výcvikového polygonu TCS, kde se učilo "správné brzdění" - jak na brzdy bez ABS/s ABS, na rovině/v zatáčce, na suchu/na mokru, na suchu pod levými koly a mokru pod pravými aj. Do cvičného úseku se najízdělo rychlostí 60 km/h (měřeno radarem s velkým displejem) a cílem zdokonalování bylo zabrzdit na co nejkratší dráze. Konkrétní hodnoty brzdných drah si již nevybavuji, nicméně si dobře pamatuji, že nejhorší žáci zpočátku dobržďovali ve 2/3 délky cvičného úseku a nejlepší "učedníci" končili výcvik v 1/3 jeho délky. Cvičné vozy poskytl TCS, v každém seděl na místě spolujezdce instruktor. Na závěr měl každý, kdo chtěl, příležitost si to vyzkoušet se svým vozem. Já tam byl služebně, tedy jsem vzal služební vůz a rozradostněn předchozím půldenním "hraním si" jsem celý ten testovací úsek přeletěl bez šance na něm zabrzdit. A proč? Inu ty gumy... :twisted:
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Omlouvám se za neúplnost napsaného mého myšlenkového pochodu, ale v tomto případě jsem neměl na mysli nějaké hodnoty v tabulce vycucané z palcu dle nějakých propozic /zdarma obutí aut redakce atd/. Jen to následné pořadí pneumatik viz od 1 místa......... :oops: mě dojímá k smíchu. Jen je třeba porovnat na kterém místě v jednotlivých tabulkách jsou, ale aby se od sebe lišili o 4 místa. :P :P :P :P A to mohou být nastaveny testy jak chtějí vždy v tom čase pro všechny gumy musí být stejné. Viz proměřování pneuměřiče tlaku o +0,2Bar, když o tu samou hodnotou nahustím všechny kola a pak je přeměřím cejchovaným , budou mít jinou hodnotu ale zase u všech stejnou. To samé je u měření brzdné dráhy a to se budu do krve hádat, že rozdíl 20 m je pi..vina na entou, maximálně z této rychlosti beru rozdíl do 5 m.

PS: když to vezmu z jiné strany mince, když jsou ty gumy tak nebezpečné, proč, ještě jednou, proč je povolen jejich prodej schválením homologace do provozu. Nebo jen ty z načkové kopou na všechny strany pro odliv zákazníků. :wink: Když je něco nebezpečné tak ČOI okamžitě nechá výrobek ztahnout z prodeje, tak proč není činěno i v rámci gum, nebo je to jinak a něco zde smrdí nekalou konkurencí. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Hombre dne čtv bře 05, 2015 7:33, celkem upraveno 2 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pokud se nebudou dělat testy na pneumatikách,řekněme 1-2 roky starými a s najetými 5-10 tis km,tak jsou ty testy k prdu. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět