Favorit - hori elektroinstalacia

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Itall »

skodovkar: Bude to nejspíš termostat, běžná závada starších aut. Chování systému chlazení záleží na tom, nakolik vadný termostat škrtí průtok vody. Může škrtit částečně a motor se pomalu ohřívá a netopí (na teploměru by to mělo být znát), a pak se motor přecejen zahřeje a topí. V létě by se mohl zase zahřát i moc. S těsněním pod hlavou souvislost moc nevidím, i kdyby tam závada byla (taky častá).
Návštěvník

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... S těsněním pod hlavou souvislost moc nevidím, i kdyby tam závada byla (taky častá).
Zato já ano: pokud se chlad. soustava zavzdušňuje, pak se nejčastěji zavzdušňuje právě kvůli vadnému těsnění pod hlavou. No a tam, kde je bublina, neproudí kapalina. :idea:
Itall

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... S těsněním pod hlavou souvislost moc nevidím, i kdyby tam závada byla (taky častá).
Zato já ano: pokud se chlad. soustava zavzdušňuje, pak se nejčastěji zavzdušňuje právě kvůli vadnému těsnění pod hlavou. No a tam, kde je bublina, neproudí kapalina. :idea:
Nějaké průsaky olej - voda jsme u škodovek doma řešili několikrát, chladicí soustava se nezavzdušňovala, topení topilo. Vlastně ani to těsnění pod hlavou nebylo asi vadné, spíš to okolo... :? Je to dost typická závada škodovek, bez vlivu na topení.
Návštěvník

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Návštěvník »

No a jaká je souvislost tvého sdělení s probíraným problémem? Tedy kromě toho, že téměř žádná.
Itall

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:No a jaká je souvislost tvého sdělení s probíraným problémem? Tedy kromě toho, že téměř žádná.
Souvislost je taková, že škodovkář má pravděpodobně špatný termostat, a proto mu topení topí všelijak. Na příznaky tebou zmíněné netěsnosti pod hlavou si zatím nestěžoval a i kdyby, tak mu kvůli tomu pravděpodobně topení netopí všelijak, ale kvůli termostatu ano.
Až to opraví, vyhlásíme výsledky ankety Diagnostik roku :D .
Návštěvník

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:... A k topení, auto zase přestalo topit. Ale sundal jsem víčko z nádobky, čímž unikl přetlak a auto při další jízdě začalo zase topit. Netušíte, kde je zakopaný pes?
Kromě toho
skodovkar píše:... Voda ubyla tak 1-2cm za těch 10tKm, takže celkem OK...
Shrnuto a podtrženo, jde s velkou pravděpodobností o problém se zavzdušňováním malého chlad. okruhu, který může zapříčiněn pronikáním plynů ze spalovacího prostoru do chlazení. Jinými slovy, souvislost s pronikáním oleje do chlad. kapaliny tu není téměř žádná.
Návštěvník

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...který může ...
Oprava: ...může být ...
Itall

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Itall »

Dobře dobře, ale než bude sundavat hlavu, ať se určitě koukne na ten termostat 8) .
Návštěvník

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to v každém případě! Tím bych rozhodně začal. Ovšem samotný termostat zavzdušnění nezpůsobuje, tedy pokud čirou náhodou není namontován v pozici, v níž neumožňuje řádné odvzdušnění.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Pitris »

Jo, ten volný jakoby nýtek musí být nahoře....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od skodovkar »

Kotouče s destičkami devět stovek :mrgreen:
Tak uvidím až se zajedou jaké budou.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od skodovkar »

Brzdy mi slouží naprosto dostatečně. Jelikož bylo konečně rozumné počasí, tak jsem po 8000Km měnil olej. Na filtr si pořídím klíč, se šroubovákem mě to vůbec nebavilo :x Starý olej byl poměrně hodně tmavý, takže Mogul čistil poctivě. Žádné špony jsem neviděl, olej opravdu smrděl nakysle po plynu.
Nový Lotos smrděl po ředidle a ani ztišení motoru nic moc :roll: Alespoň mám litr na dolití.
Hlásím připravenost na sraz :!:
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od jerome »

Lotos ? To je polsky ? U Bedi bol Mogul 10W40 za dobrú cenu 270kc/4l
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od skodovkar »

Je to baleno v Polsku. Prodavač tvrdil, že to je Elf.
Měnil jsem podruhé i vzduchový filtr (už to bylo 10tKm od minulé výměny :shock:) a jde to poznat. Auto jde ochotně ke 120km/hod. Studenější svíčky se taky zdají jako dobrá volba.
Jezevec

Re: Favorit - hori elektroinstalacia

Příspěvek od Jezevec »

Kdysi jsem měl přesně stejný problém s Favoritem. Následovala výměna termostatu,těsnění pod hlavou,vše zbytečně. Na radu zkušeného mechanika, že to dělá topení jsem moc nevěřil. Přesto jsem sehnal kompletní topení z Felicie, namontoval a bylo po problémech. V původním topení, byla utržena příčka,prý běžná závada topení u Favorita.Ahoj a ať ti to jezdí.
Odpovědět