Výměna oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Vyzkoušel jsem ji na několika autech, kde jsem chtěl (povětšinou z důvodu totálně zarezlých šroubů držících spodní kryt agregátu, které nikdo nikdy nesundával - proč asi? :evil: ) použít nouzové řešení výměny oleje odsátím, a někde to šlo (byť vždy špatně), jinde vůbec.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od jerome »

Ano je to podla auta. Kamarat ma original odsavacku s takym kovovym sosakom a ked som menil olej tak islo vysat len 2 litre. Zostatok jedine cez otvor na vani :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Jsem sice ze staré školy, ale myslím, že klasicky spodem je to stejně nejlepčí... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Samozřejmě! Pak se ovšem ptám, jak je možné, že tolik aut má "nedemontovatelné" (kromě flexou) spodní kryty agregátů? Jinými slovy, byl v těch motorech vůbec kdy měněn olej alespoň v rámci záruky? Ony ty šrouby totiž během jednoho roku obvykle nezareznou... :evil:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Vysvětlením, jež mě momentálně napadá, může být, že se prostě přijede do servisu, mekánik vsune sondu, než je během pěti minut "vycucnuto" (uvozovky jsou úmyslně), vymění filtr, v průběhu dalších pěti minut nalije nový olej, v lepším případě hadrem otře vrch motoru a šup!, další pán na holení...! Naúčtuje se hodina práce, olej, filtr a je vyděláno. Dnešní doba je rytmus, dnešní doba je tempo... :?
P.S. Některá auta mají ve spodním krytu aspoň otvor pro přístup k výpustnému šroubu... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:... vymění filtr, ... P.S. Některá auta mají ve spodním krytu aspoň otvor pro přístup k výpustnému šroubu... :)
Ano, ale ne u každého lze vyměnit olej. filtr bez sundání celého krytu.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od jerome »

Je to tak jak pise Colommbo. Vyhoda ja ta ze servis ma zakaznika do urcitej doby naspät s dalsim problemom a vo vo vo tom to dnes je :? :( :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Vyzkoušel jsem ji na několika autech, kde jsem chtěl (povětšinou z důvodu totálně zarezlých šroubů držících spodní kryt agregátu, které nikdo nikdy nesundával - proč asi? :evil: ) použít nouzové řešení výměny oleje odsátím, a někde to šlo (byť vždy špatně), jinde vůbec.
- u nás to riešime flexou
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od lengy60 »

To je to vážně v servisech tak zlé? :? Co si pamatuji,tak naši mechanici vždy olej vypouštěli a dekl sundávali také.To samé u mého auta,když mi měnili olej v servisu. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Tak zrovna toho mého kolegu s C4 jsem poslal k soukromníkovi, poněvadž na flexu momentálně nemám podmínky. S autem v záruce totiž chodil do značkového servisu.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Tak zrovna toho mého kolegu s C4 jsem poslal k soukromníkovi, poněvadž na flexu momentálně nemám podmínky. S autem v záruce totiž chodil do značkového servisu.
Já také nepsal,že jsem byl v tom samém servisu. :D V mém autě měnil jednou olej původní majitel,potom jsem já nechal vyměnit v servisu,no a po 7.tis.jsme to měnili u šemíka.Koncem března budu měnit opět a ještě přemýšlím,zda nesundat také vanu. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
andrejkilo

Re: Výměna oleje

Příspěvek od andrejkilo »

čerpadlo z lidla- dobry pomer cena-vykon, teda aspon v mojom pripade. Dal som zan tusim 15 €. Prve odsavanie oleja trvalo priblizne tych 30 minut. Mam octaviu 1,9 TDi 97r. Olej som pri vymene mal zohriaty (co odporucam) za pol hodinku som zvladol vsetko od otvorenia kapoty cez vymenu filtra "povysavanie nadrzky kde je umiestneny filter" po zatvorenie kapoty. Musim povedať že ak som v minulosti vymienal olej na jame vytieklo menej oleja ako s cepradlom. Velmi velka vyhoda je, že z cerpadlom mozte doslova povysavať vsetky kuty na ktoré dosiahnete. Mna potesilo hlavne "povysavanie" nadrzky alebo priestoru kde je olejovy filter. Cerpadielko je vhodne hlavne pre domacich kutilov, ktorych tesi takato praca. Rozhodne nie je pre narocnych, ktorý nervacia hned pri prvej komplikacii. Vyhody: cena, "vysatie vsetkych dostupnych miest", vymena oleja v domacich podmienkach, NEvyhody: hlucnost, malý výkon(výdatnosť prečerpávania), cit pre umiestnenie hadicky v spravnej polohe v olejovej vani. S cerpadlom som spokojny skoda ze som ho nekúpil skôr.
toytoy
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 18, 2018 9:42

Re: Výměna oleje

Příspěvek od toytoy »

Muže se něco v motoru poničit při odsávaní přebytečného oleje,2-3 dcl ?
Díky.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bio »

Nemělo by, ale všechno je možné.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Výměna oleje

Příspěvek od rousini »

toytoy píše:Muže se něco v motoru poničit při odsávaní přebytečného oleje,2-3 dcl ?
Díky.
bio píše:Nemělo by, ale všechno je možné.
...jako, že záleží na tom kdo to dělá??? :mrgreen:

Jinak odsávačku po druhém použití v druhém autě podepisuju. Pecka. Teplý olej vycucnutý za pár minut. Odsávám do původního kanystru od oleje (Total) šedé barvy. Do šroubovacího víčka jsem udělal 2 otvory, jeden na hadičku s olejem a druhý menší odvzdušnění. Nemusím hlídat, aby hadička nevyskočla. Špinavý olej splývá s šedým kanystrem a v podstatě na vodoznaku není vidět. Po chvíli si říkám, to nějak neteče, chci zvednout kanystr ze země a ejhle byl skoro plný... :wink:
Za chvíli hotovo, žádné kýble, žádná špína. Klíč na filtr a kus hadru :roll:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět