Lozisko Octavia I mazanie

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od Johnny55 »

Zdravim majstri,
idem menit ložisko na zadnej naprave na Octavii I. 81 kW, no a ked dom si ho tak prezeral, tak zo strany kde bude matica a krytka, teda vonkajšia strana, tak sú tam "holé" nechránené guličky ložiska. Je tam z výroby nejaka biela vazelina (ložisko zn. FAG) len sa chcem spýtať, netreba tam radšej doplniť, prípadne časom ju doplniť a akú?
prikladám obrázok:
Obrázek
Ďakujem
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od Pitris »

Ne vždy je víc vazelíny lepší řešení. Nechej tak - to nové ložisko tu Oktávku s velkou pravděpodobností už přežije....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od jerome »

Zdravim majster,
ja mam skusenosti ohladom lozisk ze vacsinou odidu preto lebo ich uz nema co mazat. Niekedy sme opravovali hrkotajuce el.motory tak ze sme stiahli loziska a pokial nebolo uplne zadrete tak sa vycistilo,namazalo a motor isiel jak raketa. Mazali sme ich tymto Metabond-om :wink: spickove mazivo stacilo ozaj len jemne namazat. Dalsiu skusenost som mal zo zadnym loziskom na Civicu. Hucalo objednali sme nove ale nepasovalo. Tak mi to nedalo a ked som chcel odist autom domov musel som nahodit stare pokial sa to nove nevymeni. A na tom starom tiez bola taka medzera kade mi vosla vazelina dnu. Reku skusim ci to trochu nepomoze. Lozisko stichlo :mrgreen: a viac som ho neriesil. Viem ze mechanik taketo veci neriesi ale ja by som tam trosku toho Metabondu dal :wink: :mrgreen:
Pri hladani toho maziva Metabond som nasiel na ich stranke aj oleje tejto znacky s celkom zaujimavymi udajmi :wink: kuk: Metabond oleje
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od Návštěvník »

Já bych k tomu za sebe jen dodal, že než doplňovat nějakou vazelínu k té, co tam dal výrobce ložiska a o které nic nevíme, je lépe nechat to raději být, nebo naopak tu z výroby pokud možno zcela odstranit a otevřené ložisko znovu naplnit něčím, s čím už někdo učinil dobrou zkušenost.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:Já bych k tomu za sebe jen dodal, že než doplňovat nějakou vazelínu k té, co tam dal výrobce ložiska a o které nic nevíme, je lépe nechat to raději být, nebo naopak tu z výroby pokud možno zcela odstranit a otevřené ložisko znovu naplnit něčím, s čím už někdo učinil dobrou zkušenost.
Takto to bude asi rozumnejsie :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Johnny55
Příspěvky: 161
Registrován: pon srp 29, 2011 19:42

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od Johnny55 »

Je mi jasne, ze valit tam kilo vazeliny je nezmysel...a co teda doplnenie po niekolko tisic km? alebo nejaka kontrola?
Lebo vrta mi v hlave to ze preco teda neni z jednej strany kryte guferom...viem ze je na naboji uz zaslepka ale predsa
Volvo S80 2.0T
Audi A6 2,7TDI manuál 6st. bez DPF
Motul X-Cess
Mobil Rally Formula
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Lozisko Octavia I mazanie

Příspěvek od NOVON »

jerome: No taky mám nějakou "modrou" (modro-zelenou) vazelínu.Nosí mi to známý,ale neví co to je..,bo to bere z velké bečky bez popisu..
Právě zjišťuju co by to mohlo být..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět