zajímavé převodové oleje VW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
TomášPD

zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od TomášPD »

Ahoj, nevíte náhodou jestli je nějaký rozdíl v převodových olejích od origo VW http://www.autodilycz.cz/zbozi/prevodov ... al/507986/ a od značky Febi http://www.amd-autodily.cz/provozni-kap ... -febi.html
obojí mají stejná čísla G 052171A2 a jde mi o to jestli není jeden pouze přebalovanej pod jinou značku a jinou cenu :D
e1H

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od e1H »

Prevodový olej nemeníš každý mesiac, tak nevymýšľaj a kúp originálny olej. A pred tým si ešte over v servise podľa VIN, že aký je aktuálne predpísaný olej pre tvoje auto. Môže sa stať že po rokoch zmenia predpísaný typ z nejakého dôvodu na iný.
v.vilik

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od v.vilik »

Já už viděl i Vietnamský Adidas. Všechny znaky a vizáž stejná. A přece to nebyl Adidas. :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od Pitris »

Tak ono G052171A2 má i třeba cenově "někde uprostřed" Ravenol, kterého bych se nebál.
A to G052171A2 by měla být výkonostní norma oleje.... Těch 770,- za litr mě přijde dost....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od e1H »

Dá sa ten olej kúpiť už od nejakých 620 Kč. Na druhej strane, do tej prevodovky idú 2 litre a menia sa tak 1-2x za životnosť auta. Toto by som naozaj neriešil.
Iná vec je meniť celú olejovú náplň v 6°DSG každých 60 tisíc km.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od Colommbo »

Souhlasím s vámi oběma, chlapci. Požadovat tolik peněz za litr převodového oleje je chucpe, na druhou stranu ano, nemění se tak často, tož tedy dobrá, jsou to vpodstatě zhruba dvě štangle cigaret... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
sosko

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od sosko »

Chlapi neviem kde chodite na tie ceny, ja som pred 2 rokmi kupoval 2 litre origo VW prevodovy v autorizaku Skoda, a neplatil som viac ako 22 eur. :oops:
šulda

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od šulda »

Já vloni za litr 350,-kč ale je to závislé od toho jaký olej, respektive do jaké převodovky takže to vůbec není jen o tvých 22€ nebo mých 350,-kč :idea:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: zajímavé převodové oleje VW

Příspěvek od NOVON »

TomasPD: To máš do 6-ti kvaltu?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět