Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ARAGON

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od ARAGON »

Dneska jsem u Kačerova viděl na totemu ÖMV u Maxxe 38,50 Kč a to je v současný době zcela mimo mísu. Zejména když Optimal je kolem 31 Kč a stačí dát trochu VIF a je vše OK :D
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

NOP píše:Rousini, nic ve zlém. To je a já to beru jenom jako takové "pošťuchování". Pokud se vzájemně někam neposíláme, tak je to snad dobrý, ne? :wink:
Moc nechybělo, ale když jinak nedáš... U mě dobrý :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
šulda

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

ARAGON píše:stačí dát trochu VIF a je vše OK :D
Tohle by se mělo taky otestovat, nebo už takový testy někdy proběhly že je to vše OK?
NOP

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOP »

NOP píše:Optimal Diesel v zimním období 2014/15 je aditivován pouze natolik, aby vyhověl platné legislativě, (včetně vlastností zimní nafty). Je tu tedy rozdíl od zimy 2013/14, kdy byl aditivován nadstandartně.
Toto opatření "k horšímu" je údajně způsobeno nižším, neč očekávaným zájmem motoristů o "zimní" naftu Optimal Diesel předchozí zimu 2013/14. Pro ty, co nemají elektricky či jinak vyhřívaný palivový filtr, nechtějí aditivovat a "zanášet" si částicové filtry :) :lol: je tu na zimní období následující zařízení - sice osobně nevyzkoušeno, ale údajně výrazně účinnější, než cokoliv, co dávají případně do aut jejich výrobci :wink:
http://eshop.tadpraha.cz/produkt/elekro ... -66420.htm
šulda

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Zimní nafta má už z rafinérie filtrovatelnost podle norem, tak co chceš při stávajících klimatických podmínkách (asi důvod nezájmu o naftu slibující vyšší filtrovatelnost) řešit? Jen samotný aditiva to samy o sobě nezáchraní, základem je ta nafta a pokud je zprasená tak do ní můžeš nalít co chceš a nezachráníš to. Pokud nejezdíš na letní naftu a nemáš palivový filtr starý 100let a jednu zimu, tak není momentálně o čem a když přídou 30° mrazy (což je momentálně nereálný a pokud, tak nám to rosnička včas vykváká :) ) stačí pak natankovat Vervu, Maxx atd.
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Matěj »

Beru do soukromého auta naftu Optimal Diesel.
Před cca dvěma týdny jsem jel brzy táno skrz Louny a potřeboval jsem nabrat naftu, jenže ouha před 6tou hodinou ranní jsem našel pumpy zavřené, tak jsem musel vzít u Shell na konci Loun.
Po ujetí asi 30 kilometrů auto už nejelo tak, jak jezdilo.
Byl slyšet více motor a startování taky nebylo bezproblémové.
Časem mi to už nepřišlo, asi jsem si zvykl. Po vyjetí nádrže jsem načerpal opět svůj oblíbený Optimal Diesel, dojel jsem domů, zaparkoval a.....

A ráno když jsem nastartoval a vyjel do práce, tak jsem okamžitě pocítil tu změnu. Už jsem byl zase ve SVÉM autě.
Motor se utišil, vytáčet šel mnohem lépe, dynamika byla rozhodně mnohem lepší.
Upozorňuji, že aditivuji VIFem, i ten Shell jsem aditivoval.

Rozdíl mezi naftou od Shell a Eurooil jsem zaznamenal okamžitě.

Prostě ta nafta musí být sakra rozdílná. Alespoň v těch Lounech.
šulda

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Matěj píše:Po ujetí asi 30 kilometrů auto už nejelo tak, jak jezdilo.
Byl slyšet více motor a startování taky nebylo bezproblémové.
Jak je to možné když jsi naaditivoval VIFem :twisted:
Na Shell se nadává všeobecně.
Návštěvník

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Návštěvník »

Klídek Matěji. Vždycky se najde nějaký křupan, který je chytřejší, než renomované laboratoře.
šulda

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

A hned po něm vztahovačnej vzdělanec co se nikdy nezasměje a dá tomu dvojitou dávku :twisted: btw taky si tedy plácnu jedno moudro :) Výsledky z laboratoří jsou jedna věc a reál druhá.
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od swape »

Dnes jsem bral Optimal Diesel,předtím nejprve nadávkoval zimní VIF a nechal si ještě ukázat dodák.Filtrovatelnost -24 st.C,kolonka biosložka prázdná,kolonka aditivace prázdná.Myslím,že díky VIFu bych do - 28st.C mohl být v klidu,možná taky,že ani žádný mrazy nepřijdou,uvidíme. :)
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

Jo taky jsem tam dneska bral, ale na ten dodák jsem si nevzpomněl, ale díky tobě už vím...
Mluvíme o pumpě v Náchodě?
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od swape »

Přesně tak,je to ona. ;) Akorát včera mě trošku vypekli s otevírací dobou,myslel jsem,že mají do 21.hod,ale při příjezdu na zhasnutou čerpačku a po přečtení ot. doby jsem pochopil,že natankuju už leda prd.Do 21.hod mají pouze od března do října,jinak do 20hod. a jelikož jsem dnes brzy ráno musel do Práglu,tak jsem poprvé dopřál mému žabožroutovi trochu Maxxe a musím potvrdit,že motor byl celkově tišší a lépe táhl odspodu.Ten rozdíl byl znát.
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

No tak aspoň někdo mi tu potvrdil, že nefantazíruju. Holt ty HDI jsou citlivý.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od swape »

To rozhodně,než jsem přešel na OD,tak jsem tankoval kde se co naskytlo a za čas mi začal motor sem tam padat do nouzáku.Někdo říkal,že to bude váhou vzduchu,někdo,že odchází turbo....Tak jsem zkusil změnu paliva (OD+VIF) a od té doby je klid a ticho po pěšině. :wink:
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
šulda

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

swape píše:Filtrovatelnost -24 st.C,kolonka biosložka prázdná,kolonka aditivace prázdná.Myslím,že díky VIFu bych do - 28st.C mohl být v klidu
Co se filtrovatelnosti týká tak bych asi byl v klidu i bez VIFu (ale časy se mění :mrgreen: ) Podle dodáku měla totiž nafta od EO OD při loňském testování filtrovatelnost -22°C a následně podle laboratorních zkoušek při testech to bylo -32°C ;) OMV MaxxMotion podle reklamních sloganů a informací u obsluhy -35°C, laboratorní test ukázal -40°C.
Odpovědět