Porsche vs. Ferrari

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Jezevcik »

e1H píše:Ono totiž práve toto auto je známe tým, že ako jediný športiak sa hodí aj na denné používanie. Či už s pohľadu komfortu, alebo výdrže samotného auta.
To je asi pravda, ale když vidím 911, tak se ani neohlédnu. Když projíždí Ferrari, tak si mohu krk vykroutit. Porsche to navíc totálně dojebalo modelem Cayenne, který mi silně připomíná nějaký boubelatý Hyundai. O dieselech pod kapotou už ani nemluvě....
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od skodovkar »

e1H píše:... Ak by som na neho prachy mal, tak práve 911-ka je auto ktoré by som používal na denné jazdenie. Ono totiž práve toto auto je známe tým, že ako jediný športiak sa hodí aj na denné používanie. Či už s pohľadu komfortu, alebo výdrže samotného auta.
https://www.youtube.com/watch?v=blDh04HvtZs :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Pedro »

Jeremy,James a Richard. Pochybuju ze se TG zvedne z popela...
e1H

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od e1H »

Jezevcik píše:
e1H píše:Ono totiž práve toto auto je známe tým, že ako jediný športiak sa hodí aj na denné používanie. Či už s pohľadu komfortu, alebo výdrže samotného auta.
To je asi pravda, ale když vidím 911, tak se ani neohlédnu. Když projíždí Ferrari, tak si mohu krk vykroutit. Porsche to navíc totálně dojebalo modelem Cayenne, který mi silně připomíná nějaký boubelatý Hyundai. O dieselech pod kapotou už ani nemluvě....
Cayenne je grcka. Hlavne keď ideš za ním dlhšie a je celý v čiernom. Tak neestetické niečo, že sa mi z toho dvíha žalúdok. A Ferrari? No, to je autíčko ktoré by som mal na víkend. :mrgreen:

Všeobecne ale práve tá vlastnosť 911-ky sa mi páči, že aj keď to nie je úplne bežné auto, dokáže splinúť v v dave a v premávke. A ja nerád priťahujem na seba takto pozornosť, takže toto by mi na 911-ke doslova vyhovovalo. Aj z tuningu sa mi najviac páčia autá kategórie "sleeper".
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Brembo »

Jezevcik píše:
e1H píše:Ono totiž práve toto auto je známe tým, že ako jediný športiak sa hodí aj na denné používanie. Či už s pohľadu komfortu, alebo výdrže samotného auta.
To je asi pravda, ale když vidím 911, tak se ani neohlédnu. Když projíždí Ferrari, tak si mohu krk vykroutit. Porsche to navíc totálně dojebalo modelem Cayenne, který mi silně připomíná nějaký boubelatý Hyundai. O dieselech pod kapotou už ani nemluvě....
Ver tomu,že tá kvalita je u Porsche podstatne lepšia. Osobne poznám maníka,čo kupil Ferrari a vobec ho nepoužíva-jeho slová je to len na parádu,na nič iné. Za rovnaký peniaz by teraz radšej kupil 5 2x lepších aut.Oslovilo ho len vzhladom.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bouchy

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od bouchy »

Za mě Porsche, ovšem 911. Ostatní jako Carrera (důvod vzniku?), Cayenne (na vylepšení cashflow) neberu. Ten tradiční design (přesto neustále inovovaný) se mi páčí, kolik lidí ví, o co jde, když se řekne Ferrari xyz (nějaké trojčíslí), a kolik, když 911, 928... hlavně kdo vidí Porsche, ví oč jde z hlediska motoru :wink: Akorát, kdyby 911 Turbo S nestálo to, co stojí. Offtopic - nevim jak Porsche, ale kilometr s Lamborghini (Gal.) prej stojí 1000 Kč - po započtení všech těch servisů, vodiček, triček, odpovídajícího stání a samozřejmě dvojího pojištění :idea:
Pozn. Trio JJR snad začne vysílat v rámci Amazon Prime v řádu týdnů.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Colommbo »

Mě osobně auta z Maranella nechávala dycky poměrně chladným a vpodstatě totéž mohu říct i o Porsche, ale kdybych se už měl fakt rozhodnout, tož radši Porsche s nefoukaným plochým šestihrnkem... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Pitris »

Taloši mají nádherný auta a Ferrari je "ital" ale já bych taky asi dal přednost značce Porsche....
....a někde jsem četl že (nevím přesně co to bylo za) GT-čko a v něm motor převrtaný z 3.5 na 3.7 byl první, který trumfnul Hondu S2000 v litrovým výkonu benzinové atmosféry.... 125 kobylek :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Pedro »

Odjel jsem neco malo s Ferdama dvou typu,jedno velke,druhe mensi. Cisla nevim,hracka bezva,ale nejak nic pro me. (nemam na to a nedal bych za to). Vadila mi rucka a nedrzeni auta v kopci na volnobeh na rezim AT.
Zvuk motoru a sila ok.
911 atmo,asi nejlepsi pro me,ale starsi verze,verze T je zabijak.
Nicmene mezi ,,civilnimi,, supersporty,mam inaciho sampiona. Zde ve vlakne hlasuji pro P.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Pedro »

Bouchy-? JJR?
bouchy

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od bouchy »

Pedro píše:Bouchy-? JJR?
Trio Jeremy Clarkson, James May - cpt. Slow a Richard "Hamster" Hammond
http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/top- ... on-6169471
Ł160m za tři roky, proč ne :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Pedro »

Ty pismena jsem pochopil,jen jsem nevedel,ze neco uz chystaji. Dik.
A v utery davaj s Jamesem vzdy o malych autech. Mam rad mala auta,zejmena starsi,toz tedy sleduji
Itall

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Itall »

Čistě teoreticky bych vybral Porsche s motorem před zadní nápravou s pevnou střechou (Cayman). Ale to jen tak teoreticky :D .
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od BigBang »

Cayman čistě teoreticky, jelikož má lepší předpoklad pro dobré jízdní vlastnosti a je levnější, žejoo :D Ovšem 911 je jen jedna :P
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Itall

Re: Porsche vs. Ferrari

Příspěvek od Itall »

Ano, přesně.
Odpovědět