Pomáhat a chránit

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Pomáhat a chránit

Příspěvek od rousini »

Tak jsem včera v Budějicích na Rudolfovské zajel k pumpě EO pro levnou naftu a dostal jsem blokovou pokutu za 200Kč.
Když se jede z centra na Rudolfov, tak se k pumpě musío dbočit doleva, ale je tam zákaz. Moje blbost, nevšim jsem si... Jenže je to v tom místě docela frekventované, tak jsem hledal skulinu v protisměru a tudíž nekoukal na pravou starnu po značkách... Navíc je uprostřed přerušovaná čára...
Zastavím u stojanu a koukám, že jsou tam zašitý chlupatý. Říkám si, asi si kluci zašli na kafé. Nato se spustily majáčky a kluci zastavili za mým autem u stojanu. Dopadlo to, jak jsem psal v úvodu, 200Kč do státní kasy.
Nejvíc mi na tom sere, že opravdu dělají hrozně užitečnou práci. Vyberou si místo a kasírka. Tak trošku mám pocit, protože jsem s nima nemusel nic smlouvat a nebyly nijak arogantní, že si důležitost svého úkolu uvědomovali. Na ty 2 stovky jsem obratem zapomněl, ale jen tak přemýšlím k čemu nám taková policie je a jestli tohle jednání naplňuje skutkovou podstatu Pomáhat a Chránit.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od lefort »

Nesplňuje, u nás zásadně měří na začátku půl kilometrové rovinky, 10m před cedulí značící konec obce. Široko daleko žádný barák. Zato u nás před školou jsem je nikdy u přechodu neviděl. Poslední dobou už pořizují zásadně "civilní" auta, aby vybrali ještě víc. Spíš by si měli změnit heslo na "Měřit a kasírovat" nebo "Měřit a buzerovat". A když opravdu k něčemu dojde - viz např. střelec v hospodě, nechali by civily pochcípat...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pitris »

Sorry :roll: ale nemáš pocit, že když "je to v tom místě docela frekventované", a že Ty si "hledal skulinu v protisměru", že tam ten zákaz odbočení je třeba právě kvůli tomu :?: :evil: Ale ono je jednodušší nadávat na policajty za to že to vyřešili (a buď rád že jen) dvěma stovkama, než si přiznat že si to podělal....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:Sorry :roll: ale nemáš pocit, že když "je to v tom místě docela frekventované", a že Ty si "hledal skulinu v protisměru", že tam ten zákaz odbočení je třeba právě kvůli tomu :?: :evil: Ale ono je jednodušší nadávat na policajty za to že to vyřešili (a buď rád že jen) dvěma stovkama, než si přiznat že si to podělal....
Přečti si to ještě jednou, píšu "Moje blbost". Porušil jsem zákon a policajti v tom nebezpečném úseku čekali na takové jako jsem já. Uvědomuji si svoji společenskou nebezpečnost. Příště je požádám o služební zbraň. Vím co je moje povinost. Na místě se zastřelím :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Návštěvník

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Návštěvník »

rousini píše:Na místě se zastřelím :mrgreen:
Drobná úprava: Na místě je zastřelím :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od lengy60 »

No mě tuhle "nadzvihli" taky.Sjížděl jsem výběhem z mírného kopce v Děčíně-Loubí směrem na Hřensko,pokud to někdo zná a kus dál u Agipu měli kasičku. :lol: Ten radar museli mít taky hned za cedulí,byť poliš zatloukal,že neví kde je.Já pod tím kopečkem musel úplně zastavit,protože z přístavu vyjížděl kamión a byl až v protisměru.Spravilo to pětikilo a 2 body,což byla u mě premiéra.14 dní na to v 16:30 na kruháči v Lounech mě pro změnu chytli s telefonem(malým) u ucha,když jsem telefonoval kolegovi.Smůla byla,že jsme zároveň na ten kruháč vjížděli,takže nemělo ani cenu to nějak okecávat,jen jsem se slušně zeptal co tam v tuhle hodinu ještě blbnou,že měli dávno sedět u piva. :lol: Připadal jsem jim sympatický :mrgreen: takže to spravili 2 stovky a opět 2 body,takže během 3 týdnů jsem zchudl o 4 bodíky a to z vlastní nedbalosti. :mrgreen: Jinak se myslím před pár lety něco mluvilo o tom,že rychlost těsně u cedule se měřit nebude nebo ne? :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pitris »

rousini píše:Přečti si to ještě jednou, píšu "Moje blbost"....

Tak si nestěžuj :twisted: :evil:
rousini píše:Porušil jsem zákon a policajti v tom nebezpečném úseku čekali na takové jako jsem já. Uvědomuji si svoji společenskou nebezpečnost....
Oni dělali svoji práci :x A vezmi si to z druhé strany - když bys jel opačně, a někdo Tobě z protisměru odbočil tam kde by si to nečekal, bo je tam plná nebo třeba že víš, že je tam značka B24b. Buď to Ty nedobrzdíš anebo Ty jo, ale ten za Tebou už ne. Tomu co tam odbočoval rozhodíš sandál a asi budeš i nadávat, že tam ti kliftóni nestáli, když je to profláklý a stává se to tam častěji.... Nezlob se, ale mě trošku nadzvedne, když někdo vědomě něco poruší a pak ještě nadává, že ho při tom chytili.... :( :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pitris »

Já teda mám bodíky všechny - aspoň doufám :mrgreen: - s autem většinou neblbnu, i když mě to taky někdy ujede. To s motkou řádím víc :twisted: ale napřed si to projedu tam i zpět - a nejen kvůli polišům....
a kdyby mě načapali, tak holt sklapnu kufry a nasypu si popel na hlavu. Jednou mě to pomohlo - to mě lapli (ještě s otcovým VFR) když jsem na devadesátce mazal přes 200. Čekal jsem že mě sebere i očkovací průkaz, ale čučel jsem jak puk :shock: Obešel mašinu a řekl - jeď, a vopatrně. Já ji mám doma taky.... :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:
rousini píše:Přečti si to ještě jednou, píšu "Moje blbost"....

Tak si nestěžuj :twisted: :evil:
rousini píše:Porušil jsem zákon a policajti v tom nebezpečném úseku čekali na takové jako jsem já. Uvědomuji si svoji společenskou nebezpečnost....
Oni dělali svoji práci :x A vezmi si to z druhé strany - když bys jel opačně, a někdo Tobě z protisměru odbočil tam kde by si to nečekal, bo je tam plná nebo třeba že víš, že je tam značka B24b. Buď to Ty nedobrzdíš anebo Ty jo, ale ten za Tebou už ne. Tomu co tam odbočoval rozhodíš sandál a asi budeš i nadávat, že tam ti kliftóni nestáli, když je to profláklý a stává se to tam častěji.... Nezlob se, ale mě trošku nadzvedne, když někdo vědomě něco poruší a pak ještě nadává, že ho při tom chytili.... :( :(
Já se nezlobím, často jsi mi ochotně poradil a za to poklona. Máš na fungování policie jiný názor a já to beru jen nepoužívej slova jako, že si stěžuju, když píšu svoji zkušenost nebo že jsem to udělal vědomě, když nečteš, co píšu. Použij google earth - street view a mrkni se na ty tvoje plný čáry a nepřehledné úseky.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pitris »

Pokud jsem se Tě nějak dotknul, tak to tak myšleno nebylo. A tu přerušovanou čáru jsem přehlíd - tak jak Ty tu značku :? A taky jsem napsal "sorry", ale na fungování policie máme asi trošku jiný názor....
A máš recht, stížnost vypadá jinak....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od rousini »

Konečně v tom máme pořádek :)
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pedro »

No ja mam celozivotni nazor a zkusenosti,drtive negativni. Bohuzel v tom vidim jednu zasadni vec a ta se mi potvrdila i v poslednich letech,pri fungovani mezi temi lidmi a projevech v civilnim zivote,neb jsem byl toho pritomen a nejedna se rozhodne o jen jednu osobu.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Fahrer »

lengy60 píše:,takže během 3 týdnů jsem zchudl o 4 bodíky a to z vlastní nedbalosti.
Spíš zbohatnul. :) To Loubí je klasika už několik let. A radar skutečně nemají hned za cedulí, ale někdy dokonce až za tou odbočkou do přístavu. Jen to berou na velkou dálku.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od lengy60 »

Tak to ani nevím a to tam jezdím několikrát týdně :shock: asi dodržuji předpisy. :lol: Tentokrát ho ale museli mít jinde,protože u té odbočky jsem musel zastavit,protože odtud vyjížděl kamión a nebylo to na poslední chvíli.Na druhou stranu můžu být rád,protože v noci se s tím 2x nemažu a překračuji limity permanentně. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Pomáhat a chránit

Příspěvek od Pedro »

Ve vsi,ve dne v noci,auto moto vzdy 55. Uz jen proto,nejenom!,abych s nima nemusel provadet dialog.

Stejné jako s lampasákama.
Naposledy upravil(a) Pedro dne stř črc 29, 2015 19:36, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět