Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Sajdak

Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Sajdak »

Zdravím,
chtěl bych Vás profíky poprosit o pomoc s výběrem oleje do mé Octavie I RS.
Bývalý majitel dával Mogul Racing 5w40, já pak rok Mobil1 5w40, ale zdá se mi že hodně žere olej, tak bych chtěl přejít na hustší olej, údajně se to daleko zlepší. Momentálně dolévám cca 0,5L za 2-3tis km.
Problém je ten, že auto jezdí celkem malé trasy jako je 15km do města - asi nejčastější trasa.
V zimě je taky auto využíváno ale méně. Ovšem důležitá poznámka, auto (na to dohlížím :lol: ) nesmí stát venku, jenom v garáží. Pokaždé než ale vyjedu tak počkám než se mi sníží otáčky těch 20s dejme tomu. Takže možná by ta 10Wka šla použít ne?
Takže, který vybrat. 5w50 mi přišla hodně nestabilní tak jsem objednal Total Racing 10W50, který je údajně dobrý a co jsem slyšel tak O1RS mají špatný chladič oleje, celkem se smaží. Ale zase s tím autem tak nezávodím abych tam dal 10W60 jako ostatní.
Co říkáte na ten Total Racing 10W50 ? Bude dobrý?
To že nemá VW502 snad nevadí, to nemá ani žádný 10W60.
Díky moc za rady
Návštěvník

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Návštěvník »

Sajdak píše:... majitel dával Mogul Racing 5w40, já pak rok Mobil1 5w40, ale zdá se mi že hodně žere olej, tak bych chtěl přejít na hustší olej, údajně se to daleko zlepší. Momentálně dolévám cca 0,5L za 2-3tis km...
Takováto spotřeba oleje je naprosto OK. Z přímého porovnání zmíněných olejů, byť v jiném motoru, mám vyzkoušeno, že menší spotřebu oleje vykazuje Mogul. Mimochodem, na podzim loňského roku ho měli u Mountfieldu pod názvem Alfa za - pokud si to dobře pamatuji - 87 Kč/litr. Osobně bych se vrátil k tomu Mogulu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Pitris »

Tak Total Racing je určitě gut olej, ale já bych se přece jen normu VW snažil dodržet....A kvůli turbu bych nechal 5w....a jestli je zvýšená spotřeba oleje, šel bych do 5w50 s výměnou po max. 10-ti tkm.
Zkusil bych http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... O-5W-50-5L Ale už si objednal 10w50, tak uvidíš sám....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sajdak

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Sajdak »

No ono kdyby to byla chyba takto ještě změním, zas tolik se nestane :) . No většina RSáků jezdí na 10w60.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Durex »

tyjo,10w60. To ti RSáci budou jezdit asi pilu :lol: To nejezdím ani v motorkách a že tam ty motory dostávaj vetší pecky než v piksle ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Colommbo »

Není ta O1RS náhodou naftová 1.9 pumpe-düsse...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Sajdak

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Sajdak »

1,8T 132kw. Ale je pravda že pár kusů bylo taky v naftě, ale do té bych fakt nechtěl závodní olej :D
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od javier »

Aj mne sa ta spotreba oleja zda este v norme. Zerie olej pocas jedneho intervalu stale rovnako alebo sa spotreba oleja zvysi az po najazdeni urciteho poctu km na jednu napln? Ak je to tento pripad, tak by som radsej skratil interval a lial nadalej 5W-40 (aspon v zime).
Pripadne skusit 5W-40 inej znacky. Moze to pomoct.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od jerome »

Zdravím. Ak sa smiem zapojit do debaty tak moj nazor je ze spotreba oleja je vysoka a podla mna ten Total 10W50 bude :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Colommbo »

Sajdak: Už jsem si to taky uvědomil, měl jsem to nějak splantané... :oops: Dle mého soudu tvoje spotřeba oleje není nijak nadměrná a zkusit Sunoco 5W50 nebo Total 10W50 by pomoci mohlo. Pokud bys chtěl motoru dopřát něco ještě trochu onačejšího, nabízí se i Mobil1 Peak Life 5W50... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od e1H »

Ja osobne by som zostal pri 5W-40 (prípadne 0W), len by som zmenil značku oleja za Mobil 1, Motul alebo Millers Oils aj s potrebným schválením VW 502.00. Dávať 50-ku pri aute ktorým sa väčšinou jazdí 15 km do práce je úplne zbytočné. Ten motor sa pri tak krátkej jazde ani poriadne nezohreje.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od jerome »

Ano xyW50 je v tvojom pripade v lete prakticky nevyuzitelny ale na druhej strane mu nijako neublizis a na tvoj vybehany motor s riadnou spotrebou oleja sadne jak rit na serbel :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Sajdak

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Sajdak »

Ono co čtu na fóru o RS tak borci měli podobnou spotřebu a dali 10w60 a prej už ani nedolévají mezi výměnami. Ten se mi ale zdá zbytečný pro mě tak proto bych dal asi ten 10w50. 5w50 by byl možná lepší na zimu ale neni v tom až takový rozdíl vidím ve vizkositě při 40°C.
Jinak samozřejmě je to RS tak občas se i projede :) , taky proto takový olej. Nakonec ho asi vyzkouším a uvidím v zimě, max bych příště dal ten 5w50.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Colommbo »

Mně osobně to spíš přijde, že ti "borci" si myslí, že když mají "závodní" RS, tož do ní patří taky závodní olej, kterým 10W60 vpodstatě je. Má svoje opodstatnění u některých motorů i pro běžný provoz (Cuore sportivo, souhvězdí Kuřátek apod.), ale pro normální podmínky je už zbytečný... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Sajdak

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Sajdak »

No údajně má O1RS špatné chlazení oleje a celkem se tam škvaří když tomu šlapeš po krku, tak asi proto, nevim.
Odpovědět