Pivo

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Našel jsem dobrou desítku za babku. Tedy mě vyhovuje v konkurenci i dražších piv. Bertold, pivovar Praha - Nusle. Mají v Albertu za 5,90 Kč, běžně.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Něco jako v Kauflandu Ambrosius za 1,90 že :?: :mrgreen: Jenomže to má k pivu stejně daleko jako Kofola :P To je možná tak akorát na žízeň když člověk řeže a štípe dřevo. S pivem to má pramálo společného.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Pivo

Příspěvek od Brembo »

Taktiež ako 5 l sudok z Lidla,značku nepametám tých 5 litrov som pil týžden s premáhaním,chutilo to všelijak,len nie dobre. Najradšej mám Staropramen a Budvar. Slovenský Bažant kedysi dobré pivo už nie čo bol,Kelt taktiež,Heineken hroza.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Brembo píše:....Najradšej mám Staropramen a Budvar....
Tak tyhle dva mám já na opačném konci žebříčku :? Ale - jak napsal PePe: každý jsme jiná člověci :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

Jezevcik píše:...Hořčejší je už asi jen žluč. Vím, o čem mluvím, tyhle Vánoce jsem měl bohužel příležitost jí okoštovat.
Znám. Taky jsem Žlučovici dělával, ale už jsem přestal, lidi to odmítali pít i zadarmo... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Něco jako v Kauflandu Ambrosius za 1,90 že :?: :mrgreen: Jenomže to má k pivu stejně daleko jako Kofola :P To je možná tak akorát na žízeň když člověk řeže a štípe dřevo. S pivem to má pramálo společného.
Nejdřív ochutnej, a pak mluv. Bertold je normální výčepní pivo se 4% alkoholu a chutná dobře, alespoň mě. Nebrat "lehké" s nižším obsahem alkoholu. Normální má červenou vinětu, lehké má žlutou. Ambrosius z Kauflandu jsem pil, bohužel ne za 1,90 Kč :shock: , a dobré to opravdu není. To bych nemusel ani při štípání dřeva.
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Brembo píše:....Najradšej mám Staropramen a Budvar....
Tak tyhle dva mám já na opačném konci žebříčku :? Ale - jak napsal PePe: každý jsme jiná člověci :P
Jako správný Jihočech rovněž nemám rád Budvar :roll: . I když desítka mezi těmi desítkami zas tak špatná není a prý se po ní dobře spí :D . O dvanáctce se zas říká, že po ní bolí hlava, asi jo. Každopádně hospoda s Budvarem mě nikdy nenadchne, i když tam jdu jen na oběd. To už ten Staráč snad je lepší.
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Jezevcik píše:Včera jsem byl zde:
http://www.pivniceubazenu.cz/

Pár věcí jsem ochutnal a vyhrálo pivo IPA Malešov 14°. Neskutečně hořké, ale výborné pivo. Hořčejší je už asi jen žluč. Vím, o čem mluvím, tyhle Vánoce jsem měl bohužel příležitost jí okoštovat.
O Vánocích se nesplácat je někdy těžké, potvrzuji :D .
Jezevčíku, koukni do e-mailu. Dík.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

Jen k těmto dvěma značkám - už jsem to tu možná někde psal, Budvar (12°) tedy opravdu nee, děkuji, to si radši dám vodu z kohoutku, to je pivo s tak odlišnou a hnusnou chutí oproti "normálním" pivům, že by jeden (Colommbo) blil... :x Na druhou stranu před lety jsem ochutnal nějaký černý Budvar a byl moc dobrý. A Staropramen 12° mi vůbec neva, desetkrát radši než trapnej Gambáč... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: Pivo

Příspěvek od Máchal »

Pokud můžu, tak se vyhýbám pivům, který žijou z let minulých, rozuměj že se dřív dali pít. Plzeň, Gambrihnus, Staropramen, Budvar, Kozel. To jsou pro mě TOP piva v nepitelnosti. Mám rád piva, který chutnaj tak, jak má pivo chutnat a to mi bohužel tyto značky velkých jmen poslední roky nenabízejí.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

Italle, asi si nerozumíme. Já tu žluč protrhl při kuchání kapra. Když už byla venku, tak jsem jí ochutnal - hrůza. Dvě hodiny jsem cítil pouze hořko. Kapra jsem vydrbal kartáčkem a po hořkosti ani památky. Hlava byla zevnitř žlutá a po odmáčení a očištění byla i polévka v pohodě. Řeči o tom, že je to na vyhození, jsou nesmysl.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:....Já tu žluč protrhl při kuchání kapra. Když už byla venku, tak jsem jí ochutnal - hrůza. Dvě hodiny jsem cítil pouze hořko....
Pán je gurmán :mrgreen: Když už hořko, tak chinin od doktora Grünsteina :P nebo nějaké to IPA pivo :wink:
Ale teď mám otevřenýho Velkopopovickýho Kozlíka 12° 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Dan1

Re: Pivo

Příspěvek od Dan1 »

Kdyby náhodou někdo nevěděl jaký pivo je vlastně dobrý...
http://www.novinky.cz/muzi/358877-letos ... rinus.html
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

Dan1 píše:Kdyby náhodou někdo nevěděl jaký pivo je vlastně dobrý...
http://www.novinky.cz/muzi/358877-letos ... rinus.html
Jednooký Gambrinus se stal králem mezi slepým zbytkem. Kdyby tam byla skutečná piva a ne patoky typu Staropramen, tak bych to bral vážně.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Dan1

Re: Pivo

Příspěvek od Dan1 »

Gambrinus snad není ani jednooký. U nás bývají objektivnější, zdá se. Sice se toho pro velký rumraj nezúčastním (již poněkolikáté), ale jinak můžu doporučit:
http://slavnostipivatabor.cz/
Odpovědět