Pivo

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

Příspěvek od ka-spel »

PePe píše:Klobouk dolu před vašim znalectvím a šmakem. Já když už si pivo někdy dám,tak řešim chutná-nechutná.
Právě o tom to je. Ne o tom, jestli je v akci a motá. Když vidím ty masy co berou útokem akční staráč, gambáč, kozel v hype, tak nechápu a přitom vedle se krčí v koutě za stejný prachy regionální poctivý pivo.
byloObrázek
je Obrázek
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Akční staráč také béřu, zrovna dnes akční branáč. Akční gambáč nebéřu, drahý... A nevím, co je na něm, pivaři prý vědí. Pro mě je to pivo, spíš drahé. Kozláč mě moc neoslovil, březnáč také ne, radši krušnáč. Poctivýho regionálního piva v rohu za stejnou cenu jsem si opravdu nevšiml, jinak bych ho zkusil. Vlastně tuhle v akci klášteráč ležák (11°) jsem zkusil, opatrně jen 6 ks, kdyby mi nechutnalo, a měl jsem vzít rovnou 20. Fakt dobrý. Za 6,50 Kč. Ale to byla výjimka v Albertu, už ho nemají.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

Nejsem pivař (z minulého srazu se možná někdo pamatuje... :oops: ), ale když mám na pivo chuť, tož si ho dám a rád. V tu chvíli mě vlastně zajímá jen, zda mi aktuálně chutná nebo ne (Gambáč ale, mohu-li si vybrat, opravdu nee...) Preferuju "vícestupňová" piva nejraději od 14° výše, dám si dvě-tři na chuť a pak radši nějaké ovoce... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

To ovoce, které bylo v Poličce, stálo za prd, což tak většinou bývá skoro všude. Když nebudeme lézt se svíčkou pod stůl, tak bych si donesl něco svého :-)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

Měl jsem na müsli opravdu ovoce (hrušky), Tome, ale jinak proti tvém návrhu ani slovo... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

Hmmm, já měl na müsli spíš tu hruškovici, Jirko.
Accord bufet by mohl mít přepážku, za kterou by byl malý Accord bar.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

To už třeba i Accord (suchý) záchůdek... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Že pojedu na motorce :evil: :P Anebo vezmu od Honzy Vyčítala pivní džíp :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:Nejsem pivař (z minulého srazu se možná někdo pamatuje... :oops: ), ale když mám na pivo chuť, tož si ho dám a rád. V tu chvíli mě vlastně zajímá jen, zda mi aktuálně chutná nebo ne (Gambáč ale, mohu-li si vybrat, opravdu nee...) Preferuju "vícestupňová" piva nejraději od 14° výše, dám si dvě-tři na chuť a pak radši nějaké ovoce... :mrgreen:
Tož, vícestupňové pivo bývá dycky lepčí, než výčepní. Ale ty stupně bych moc nahoru nehnal. Aby to bylo stále pivo. I třináctka stačí...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

Zrovna dnes jsem ochutnal nějaký "medový" speciál a ač mám rád sladkohořká piva, tohle k normálnímu pití není, dokonce ani při ochutnání si člověk nepochutná... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Pivo

Příspěvek od Pedro »

Kdyz uz,tak Plzen nebo Breznak. Ostatni nemusim,vc. Bernarda,nebo co maj v Ledci.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pivo

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Kdyz uz,tak Plzen nebo Breznak. Ostatni nemusim,vc. Bernarda,nebo co maj v Ledci.
Pro mě Březňák výčepní (v lahvi) nic moc. Rád jsem pil jejich dvanáctku, čepovanou. Podobné to mám s Regentem. Silnějších piv je slušných dost, hledám nějaké chutivé výčepní, na pitný režim doma. Celkem dobré jsou Krušovice, nevadí mi Staropramen a Braník, i když...
Dan1

Re: Pivo

Příspěvek od Dan1 »

Itall :arrow: S výčepníma pivama v lahvi za dobrou cenu mám taky docela problém, hlavně přes léto. Stáčení do lahví obecně pivo zhoršuje. Například Regent 10 se v lahvi imho skoro nedá pít, kdežto dobře natočenej je až překvapivě dobrej. V poslední době mě příjemně překvapil Klášter 10, akorát ho málokde mají. Nedostatek dobré desítky řeším často jedenáctkou, což je leckdy vlastně poctivá desítka. U nás mívají regionální piva hlavně v Normě.
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Dan1: Ano :wink: , psal jsem tu, že Regent je dobrý, a pak jsem ho koupil v láhvi a zdálo se mi, že jsem se asi zbláznil. Mohlo by to tedy být, jak píšeš. Klášter 10 jsem neviděl, ale 11 je dobrý. Normu jsem viděl někde v Březnici, v Praze, na Táborsku ne :? .
Odpovědět