Pivo

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
NOP

Re: Pivo

Příspěvek od NOP »

Pitris píše:Tento týden měl Lidl akci na piva :P ...a mňam mňam
Naprostý souhlas, taky to právě koštuju :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pivo

Příspěvek od skodovkar »

PePe píše:To jsou nazvy...My asi zustanem se Skodovkarem u 'sve' Kofoly. I na srazu.
Na to vem turbo (jed) :wink:
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Pivo

Příspěvek od emge »

Tiež som bol znovu doplniť zásoby v Lidli.
Tentoraz Uherský Brod (mix - Perun, Patriot, Premium), Schwarzenberg (ten som ešte nepoznal) a Klášter Premium (ten som si minule veľmi obľúbil :wink: ).
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Schválně co řekneš na Schwarzenberg. Vyrábí ho sice jeden z nejbližších pivovarů od nás, ale...Naopak ten úplně nejbližší - Vysoký Chlumec - Lobkowicz, dělá opravdu dobrá piva.
P.S.: Pro Návštěvníka - subjektivní, vím, vím, můj mozek to tak zpracoval, jasné... :idea:
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

A ještě: Dal jsem vedle sebe flašky od 6-ti druhů piv. Výsledek - 5 druhů flašky...(Budvar, Staropramen, Zlatopramen, Klasik, Žejdlík, Holba).
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Pivo

Příspěvek od emge »

Schwarzenberg mi chutí, je to dobré pivo. Z "rodiny" Lobkowicz ho hodnotím ako solídny priemer. Najviac ma zaujal už spomínaný Klášter Premium, ale som typ, ktorý má rád zmenu a pestrosť mu vyhovuje.
Nedávno som mal tú "česť" ochutnať fľaškový Staroprameň 10st., a to bol to teda riadny humus. Na Staroprameň a jeho "bračeka" Braník mám z minulosti dobré spomienky. Je škoda, že ho takto zničili.

Tými fľašami sa toľko nezaoberaj :D Kdesi som čítal, že je to čisto ekonomické opatrenie. Pivovary musia od predajcov vykupovať fľaše, pričom zákazník kúpenú fľašu nevráti vždy u toho istého predajcu. Preto sa v praxi stávalo, že u jedného výrobcu sa prázdne fľaše hromadili a druhý ich mal nedostatok. Takto si každý výrobca (distribútor) svoje fľaše pozná a iné nevykupuje.
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

emge: Tady se krásně neshodujeme :D . Ti šlechtici se teď trochu popletli, neboť, jak koukám, patrně pivovar Protivín, který vaří pivo Schwanzenberg, patří do skupiny pivovarů Lobkovicz a vaří rovněž ležák Lobkovicz. Schwanzenberga jsem pil desítku a nechutná mi. Krutě. Pak ještě mají ležák 11° Schwanzenberg, jak jsem viděl na netu. Ten jsem nepil. No, kdyby dělali normálně Platan, nebyl by v tom takový zmatek, hej?
Ovšem pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec vaří několik druhů piv, a ta mi chutnají - ležák Vévoda, polotmavý Démon, či výčepní Princ.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

Příspěvek od ka-spel »

Teď z té nabídky mě nejvíc šmakovaly tradičně Postřižiny a pak nebyl špatný liberecký Konrád. Naopak Lobkowitz Premium mě připadl, že se dost zhoršil na úroveň těch masových prázdných piv. To Vévoda, Klášter, Kvasar, Rychtář Premium ze stejného koncernu jsou lepší.
byloObrázek
je Obrázek
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Lobkowicz Premium by měl být ten z Protivína. Jak říkám, měli zůstat u Platana. Jedenáctka Platan nebyla špatná. Jednou jsem jich vypil dokonce 5 (slovy pět)! No, to jsem tedy kvasil 8) .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Primátor 11° Ležák - v Kauflandu za 6,90,- :mrgreen: A nebyl vůbec špatnej :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

Taky jsem ho zkusil, taky z Kauflandu a taky za těch 6,90. A taky bych řekl, že vůbec nebyl špatnej.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

Příspěvek od ka-spel »

byloObrázek
je Obrázek
Itall

Re: Pivo

Příspěvek od Itall »

Primátor je z Náchoda? :shock: Asi se prudce zlepšili, to by bylo dobře.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Pivo

Příspěvek od Jezevcik »

Primátor toho dělá opravdu hodně. Od klasické desítky, přes Dia pivo, 11°, 13°, 16°, 21°, až k velmi těžké černé "čtyřiadvacítce". Co však mají vyloženě výborné, je pšeničné Weizenbier, které loni získalo první místo na nějaké World Beer Award a černý Stout, který je asi tak nejreálněji podobný originálu z Irska a Británie.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pivo

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:Primátor 24°
Jasně že se tyhle "hodněoktanové" nedají pít jako "normální" piva, ale mě tento speciál nechutnal :(
Stejně jako když tu na podzim bylo Svatováclavské 21° Starobrno - to si raději dám dvě jedenáctky.
Anebo zelenou velikonoční třináctku :wink: které už "čeká na zelený čtvrtek" 17. dubna :P Bývá dobré.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět