Peugeot/Citroen B71 2290

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Tak v tom případě bys mít problém neměl. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Pitris »

Pánové nebyli jste v kině :?: Že ho děláte tady :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Jaké kino? :shock: Jinak jsem v práci a zatím dobrý. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Pitris »

Jak říkal polní kurát Otto Katz - kinoтеатр :P
Protože kdo pozná za jízdy po 2tkm tohle....
Pandora píše:Yacco melo viskozitu pri 100°C tusim 15,0 a Castrol FST ma 13,1.
....tak je Beethoven....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od svara »

Pitris: Šupni EDGE do ACCORDU a uslyšíš jak motor bude vrnět, to budou akordy. :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Jak říkal polní kurát Otto Katz - kinoтеатр :P
Protože kdo pozná za jízdy po 2tkm tohle....
Pandora píše:Yacco melo viskozitu pri 100°C tusim 15,0 a Castrol FST ma 13,1.
....tak je Beethoven....
A on tu někdo něco takového napsal? :shock: Pandora pouze zmínil rozdíl v těch viskozitách a já napsal,že to by nemělo hrát nějakou extra roli a už vůbec to nebylo v souvislosti se zvukem motoru. :idea: O 2 km jízdy nepadlo také ani slovo,takže proto se ptám,o čem je řeč.Proč Jirka postl do vedlejšího vlákna jakousi fotku motoru,který jezdil na Magnatec také netuším,bo já i svara jsme použili Edge Titanium FST.
Ale že má motor jemnější zvuk proti předchozímu oleji,tak o tom není pochyb a jestli to přinese kýžený efekt a srovnají se díky tomu emise,případně bude úbytek oleje stejný jako byl s předchozími 5W-40,tak budu spokojen.Cena za Castrol 0W-40 byla stejná jako za Yacco Lube 5W-40,takže v tom problém rovněž nevidím, a jaký má kdo názor na Castrol jako takový,je mi fakt srdečně jedno. :mrgreen:
P.S.A kdybych se skutečně chtěl striktně držet doporučení Castrolu a výrobce vozu,tak pak bych musel dát do motoru tohle. :lol: :wink:
http://www.iolej.cz/motorove-oleje/cast ... -c2--1-l-/
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:...O 2 km jízdy nepadlo také ani slovo,takže proto se ptám,o čem je řeč...
To je pravda, jednalo se totiž o tisíce. A ani po nich nebude změna viskozity zaznamenatelná, tak to asi Jarek myslel.

P.S. Jarku, Beethoven by beztak poznal kulový, protože byl hluchý ☺
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
svara

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od svara »

lengy60 píše:Ale že má motor jemnější zvuk proti předchozímu oleji,tak o tom není pochyb
Je to tak. Pokud to vezmu vážně, než jsem si zvykl, při jízdě bez plynu je motor tichý jako na
volnoběh. Několikrát jsem kontroloval jestli nemám vyřazeno. Můžete si myslet co chcete. 8)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik: Pardon,to tkm jsem jaksi přehlédl. :oops: Ale tak jako tak,Pandora zmínil pouze rozdíl hodnot v TL,ne že něco zaznamenal.A já nic takového nenapsal rovněž,jen jsem si dovolil zmínit,že je motor tišší,ale čím to je netuším.HTHS je stejná,nižším obsahem sulfátů a fosforu to nejspíš nebude,0 byla zdejším obecenstvem zavržena,takže pak už zbývá lepší/jiný základový olej,Titanium nebo prostě jen to,že olej motoru víc "voní" než ty předešlé.Což je ale divné,protože jsem použil 3 značky...Mobil,Mogul a Yacco.S těmi byl zvuk motoru samozřejmě o něčem jiném(lepší) než z pleťovkou Total C2,ale v porovnání s Castrolem takový hrubší.Pro mě jsou podstatné 2 věci,aby olej nemizel a emise byly OK a pokud je jako bonus tišší motor,či menší spotřeba paliva,tak jenom dobře. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:...Pandora zmínil pouze rozdíl hodnot v TL,ne že něco zaznamenal.
Tomu se říká "číst mezi řádky".
Pokud ten jev není pouhým placebo efektem a výrobce se složením pohybuje v povolených mantinelech a nemá důvod k "dopingu", pak jedině dobře. Každá nová zkušenost se hodí.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Pandora »

Kdyz jsem poprve pouzil Mogul misto puvodni LL, tak jsem rozdil ve zvuku motoru poznal okamzite, proto jsem se zeptal lengyho, ten normalne odpovedel, takze vyreseno.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:
lengy60 píše:...Pandora zmínil pouze rozdíl hodnot v TL,ne že něco zaznamenal.
Tomu se říká "číst mezi řádky".
Pokud ten jev není pouhým placebo efektem a výrobce se složením pohybuje v povolených mantinelech a nemá důvod k "dopingu", pak jedině dobře. Každá nová zkušenost se hodí.
Ale vždyť ty hodnoty kinematické viskozity,se vztahují k naprosto odlišným olejům s rozdílnou specifikací. :D
Yacco Lube FR 5W-40 A3/B4 14.7
Castrol Edge Titanium C3 13.1
Pokud porovnám Castrol 0W-40 C3 s Mobilem ESP 0W-40,tak jsou ty hodnoty téměř na chlup stejné.
A úplně +- stejně to dopadne,pokud srovnám jakýkoliv jiný olej A3/B4 s tím Yacco Lube FR. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:
lengy60 píše:...O 2 km jízdy nepadlo také ani slovo,takže proto se ptám,o čem je řeč...
To je pravda, jednalo se totiž o tisíce. A ani po nich nebude změna viskozity zaznamenatelná, tak to asi Jarek myslel....
Dík. Ano, šlo o to že po 2tkm dle zvuku nepoznáš jestli máš v motoru olej, který má nový podle TL viskozitu při 100 stupních 13,1 nebo 15mm2/s....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od bloke »

Neviem či to budem spoznávať... kedysi som hlukomerom odmeral hladinu dB pred aj výmenou, lebo sa mi zdal nejaký hlučný (na pár konkrétnych bodoch, pri volnobehu a potom nejakých 2000 a 3000 otáčkach) a aj po výmene - a veru nastal pokles asi o 2 - 3 dB (čo sa nezdá vela, ale "je to tam"), a samozrejme som postrehol výrazné stíšenie aj sluchom.
No keďže som ten papier s číslami stratil, tak pri ďalších výmenách som už takto hlučnosť nemeral - to by som mal +- presné hodnoty hlučnosti nových a vyjazdených olejov na porovnanie.
A s tými 10W40... na pár ďalších výmen plánujem oleje 5W40-tky (aj keď priemerné zimy so zimnými teplotami už od nás zrejme nadobro odišli) - len kvôli prevahe mestských krátkojázd, inak by som nechával 10W40.
jerome píše:bloke este par vymien a budes spoznavat rozdiel medzi terajsim novym a minulym novym :)
Aj ked papiere hovoria nieco ine aj tak hlavne v lete je motor tichsi s 10W40 jak s 5W40. Este k tomu 5-ka rychlejsie degraduje a vacsi rozdiel spozorujes medzi vybehanou 5W40 a novou jak medzi desinami.Miloval som Texaco 10W40 ceny vsak trochu dvihli tak som zohnal Liqui Moly. Teraz som za dobru cenu nasiel ELF a je to nebe a dudy. Mam pocit ze nemam pod kapotou motor :D Ak sa chcem presvedcit ci tam ozaj je potiahnem ho do 6500 a vtedy zistim ze je vsetko ok ;) :mrgreen:
Itall

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Itall »

Např. rozdíl mezi 5W-30 (olej Castrol/Ford, snížená HTHS viskozita) a 5W-40 (ONO) poznám u malého motoru (1,0) na plynu dost jasně, až nepříjemně. Na mechanické hlučnosti - jen zvenku - málo (s viskóznějším olejem je motor tišší) a při jízdě na výfuku celkem znatelně - s viskóznějším olejem výfuk více duní, motor jakoby nemůže. Asi se projeví více u nového motoru, než u nějaké vylítané ojetiny a spíše na malém motoru.
Odpovědět