Peugeot/Citroen B71 2290

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

BigBang píše:
Miro píše:...
A teď vážněji - jakou kdo máte hypotézu, jakým mechanismem sulfáty ovlivní emise? A co ty hydroštely? Mohlo by časování rozhodit třeba zanesení těch součástek bordelem, takže by problém byl v mechanickém zaseknutí 'o něco' co se v řídkém/aditivovaném oleji nevytvoří/vyplaví/rozpustí?
Vymýšlím blbosti, takže konstruktivně: slyšeli jste o někom, komu se opravdu časování rozhodilo?
Síra zhoršuje katalytickou reakci, ale že by dělal problém olej? Možná jenom Lengy natankoval „nepovedenou várku“, kde jim uteklo síry víc než je povoleno. Bylo by zajímavé jestli by se po vyjetí nádrže, dvou hodnoty nevrátily k normálu :idea:
To byl musel kolega z fóra natankovat nepovedenou várku taky,protože po najetí 4 tkm s olejem A3 měl emise tak tak. :? Moje hypotéza je taková,že díky odvětrání klikovky zpět do sání,to má pak lamda z první ruky.A že má podíl sulfátu a fosforu vliv na emise se píše v TL výrobců olejů.To,že by měl olej vliv na rozhození časování mi kdysi řekl přijímací technik,šéf servisu mluvil výhradně o oleji v souvislosti z množstvím sulfátu a fosforu a zpracováním výfukových plynů.Zda se hodnoty vrátily k normálu se uvidí zítra,doufám,že ano.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Návštěvník »

Jestli se na to dá vsadit, pak sázím, že ne. Ale klidně prohraju.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Tož to by pak bylo pěkně v pr...i. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Zdravím vespolek,právě jsem se vrátil z....emisí a je to relativně v pohodě. :P Sice se to hodnotám(0.013) před 2 lety nevyrovná a obě uši mě pálí ještě teď :D ,ale je to v normě,což je podstatné a já mohu auto s klidným svědomím poslat do světa. :idea: :wink: Možná by ty hodnoty byly po delší době ještě příznivější,protože s C3 a prémiovým palivem je najeto cca 3.500 km a na podzim by hodnoty byly ještě lepší,ale to už je vcelku jedno.V každém případě olej A3 do motoru v žádném případě nelít,pouze C3 případně zkusit C2 jiného výrobce nebo použít olej C2/C3 např.Mobil 1 ESP Formula 5W-30.Ten zase vyloženě špatný nebyl,zvukový projev se s Ineo ECS nedal srovnat a úbytek také nebyl tak dramatický.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to bych prohrál. V každém případě gratuluji! A díky za nový poznatek. :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Díky,docela se mi ulevilo. :P Už jsem se chystal,že zkusím ještě tohle http://bluechem.cz/cistic-lambda-sondy-a-katalyzatoru/ jako poslední možnost. :wink: Ale jak se znám,tak to stejně ještě do nádrže šoupnu. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od renal »

Taky děkuji za tento poznatek :-) Ale jelikož jezdím s motorem 1.4 VTI s LPG, tak asi ještě zůstanu u plnotučného oleje Mobil 1 New Life 0W-40...no uvidím na podzim, kdy jedu na technickou. Ale myslím si, že s LPG by neměl být problém, nebo?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Ale ano,proč ne.Třeba se nakonec ukáže,že to nebylo jen olejem,ale je problém ještě jinde a jen se zatím neprojevilo kde. :D A pokud ti nesvítí diagnostika motoru,jako některým co na LPG jezdí,tak by problém být neměl. :idea: Mně dneska bylo opětovně řečeno,co pořád řeším a jestli mi není líto 6 stovek,když po silnicích jezdí auta,za kterými není vidět.Moje odpověď byla,že ne,takže jsem asi fakt nějakej divnej. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od jerome »

Len ci to nebolo ozaj tym Wynn´s Supremium Petrol :mrgreen:
Uz ho nedavas ze ?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od renal »

"A pokud ti nesvítí diagnostika motoru,jako některým co na LPG jezdí,tak by problém být neměl" U nás v rodině jezdí už hromadu let skoro každý na LPG a k tomu plno známých a neslyšel jsem, že by se někomu rozsvítila diagnostika motoru...Ty s tím máš nějaké špatné zkušenosti?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

jerome píše:Len ci to nebolo ozaj tym Wynn´s Supremium Petrol :mrgreen:
Uz ho nedavas ze ?
No už mě to také napadlo,protože jeden čas citroen přímo zakazoval jakékoliv přípravky do benzínu používat,mimo svého speciálního. :D Teď jsem nic nedával,bo jsem tankoval prémiovku,ale zase začnu neboj. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

renal píše:"A pokud ti nesvítí diagnostika motoru,jako některým co na LPG jezdí,tak by problém být neměl" U nás v rodině jezdí už hromadu let skoro každý na LPG a k tomu plno známých a neslyšel jsem, že by se někomu rozsvítila diagnostika motoru...Ty s tím máš nějaké špatné zkušenosti?
Já s tím zkušenosti nemám,protože na LPG nejezdím :D ,ale stačí si zajít na citroen fórum a tam si můžeš počíst,dokonce tam je popsáno proč. :wink: Jak to dělají dnes na STK,kde pokud ti při měření emisí zjistí chybu,tak tě vyčutnou netuším. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....právě jsem se vrátil z....emisí a je to relativně v pohodě. :P Sice se to hodnotám(0.013) před 2 lety nevyrovná....
No mládnout a lepšit se to asi nebude....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od lengy60 »

Dnes jsem byl objednat nový stroj a v rámci nacenění stávajícího,byla provedena zkušební jízda,při které se jim nepozdával zvuk motoru.Při následné zevrubné prohlídce byla zjištěna prasklina(netěsnost)na svodech výfuku těsně před katem a lambda sondou. :? Takže teď už začínám těm zvýšeným emisím rozumět. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Peugeot/Citroen B71 2290

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Při následné zevrubné prohlídce byla zjištěna prasklina(netěsnost)na svodech výfuku těsně před katem a lambda sondou. :? Takže teď už začínám těm zvýšeným emisím rozumět. :wink:
Tedy se rád vrátím k tomu, co jsem napsal hned zkraje: "výživná" aditiva v oleji nemohou vadit katalyzátoru. :D
Odpovědět