Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Misojogi píše:aspon to zaplatili (nove Denso) plus dalsie straty ? alebo slubili ze nahradia?
fakt aky mal dovod vyhodit novu sviecku ? (nezobral si ju pre seba ten chlap?)
Naše rozepře skončila tím, že obvinili ten servis, který mi pomohl, z toho, že on tu jejich svíčku zku.vil tím, že ji vzali kleštěmi za stopku pro připojení fajfky. Prostě oni nic, oni muzikanti... Jinak Denso Iridium v zemi, kde pobývám, vůbec neznají. Náhradu už ale mám, ovšem napřed si pro ni musím několik set km zajet...

P.S.: Jezdím teď na původní svíčce z prvomontáže. Studený rozjezd proti výjezdu z podzemní garáže znamená vždy vynechávání zapalování (asi by to napřed chtělo trochu ohřát, ale nechci s tím smrdět v podzemce). Na iridium of NGK tam nebylo vynechávání, jen mírné zaváhání při přidání plynu proti tomu kopci. Na iridium od Denso nic, žádné zaváhání, prostě jen o něco nižší výkon než se zahřátým motorem.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

Jerry3:

Nevím, jestli tě uklidním, ale já když koupil RS, tak jsme to dali do servisu sítě ELIT, který mi doporučil manžel mé matky, který mi to pomohl přivést. Majitel bývalý závodník autokrosu, má tam šikovné mechaniky atd.

Já měl zarezlý šroub jeden vzadu na SPZce tak jsem tam měl rámeček přilepený v o tom místě, že si to pak vyřeším. Měl jsem u nich auto na výměně rozvodů atd. No ale oni jak viděli RS, tak si asi chtěli dát i ke známému reklamní podložku pod SPZ a když viděli ten zalomený šroub, tak je napadlo to provrtat skrz dveře na samozřezný šrouby.

3/4 roku jsme se hádali, navrhl mi zavaření pouze, začala mi vyhrožovat matka jeji manžel, on mi pak psal, že chce doplatit za servis atd, stěžoval jsem si na ELIT.cz tam samozřejmě se na to vysrali.

Řešil jsem to nakonec s advokátem, ten mi řekl, že by náklady na vymožení náhrady škody převýšili neadektávně škodu, že to nemá smysl, ale ať neřeším nějaký výhtužky od něj. Lidsky mě chápe, že mě nasrali, což mě nasrali.

Chci tím jenom říct, že min. v ČR fungují servisy dost často na hovno a já se o tom hned při první návštěvě přesvědčil. Jinak matku i manžela jsem, a teď mi možná dáte sekec, poslal oba doprdele, že když se zastávají takový šmejda, tak se s nima odmítám bavit.

Paradoxně týden po tomhle incidentu jsme jeli v tom samém městě k jinému známému mamky manžela do servisu a tam jezdím do teď. Slušnějšího a ochotnějšího člověka jsem už dlouho nepotkal, starý díly vrátí, vysvětlí, co tam bylo, ukáže fotky z montáže. Některé věci udělá i na počkání. V téhle době bohužel jedna z mála světlých vyjímek. :wink:

Tím chci říct, že tvé rozčarování naprosto chápu. Kdyby to nebylo trestné, tak tam naběhu s kalachem a třema zásobníkama. :D

Ale já s nima ještě neskončil. Jen tak to tomu hajzlovi projít nenechám :wink:

PS: Jinak si na autě dělám ale v rámci možností vše sám, oprava elektriky, výměna oleje, filtrů, nějaké ty ventily a hadice v motorový části, ale rozvody atd, na to jsem malý pán. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Ostatní

Příspěvek od NOVON »

PavelRS: No a proc myslis,ze jsem se pred cca 17 lety zacal hrabat v autech ja?Dneska uz sobe i rodine (na ksefty cizim uz kaslu,bo nejsem charita) delam krom klempiriny a lakovani sam.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

Já tě chápu. Proto si na RSu dělám opravdu v rámci možností vše sám co jde a třeba do té elektriky lehčí jsem se pustil taky sám a zjistil jsem, že to ve finále nic není. Člověk se nesmí jenom bát :wink:

Navíc mechanika slušného mám, pro případ. Ale je pravda, že najít dneska někoho slušného, co se týče servisu už skoro nejde... :?
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Ostatní

Příspěvek od NOVON »

Kdyz si slusny mechanik-delal jsem i neco "navic", tak si toho stejne lidi nevazi.Vymysleji,nedoplacene zakazky,nejlepe vsechno zadarmo apod.Proto se mi delat cizim zprotivilo a uz na to dlabu.
Jak jsme se kdysi bavili s Jerrym,ty nabyte zkusenosti a praxe proste nejsou zadarmo,to nikde nevyctes a pres noc se ti to do hlavy nenaleje,coz si zakaznici v 90% neuvedomujou,a to jsem bral 150-200 na hodinu.Tak at si jdou do vetsiho servisu,kde jednak zaplati nepomerne vice jak za dily,tak i praci a ke vsemu to nebudou mit "hned"..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:...ke vsemu to nebudou mit "hned"..
a ještě jim to tam doku.ví! :x
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

Já Vám naprosto rozumím. Já třeba svému mechanikovi vždycky nechám víc než chce, případně nějaké naturalie přinesu. Sice se mu to moc nelíbí, ale já to beru jako "něco navíc" abych mu vyjádřil, že si péče vážím :wink: Nehledě na to, že na to nespěchám, což mu vždycky zdůrazním, prostě až to bude, tak to bude. To beru jako minimální daň za to, že mám auto u člověka, co mě neojebe, a který je slušný. :wink:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Tiež nechápem posadnutosť niektorých dement-servisov vymieňať reklamné podložky pod EČV, raz ma tak poriadne nasrali v jednom citroeňáckom, kam som dával voz na opravu po nehode (niekto do mňa napálil) a až pri kontrole drobných položiek faktúry doma, som si všimol takto naúčtovanú podložku, ktorú som si potom s úžasom prezrel na vozidle.
Napriek tomu, že pôvodnej absolútne nič nebolo, tak mi ju zahodili a dali tam nejakú ani nie s názvom ich servisu, ale že Tatraleasing. No nezabil by som ich? Na originálnej som mal pritom názov už neexistujúcej predajne Citroenov, kde som si auto kupoval nové v hotovosti.
Jediné čo som s tým mohol spraviť, bolo už len zoškriabanie tých nadpisov na novej, šmejdovejšie spracovanej podložke.
PavelRS píše: Já měl zarezlý šroub jeden vzadu na SPZce tak jsem tam měl rámeček přilepený v o tom místě, že si to pak vyřeším. Měl jsem u nich auto na výměně rozvodů atd. No ale oni jak viděli RS, tak si asi chtěli dát i ke známému reklamní podložku pod SPZ a když viděli ten zalomený šroub, tak je napadlo to provrtat skrz dveře na samozřezný šrouby.
Tomuto som neporozumel, komu začala vyhrožovat koho matka?
PavelRS píše: 3/4 roku jsme se hádali, navrhl mi zavaření pouze, začala mi vyhrožovat matka jeji manžel, on mi pak psal, že chce doplatit za servis atd
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

No, začala vyhrožovat mně. Jak jsem napsal stížnost na ELIT.cz, tak pan majitel se samozřejmě neozval. Ale zkontaktoval matky manžela (chování hodné chudáka) no a samozřejmě matka se toho chytla a jelikož jí má manžel zpracovanou, tak na mě začla, že mě zažaluje za pomluvu a takové ty kecy, že mu budu muset doplatit opravu atd.

Tak jsem jí řekl, ať pan majitel ukáže fakturu za opravu, že jsem zvědavej co na to finančák atd. Nicméně se ho zastávala atd, a samozřejmě argument jako prase přišel - "Tak sis to měl dát jinam."

Tak jsem se milé matky zeptal, jestli je normální provrtat někomu auto vrtačkou. Na to samozřejmě neřekla ona a manžel nic. Tak jsem jí řekl, že kdyby mi ten kretén řekl, že mi provrtá kufr, tak bych to k němu nedal a rovnou jsem jí řekl, že já jako člověk, co má smysl pro spravedlnost, nemám zájem se s ní a jejím manželem potkávat, když se zastávají takového zmrda.

Sorry hoši za sprostá slova, ale vždy když se o tom s někým bavím, nebo o tom píšu, tak mi naběhnou žíly.

Jinak já tam měl podložky z Německa a ty jsem si chtěl nechat. Tak jsem si o ně samozřejmě řekl a nasraně mi je vrátil, ale jak jsem nazval tohle co udělali prasečinou, tak skončila diskuze z jeho strany, je to arogantní debil a jestli chcete, klidně Vám jméno řeknu ať si dáte pozor.

Nejvíc mě na tom sere to, že jsem nebyl cizí člověk, ale mamky manžel je jeho velmi dobrý kamarád, ale ty debilové museli ty podložky tam narvat a ještě provrtat kufr. Fuj, chce se mi blejt, velebnosti :evil:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:A tady byla Škodovka ještě Škodovkou :wink:

Bohužel už neprodávanou :x http://www.autoforum.cz/fascinace/toto- ... -internetu
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

PavelRS> dík za opis, každopádne buď dobre nerozumiem niektorým českým zvratom (" zkontaktoval matky manžela / vyhrožovat matka jeji manžel"), alebo je toho tepla na mňa príliš, stále som si nebol istý či išlo v každej zmienke o Tvoju matku... nijako však nechcem rozpitvávať rodinné podrobnosti, len som aj po tej pôvodnej servisovej mizérii chcel dodať, že zároveň si mal velké šťastie, že toho poriadneho a ochotného pána opravára si potom našiel tiež vďaka nej/nim :wink:

Pitris> to je teda rana vedla... tolko im to trvalo, vyrobiť trocha objemnejší a výkonný motor, že nakoniec sa o ňom takmer nikto, aspoň nedozvedel, keď už ho nikam nemontovali... A tých konšpirácií čo bežali, že ČSSR Škodovky nebudú mať nikdy motory s vyššou kubatúrou, lebo nám to zakázali RVHP Sovieti ktorí potrebujú mať 1.5 a 1.6 v ich výkladnej produkcii (aspoň tak sa tradovalo v oných časoch medzi znalejšími spolužiakmi na základnej škole :P ). Fakt škoda, že sme sa toho nedočkali, ani nikto neposúdi, do akej miery sa im podaril.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelRS »

V pohodě,

ano jednalo se o mojí matku a majitel servisu místo aby kontaktoval mě, tak volal jim, prostě chudák. :)

No, že druhý mechanik super člověk, to je hold náhoda a případně štěstí. On tedy zná toho majitele servisu, kde mi ty díry udělali, tak se také divil, ale bohužel tohle se děje i u nových aut, kde jsou otvory připravené, nové tedy, a oni stejně udělají díry vedle.

To člověk nepochopí zkrátka...
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

Predpokladam, ze u teho Formana, vyztuzili prah-podlahu cca pod prednim sloupkem a vzadu v podbezich. Pak byto byla slusna kara a barva soliter, co tam je, nema chybu. A auti slusive, klidne bych vdechnul. Bohuze to nekdo zku.vil.
Jako byvaly fanda skodovek, o tomto projektu nic nevim.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:....Jako byvaly fanda skodovek....
Takových nás asi bylo kdysi víc. A ještě trošku "retro" http://autobible.euro.cz/retro-nedeli-s ... -internetu


A nedávno jsem sem dával "osmdesátky", tak teď ještě "devadesátky" :P :wink:
http://www.auto.cz/zapomenute-hot-hatch ... -internetu
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Ostatní

Příspěvek od Pedro »

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Odpovědět