olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

rousini píše:....dotáhnout o trošku míň než ti síly stačí....
Utahuji rukou. A říkám tomu s citem na hovado :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Libor »

Rukou to dovalím taky a ideál. Však to těsnění bývá zpravidla kruhového průměru, tudíž dost těsnícího prostoru, takže nač to rvát na sílu, nářadím.
Vybavuje se mi, že jsem měnil na jednom autě olej, a teď nechci mlžit, jestli to bylo Polo 9N FL, nebo nástupce, a tam měl oil filtr na konci výstupek na klíč. Takže ideál pro povolení. Kontraproduktivní na tom je, že když se k výměně dostal blb, tak to pak taky dotahoval klíčem, nota bene, pokud tzv. na byka :D
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Jednou jsem to na běžícím motoru zkusil zkontrolovat. Napřed jsem ho utáhl, pak povoloval. Najednou to gumové těsnění povolilo a než jsem stačil vylézt zpod auta a vypnout motor, přišel jsem o půlku olejové náplně. A to nemluvím o té olejové pasece všude kolem. A tak od té doby raději utahuji "vší silou". :twisted:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

Libor, dík, tušil som že odniekial vietor fúka, ale nešiel som preklikávať všetky vlákna.
Filter doťahujem opatrne rukou síce silou, ale nie na max (neblahá skúsenosť s povolovaním, kedy mi ho pred pár rokmi klúčom zatiahol golem naposledy v servise; o.i. núdzový pomerne hrubý šróbovák som zničil/ohol, filter som ním nepovolil+ ... šťastne požičaný oil-klúč som musel tlačiť zo zeme až nohou, na úspešné povolenie). Všimol som si párkrát po čase okolo filtra malé pretečenie oleja (nie na zem, len zopár kvapiek), tak som ho vždy ešte trocha viac ručne utiahol, utrel. Potom už nepretekal; pri výmene ide uvolniť pekne - páskovým klúčom, keď už ho mám, je to pohodlnejšie, než si zalamovať ruky - jamy a zdviháka nepoužívajúc.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

samozrejme podstatne je ako je filter umiestneny,pokial je na zlom mieste ze treba ruky vykrucat ide to horsie ale to su blbe auta zase :twisted: kazdopadne na krv utiahnuty filter povolovat po niekom kde nieje miesto, to by som vrazdil
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Libor »

Ještě mám jednu perličku "z oil changes". Přijel kolega se Subaru Forester 2.0XT na výměnu oleje (před tím jsem subo nikdy nedělal). Otevřu kapotu a hledám oil filtr, nebyl k nalezení. Zvednu auto, kde nic, tu nic. Nakonec jsem tu potvoru našel, je na netradičním místě a bez přípravku de facto nemožné povolit.
Ví někdo, bez googlu, kde má subo atmo 2.0 oil filtr? :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od JurajP »

No ja som sa s odtacanim ol. filtra poriadne narobil a pouzil som aj klieste. Neviem preco to tak silno zatahuju. Novy filter zatahujem rukou. Celkom sa mi pozdava toto:
https://www.svetsuciastok.sk/sk/auto-mo ... -geko.html
Inak, ked som si menil prvy krat olej sam po prvej garancke, tak som videl na olejovej vani a vypustacom srobe take dve ciarky nakreslene. Neviem ci to malo vyzerat ako "plomba" :D. Ale ked som bol 2. krat na servisnej (v inom servise), tak nikto nic nevravel.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

Neviem kde ma forest oil filter
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od PavelRS »

Já se vztekal při výměně filtru u RS hned na poprvé. Má ho tedy relativně přístupný, ale zespodu a musí se sundat středový plastový kryt motoru. Napoprvé jsme si s tím dali a museli jsme použít nějaký nástroj na povolování filtru.

Pak jsem si ho měnil už sám, tak jsem si koupil klíč na filtry od Mann, název má LS 7. S ním to jde krásně. Navíc i jiné značky mají často stejný tvar "hlavy" filtru, tak pasuje i na ně. Včetně origo VAG filtru, ten ale stejně bude asi od Mannu. Jinak i po dotažení rukou lehce mi pak už povolit rukou prostě nešel.

Proto se ještě teď proklínám, když jsem v létě měnil olej a měl tam filtr od Purfluxu na zkoušku. Nadával jsem asi 40 minut než jsem ho povolil. :lol: Od té doby už jenom filtry kompatibilní s tímhle klíčem. Což je origo VAG, Mann, Bosch, UFI, Mahle atd..
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od NOVON »

Mám více přípravků na povolení filtrů,ale v používání jasne vedou tyhle kleště..

https://www.mroauto.cz/produkt/2835240/ ... y-ne00034/

pavelRS: Navztekal s povolením filtru? Tak to jsi jeste v autoopravárenstvi málo zažil.. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

ale stale nezaznela odpoved ci ste sa uz naucili zatahovat oil filter :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pedro »

Dnes mi prisel MANN, oil moto, Jizni Afrika.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

Pedro píše:Dnes mi prisel MANN, oil moto, Jizni Afrika.
to iste ako Bosch, z jednej fabriky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od shalibaba »

2pedro: odkud jsi filtr objednával?
I když ono je to asi už dnes jedno, odkud se koupí. Hlavních distrubutorů je tady pár. Snad si výrobce hlídá kvalitu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

jojto píše:Beriem Many prevazne z Trostu (Nemecka pobocka) a co som pozeral, olejove vsetko made in germany. Myslim, ze je jedno kde to zbuchaju, papier a plech je rovnaky.
Pánové, a tak nakonec jsem to přesunul, páč vy s těma kolama stejně nepřestanete :twisted: http://www.oleje.cz/forum/topic6442.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět