olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Romerro
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 04, 2017 16:02

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Romerro »

Ano, parametry mají stejné, spíše jsem chtěl zjistit, jestli už někdo nezkoušel W 712/ 94 na motor MR 2009.
Tak to asi vyzkouším jako první :-)
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Libor »

Tak ještě jeden rozdíl by tu byl, 712/94 je levnější o cca 30 Kč :-)
Mohu se zeptat, proč jdeš do toho "testu"?
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
František Smíšek
Příspěvky: 125
Registrován: čtv črc 24, 2008 13:17
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od František Smíšek »

Jen drobná poznámka - nastavení přepouštěcího ventilu filtru nemá žádnou spojitost s motorem, tento ventil chrání filtrační materiál proti protržení při zanesení filtru nebo při zvýšení viskozity oleje vlivem nízké teploty. Velikost otvíracího tlaku je tedy dána pouze pevností vložky a může se lišit u jinak zaměnitelných filtrů od různých výrobců.
Franta
Romerro
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 04, 2017 16:02

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Romerro »

Libor píše:Tak ještě jeden rozdíl by tu byl, 712/94 je levnější o cca 30 Kč :-)
Mohu se zeptat, proč jdeš do toho "testu"?
Jen ze zvědavosti...možná mi s ním bude rachotit řetěz o sekundu méně při studeném startu :-), když je to inovovaný typ.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pedro »

... nebot tlak mazani musi byt zajisten, i v pripade zasr.filtru. A jak vyse psano, chrani i vlozku filtr proti prostreleni. Co nevychyta regulak.
Pardon Fr. Smisku, za doplneni.
P.
ZeZo
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 10, 2014 12:36

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od ZeZo »

Nerozumiem tomu, ked niekto tvrdi, ze kupi lacny olejovy filter, lebo chce usetrit. Usetrit kolko?
Na to, aku dolezitu ulohu plni olejovy filter, je jeho cena (v dnesnej dobe) fakt par supiek - a to
aj u filtrov renomovanych znaciek, resp. rozdiel medzi cenou tych najlacnejsich a cenou filtrov
renomovanych znaciek je velmi mala.

Doteraz som stale pouzival Mann, od minuleho roku Purflux, konkretne Mann W68/3 (vzdy bol Germany),
Purflux LS743 (France).


... Příspěvek od bjukemen » úte říj 17, 2017 17:39 ...
inak na UFI som nic ine ako made in china nevidel uz pekne dlho

UFI 23 263 00 ... made in indonesia
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od shalibaba »

Ja za sebe 3x Purflux, jednou France a 2x China, Mann olej filtr Germany, Mann filtr do převodovky China.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

ZeZo, na cene olejových filtrov chcem ušetriť, ale vyberám si solídne vyzerajúce a dokonca aj značkové; najčastejšie Champion, Meyle, Bosch, raz som mal aj Purflux len ca o Euro drahší, ale odvtedy išiel s cenou na dvojnásobok.
A prečo? Na túto otázku nikdy nedostaneme od nikoho súhrnnú odpoveď, sú v tom rôzne podprahové vzorce správania sa, kedy niekto šetrí na tom a druhý na inom (trebárs na členoch svojej najbližšej rodiny, na svojom zdraví...) a další úplne na všetkom, počnúc párcentovými položkami (a celoživotne nie je v príjmovej núdzi), a ani oni nemusia poznať kompletné príčiny, prečo to robia.
Takže ja šetrím na nich z akéhosi princípu, že keď sa dá niečo v rovnakej kvalite kúpiť za 3-4 EUR, ako aj za 8-12, tak zvolím tú prvú kategóriu. Navyše ich mením i s olejom po 1000-3000 km :D.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
rtsax
Příspěvky: 176
Registrován: úte srp 29, 2017 3:06
Bydliště: Hlohovec. SK

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od rtsax »

To sa mi zda trosku ujete menit olej po 1000 km ale ak najazdis 20000 za rok to je 20 x vymena fitra tak to asi uspora je . Mozem vediet v akom aute a motore menis po 1000 km olej ?
Peugeot 308 2.0 hdi 6AT 100kw olej : Mannol Diesel 5w 40 filtre pal-SC7052P, olej-SH4035P http://www.oilparameter.eu
DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2006 pre DW10BTED/FAP / RHR
0W40 / 5W40 /10W40 / 15w50 / 5W30 C2
ZeZo
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 10, 2014 12:36

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od ZeZo »

... od bloke » pát led 12, 2018 18:07 ...
... keď sa dá niečo v rovnakej kvalite kúpiť za 3-4 EUR, ako aj za 8-12 ...
Ako si na to prisiel, že je to rovnaka kvalita? Urobil si nejake porovnanie filtrov?

... Takže ja šetrím na nich z akéhosi princípu ...
No vidis, a podla mna sa na filtroch setrit neoplati.

K oleju, zatial som v aute nemal napln dlhsie ako 5-tisic km, teraz na jar, ked budem menit olej na
letny, tak zimny Sunoco, ktory je teraz v motore, nebude mat ani tych spominanych 3-tisic.

Pre zaujimavost: aky olejovy filter na Tvoje auto stoji 12,-€ ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Nerad nakupuji za tabulkové ceny, poněvadž v nich vidím ty zlodějské marže řetězce překupníků. Zrovna včera jsem na benzínce Shellu viděl litrovku motorového oleje za 999,- Kč! Mylně jsem se domníval, že něco takového se dnes už snad vyskytuje jen ve značkových servisech "nejlacinější české značky". :P Moje spokojenost s nákupem proto začíná někde na úrovni 50% tabulkové ceny. 8)
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

rtsax> ide o výmeny po polroku, po roku, takže malý nájazd (krátke trasy), teraz mám zas zámer vymieňať po 5-6 mesiacoch, lebo mám dosť oleja :D do 1.4 z foto-avatara.
ZeZo, príliš sa v tom vŕtaš, rovnaká kvalita = pozri si tie názvy filtrov, nejde o žiadne neznačkové blatové značky a na tom filtri to na prvý pohlad niekedy vidno, ak ide o šmejd (spracovanie, prilahký, kuk dovnútra, plech ako z coly..). A ak ide o rovnaký filter, tak ide aj o rovnakú kvalitu (niekde stojí n EUR, inde 2x - 3x n) - takže ide o zákaznícke šetrenie, nie kvalitatívne.
Ešte keď ho tam mám desatinu km nábehu oproti iným vozidlám, tam je odpoveď, prečo sa nepotrebujem ísť anonymne zapáčiť predraženému obchodníkovi pre „naj“ filter, a za cenu jedného kúpim inde hneď tri.
Či ty s takým vymedzením sa ku šetreniu, kupuješ od tej „mojej“ kategórie nejaké echt vesmírne hi-tec kategórie filtrov, s priamou objednávkou dovezené z Japonska, či USA?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

Purflux made in china je rozhodne kopia originalu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Libor »

Já se tu nechci nikoho dotknout, ale nač kupovat něco nedůvěryhodného, navíc do svého auta. Pochopím to třeba v servise, kde se někteří zakazníci snaží uhnat servis za co nejnižší cenu.
Do svého auta bych nedal u filtrů nic jiného, než Mann, nebo Purflux (France). Cena 210 Kč za olejový fitr, 240 Kč za kabinový, 400 Kč za vzduchový neni přece masakr, nebo ano?
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
ZeZo
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 10, 2014 12:36

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od ZeZo »

... od bloke » sob led 13, 2018 12:04 ...
... príliš sa v tom vŕtaš ...

??? normalna diskusia na fore, staci si precitat niektore ine temy, tam sa vo veciach inak vrtaju
- a pohoda

... sa nepotrebujem ísť anonymne zapáčiť predraženému obchodníkovi pre „naj“ filter ...

To ani ja, preto si dam tu namahu a vyhladam obchodnika s primeranymi cenami „naj“ filtrov
(kto nakupuje u predrazeneho obchodnika, je to jeho chyba, nie chyba tovaru)
Kto videl par filtrov rozobratych, uzna, ze Purflux (a jeho sesterska znacka) je
- minimalne europska - jednotka vo filtracii, kvoli kvalite materialu a sposobu jeho naskladania
vo filtri.

... nejaké echt vesmírne hi-tec kategórie filtrov ... dovezené z Japonska ...

Preto som sa pytal, aky filter na tvoje auto stoji 12,-€, lebo na moje auto
filter Micro mal cenovku 9,-€ (a ano, bol to original Made in Japan)
Odpovědět