olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od lefort »

Kupoval jsem tento týden Purflux na Cardo a olejový Made in France a vzduchový Slovenia ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

olejove by mali byt vylucne France,poland sa mi nejako nevidi.. :roll:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tonny »

Tak jsem objednával ze států čepy na Explorera třídy Heavy Duty od MAS a do balíku přihodil olejové a vzduchové filtry od Denso, u nás nesehnatelné. Kontrola výrobce a vše Made in China. Denso tam stálo 3 dolary, po přepočtu, s DPH, leteckou dopravou a službou celní deklarace České pošty vyházel olejový filtr Denso 108,- CZK. Nejlevnější co kupuji na auto-cardo je Purflux za 138,- a MANN 187,- (v kameném za 280,-). Origo Motorcraft F-1 u Ford v CZ stál 587,- nyní v akci za 264,- ve státech 3 dolary.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Americký prodejce ND dostane paletu olejových filtrů z Číny přede dveře svého skladu za půldolar/kus.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tonny »

Tam spíš aj kontejnery. Vypadají ale dobře, baňka dost tvrdá a ventil stejný jako Purflux (vypadá).
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

tonny píše:Tam spíš aj kontejnery.
Jo, americký trh je velký a internetový prodejce z toho může jen těžit. :wink:
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od j.kiwi »

Včera jsem kupoval na Mroauto - vzduchový Mann - made in Germany (to mne potěšilo), kabinový Mann- made in Spain :D
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

tej ameriky by som sa bal,aby tie filtre neboli pokutnej kvality
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tonny »

bjukemen píše:tej ameriky by som sa bal,aby tie filtre neboli pokutnej kvality
Obavu z ameriky nemám, je to hrdý číňan. Jen nevím, jakou kvalitu si objednali. A Made in EU je lepší?
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

nie Made in EU je tiez na hovno, najlepsie je (niekolkokrat tu spomenute) Made in France

alebo Denso original,ale to je na malo europskych modelov aut
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Tom7
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 19, 2017 19:16

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Tom7 »

Ahoj,
pročetl jsem to tu (a ještě pár stránek) a zkusil sepsat to podstatné.
Ve 3/4 textu se věnuji pouze značkám – z toho co bylo řečeno (chyby jsem neopravoval a možná, že ze srozumitelného, špatně napsaného slova mi open office udělal nesrozumitelné).
Jasný závěr co koupit a co ne z toho nevyplývá. Spíše takové veřejné mínění. Asi by bylo nejlepší slyšet názor povolaných. Výrobců, lidí ve fabrice, servisáky, někoho fundovaného z laboratoře a (více) běžných testů mezi uživateli.


- Filtron nee;

- Purflux, Mahle/Knecht, Mann anoo.

A Purolator.

Mahle jsou nejkvalitnější, Alco taky není špatné!

Bosch, Purflux, Fiaam a hlavne (a v poslednej dobe už len) Champion!

Ty Nipparts jsou kvalitní.

Dobré-Bosch,Mahle,Knecht,Mann,Motorcraft,Purflux,Hengst
Špatné-Filtron,starline,Alco,FRAM
Toto mám vyzkoušeno na vlastních autech,a výše jmenované špatné filtry nechci už ani vidět,nekvalita,špatné zpracování,propouštěly zpětné ventily,dlouho svítilo mazání atd...
S těmi dobrými nikdy žádný problém,a kvalita zpracování výborná
Vcelku s tebou souhlasím,ale Fram je dobrej filtr a dělá ho stejná parta co dělá Purflux a Fiaam.To že Fram prodává Kelly ještě neznamená,že je špatnej a taky nevíš jakou můžou kupovat jakost.Na vebu xantiářů se taky někdo setkal s mizerným Purfluxem koupeným v Autobenexu.…
Rozhodne nesuhlasím že ALCO je šmejd použivam ich už zo 3 roky v roznych vozidlach a žiadny z tebou menovanych problémov som ešte nemal ani ja,ani znami čo im mením oleje a všade davam ALCO

Dobrý den, jeden můj známý obchoduje v EU s filtračními materiály. Řekl mi, že do auta dává nejlépe filtry od MANN-JIPAP, protože používají zásadně kvalitní filtrační papíry.

Osobně mohu vřele doporučit Purflux a Mahle/Knecht. Mann už také zkazil, přinejmenším v některých typech filtrů, o Boschi raději ani nemluvím…

taky mi ty Championy prisly dobre

teďka mám možnost odebírat za skoro stejnou cenu filtry MEYLE, CHAMPION a MANN a tak trošku váhám
Admin Pitris: Já, pokud bych si měl vybrat z těchto tří, tak asi MANN..…
ja zase Champion, ale najlepsie UFI

Používám zásadně filtry MANN. Firma má nejen tradici, ale široký rozsah sortimentu, dobré jméno

Tak dneska jsem dělal test olejových filtrů co jsme dnes vyndali z aut a celkem rozdíly, filtron se zdá bejt nejhorší a solidně vypadají co jsme se dívali tak klasicky MANN,CHAMPION MEYLE takže u nás v servise budeme odebírat MANNY a MEYLE

Kupoval jsem patronu Filtron do HTP a ve srovnání s Boschem neobstojí.

Nedávno jsem nechával měnit rozvody na mé Laguně v servisu a při té příležitosti jsem nechal vyměnit i olej s filtrem (olej vlastní)...Ještě jsem říkal - dejte tam filtr mann... Odpověď byla, že dávají vždy jen mann... (ALE NEDALI)

Kvalita filtrů Filtron není úplně tragická, ale určitě to není jako Mann.

Vyrobky Champion forever.

Mahle, Knecht, Purflux. U vyjmenovaných značek je ve srovnání s Mannem citelně menší šance, že dostaneš šmejd z originální produkce. Tím chci zároveň říct, že se záměrně nevyjadřuji k možným padělkům.
Dnes se padělá ledaccos, logicky zejména výrobky značek známých, o které je mezi zákazníky zájem. I proto lze předpokládat, že výskyt padělků Manna bude řádově vyšší, než např. firmy Mahle, kterou zná málokdo.

Já zkoušel různý značky a nakonec nejlíp fungoval MANN, má správnou velikost, olej nepadá , takže po startu hned zhasne kontrolka mazání a motor nevydává krátce po startu pazvuky, co sem konzultoval filtry se svým mechanikem tak mě utvrdil v tom že s mannem má nejlepší zkušenost

A jen tak mimochodem, koupil jsem palivový filtr MANN a je na něm hrdě uvedeno "Made in China".

na olejových MANNech sem já zas měl vždycky Made in South Africa

..a aj jedno aj druhe je druhotriedna kvalita chlapci

pamatuji si že Made in South Africa bylo i na filtrech Champion

v zimě jsem kupoval MANN do Sharana (1.9TDI AUY) a do Fabie (HTP AWY). Do VW byl Made in Germany a do Fabky byl Madi in Czech republic

Ja tiež používam skoro vždy Champion (dokonca olejový je z tých lacnejších, vzduchový zasa drahý ako sviňa). Niekedy dávnejšie sa uskutočnil test a Champion to vyhral na celej čiare - odvtedy tým filtrom dôverujem najviac... ...ale dôveru mám aj v MANN FILTER, BOSCH a PURFLUX... ...čo sa oleja týka.

filtron su klasicky poliaci

Proč kupovat Filtron, když tady
http://www.autodily-cardo.cz/filtry-2/olejove-filtry/
mají např. Champion za bezkonkureční ceny. Sám za sebe rozhodně doporučuji Purflux - v nabídce tamtéž.
Původ zboží je údajně zpoza našich severovýchodních hranic, reference obchodu jsou veskrze kladné, sám jsem od nich několikrát ku spokojenosti kupoval Mobil 1 5W50 (Made in EU) a Mann filtry (Made in Germany nebo Spain). Tož si vyber…
Sice nejsem zbožíznalec se specializací na padělky, nicméně některé artikly, které jsem dříve kupoval v západní Evropě, díky tomu vcelku dokážu porovnat, a v případě mnou objednaného zboží jsem zatím nepřišel na žádnou nesrovnalost co do originality či dokonce potíží s kvalitou. Ovšem jejich přístup k řešení mé reklamace následkem evidentních nesrovnalostí v katalogu mne vyloženě rozladil (slušně řešeno)... Od té doby už jim "za trest" :P nepíšu žádné ohlasy na nákup.
Pokud jde o Cardo, tak kolega z práce tam kupoval Elf 5w40 za dobré peníze a sice mu to přišlo včas a v pořádku, ale na obale jen s polským textem :x Volal tam, že kdyby chtěl polský olej, tak si vybral Orlen - chlápek na telefonu byl údajně vstřícný, díval se a že prý podle (snad) výrobního čísla to je vyrobené ve Francii, ale pro polský trh.... Nevím, jen "prodávám jak jsem koupil".…

zarazilo by mě kdybych koupil filtr Bosch z Indie. Proto kupuji zásadně Purflux - z Francie (stále ještě)

Ano. Ale byli tady borci, co tvrdili, že je v podstatě jedno, jaký filtr se použije když se tam vejde.
JE POTŘEBA použít přesně to, co předepisuje výrobce. Nestačí jen stejný závit a rozměr.…

Hengst rozhodně patří k těm lepším značkám.

Na Filtron jsem nikdy neslyšel nic jiného než nadávky.
To je naprosto stejné, jako bys řekl, že si nekoupíš nikdy nic z Číny :idea: Vzduchové filtry Filtron jsem používal a neviděl jsem v nich žádný problém.

Dnes mi dorazil olejový filtr MANN (z jaknaauto) a je na něm made in Germany
Z carda mi před cca rokem dorazil ten samý, jen made in China

Já mám doma z Carda papír vložku olejového filtru Mann a je tam psané made in Bosna a Hercegovina...Taky tomu k...a nerozumím. Nemám obyč patronu. Ale u Carda byl za 126kč. Ta cena se mě ale nezdá. To je jaksi moc málo. Ale zas u nás u zledějů Hokcar autodíly stojí ten samý filtr 260kč!!! A měl jsem na něm taky made in Bosna a Her.

Jestli má někdo obavy z toho, že Mann je z Číny či BaH, pak by neměl řešit olejový filtr-patronu od KN, ale koupit si Purflux, klidně za nejlepší cenu od těch autodílů Cardo.

vybíral bych z osvědčených značek (Bosch, Mann, Purflux atd.)

Zdar, koupil sem si olejovy filtr mann a cetl jsem pry je v baleni i O krouzek pod vypust. Je tomu tak?
Pod "vypust"-ným šroubem bývá hliníkové nebo měděné těsnění. O-kroužek je na dosedací ploše filtru. A koneckonců až balení rozděláš, tak uvidíš.

Admin Pitris: Tak já zatím u nového olejového filtru těsnění pod výpustný šroub nikdy neměl.... a beru Mann, Nipparts, Tutela, Champion, Bosch.…

Já teď měnil vložku od Manna a bylo tam jen těsnění pod víko filtru. Vzpomínám si ale, že Champion tam ta těsnění opravdu měl.

mal som niekolko Filtrov Mann,Clean,Mahle,UFI,Kneght ale u žiadneho podložka nebola. Jedine o kružok pod filter alebo vložku. Champion sa u nás takmer nedá zohnat,k nemu sa vyjadrit nemožem. Kedisi tu bol popis na vkladanie obrázkov,neviete kde to bolo?

Nikdy som Mann Made in China nemal. Momentálne mám Mann Germany. Bosch som mal Soul Africa. Raz som kupil nudzovo akusi neznámu značku,samozrejme Made in EU,no adresa výrobcu bola jasne Polská. Mám aj nejaké náradie od Hitachi,zvačšaa je krabica China,náradie je Japan alebo Ireland-okrem jedného typu,ten je komplet Japan. Mám akuvrtačku,strašné slabý krám Black and Decker-komlet P.R.C.Raz som mal Mann,krabica China ale na filtri Gerrmany.

cerstva zkusenost s autodily Cardo - olej.,vzduch., kabinove filtry Mann => vse made in germany

mam tu 3 olejove filtre MANN, 2 su z damo.sk a jeden z autodily-sklad.cz, vsetky su MADE IN GERMANY.

Od momentu, kdy jsem při zběžné kontrole "podezřelých" (zpracováním) olej. filtrů Bosch objevil země původu IN a ZA, jsem přestal tuto značku používat. To už i jistá pro mne neznámá značka (ani jsem si ji nezapamatoval) z TU na tom zpracováním byla lépe.

Podobnou zkušenost udělal jeden kolega na mém fóru,když si objednal filtr Purflux.Bylo na něm made in India a říkal,že vypadal jakoby ho vyrobil nějaký milionář z chatrče,takže ho fofrem vrátil.Já jsem při objednání vždy striktně vyžadoval filtry made in France a také mi to tak vždycky přišlo.

znacka Purflux sa dost falsuje

ach k...a chcel som Hyunde a pozerám Made in Czech r., tak som im ho poslal rovno späť.... chcem originál .... Mann má fabriku v Srbsku - okrem iných - bud kupiš ich značku Unico - rozdíl v chuti minimální v cene podstaný :D alebo Mann v rovnakej kvalite s inou cenovkou. Mann som mal už aj made in Korea, lambdu Bosch Made in USA.... veľa paranoje škodí :roll: najlepšie Panasonic-i boli od nás…

preto treba kupovat ALCO filters, viac rozboriek potvrdilo kvalitu spracovania a mnozstvo filtracneho materialu, aj tu som nejake fotky postoval,ale to uz nieje aktual, zmazane zo servera

už som to kdesi písal,ale tých polských značiek-neznačiek filtrov je pomerne vela,spravidla neznáma značka ide odtial. Spravidla sa schovavaju za Made in EU,výrobca má ale polsku adresu. Osobne polské výrobky považujem za ešte nekvalitnejšie,než čínske-najma náradie. Napríklad od Yato,Vorel-je ho plný inernet nekupujte ani gumičku do vlasov,samozrejme na výrobku nájdete len značku,kde to bolo vyrobené-nie.

https://www.youtube.com/watch?v=Zfjt_cRTlFI
No a ten nejlepší je od Purfluxu!

No a proč myslíš, že všude doporučuji Purflux?
A když už náhodou něco jiného, tak jedině Mann, ale z ČR!
P.S.: Nesehnatelné, ale úplně nejlepší Denso teď pomíjím.

SAGEFI GROUP= PURFLUX,FRAM,COOPERS FIAMM

Filtr Mann a Bosch. Naprosto shodna výroba, jen Bosch o dost levnější. Porovnal jsem i rozměry, tloustky papiru i plechu, prumery otvoru atd. Jsou uplne shodne. Zde obrázky.
https://1drv.ms/f/s!AgvO7TISl0mbkbEWSRnvTl0u89Ryvw
Mám zkušenosti stejné. Proč min. 2x seřizovat jednu linku.

Clean filters vs. Mann - jen odstín papíru se lišil

Admin Pitris:i Kluci chci se zeptat: Teď po nedávných zkušenostech s MANN-y, kdy se nám (mě i mladýmu) zdálo že šla kvalita výroby (alespoň tuhosti baňky) dolů - je hodně měkká a klíč místo aby (i jen rukou utažený) filtr povolil tak se do něj vmáčkne :( Koupil jsem Purflux, ale ten made in Poland (bude na "zimních" 5tkm).
Takže: máte někdo zkušenost s filtry ASHIKA :?: Údajně jsou made in Japan a mám možnost velice solidních cen.…

5.2017 Kupoval jsem tento týden Purflux na Cardo a olejový Made in France a vzduchový Slovenia ;-)

Tak jsem objednával ze států čepy na Explorera třídy Heavy Duty od MAS a do balíku přihodil olejové a vzduchové filtry od Denso, u nás nesehnatelné. Kontrola výrobce a vše Made in China. Denso tam stálo 3 dolary, po přepočtu, s DPH, leteckou dopravou a službou celní deklarace České pošty vyházel olejový filtr Denso 108,- CZK. Nejlevnější co kupuji na auto-cardo je Purflux za 138,- a MANN 187,- (v kameném za 280,-). Origo Motorcraft F-1 u Ford v CZ stál 587,- nyní v akci za 264,- ve státech 3 dolary.

Včera jsem kupoval na Mroauto - vzduchový Mann - made in Germany (to mne potěšilo), kabinový Mann- made in Spain

Obavu z ameriky nemám, je to hrdý číňan. Jen nevím, jakou kvalitu si objednali. A Made in EU je lepší?

nie Made in EU je tiez na hovno, najlepsie je (niekolkokrat tu spomenute) Made in France
alebo Denso original,ale to je na malo europskych modelov aut




FORUM.SKODAHOME.CZ

Mann, Fram, Bosch, prvovýroba (většinou přebalenej Mann nebo Bosch)

olejový bych vzal prvovýrobu.....vzduchového bych se nebál od Polskýho Filtronu (není to sice Mann, Fram ani Bosch, ale já s ním neměl nikdy problém)

Pouzivam tedy mann, bosch , knech-mahle, hengst

Osobne muzu doporucit filtry od UFI. Napr polsky Filtron na ve nebudi nejak zvlast duveru.

Pouzivam bezne znacky jak jiz bylo uvedeno vyse ( Mann, Mahle apod).

Tak mně včera tj po roce opět nabízeli špatný filtr (viz můj předcozí příspěvek) http://www.autokelly.cz/Pictures//0004/ ... 10_X_S.jpg (Objednací kód: MF HU710X), namísto originálního, který má v díře těsnící o kroužek. http://www.autokelly.cz/Pictures//AKXS/ ... 19_A_S.jpg (XS 03D198819)
To by mě zajímalo, kolik Fábií jezdí se špatným ("obtokovým") filtrem a kolik ze známých problémů díky tomuto může vzniknout.
Zdar, mne sa to moc nezdá.Lebo podla mna tam ide taký ako je na tom prvom obrazku s tým,že tam nesmie byt tá radiálna vôľa. Keď sa vložka filtra nasadzuje na trn filtru,tak to musí ísť ztuha. Ja kupujem už len "originál" ceské aspoň mi to tá pani v obchode tvrdí. Aj vyzerajú ako tie čo mi kedysi dáaavno dali v servise. Ziadnu vôľu tá vložka samozrejme nesmie mať. Ten druhý typ neviem zaradiť ale ak sedí tak hadam OK.
skor sa mi zda,ze mann ma daku zlu seriu…

Já ho jednou v autě měl (ten Mann s textilním těsněním na čele). Moc se mi to nezdálo, ale důvěřoval jsem. Na trn to šlo docela těsně, ale stejně se mi nelíbilo, že při nasouvání na trn se na jednom čele "těsnění" ohrnuje směrem do díry, na druhém na opačnou stranu, tj od díry.
Ale horší bylo, že když jsem ho po čase vyndaval, tak ta část těsnění, která měla překrývat spáru mezi filtrem a trnem tam už vůbec nebyla a filtr se na trnu pohyboval s radiální vůlí 0,5 - 1 mm.
Samotné plastové čelo (díra v něm) nemá šanci filtr na trnu utěsnit.
Já už ho do auta nedám.

To čo ty popisuješ som si dáako nevšimol,ono to tam bolo okolo tej diery natesno ako rit na šerbel, žiadne tenenie tam akože nebolo.Jednoducho presná diera v tvrdom kuse kartónu či z čoho to je,jednoducho nič sa noovinovalo.
Ale ja kupujem už len originál vložky.Neviem koľko stojí v mototechne presne ale veǩlý rozdiel to neni.
Som to pozeral na nete ten tvoj typ.Píše sa že originál a je možné že škodovka to daako inovovala,lebo čo som kupoval rok dozadu tiež originál tak to bola ešte klasika. Zaujmavá je ta velká diera z tym tesnením,to ide na stranu vložky či na stranu motora otočit? A na krabici len tak pre zaujmavosť si mal čo napísané?



vw-club.cz

jakoá značka je podle Vás nejlepší v poměru cena/výkon jestli MANN, FILTRON, A+, FEBI, DELPHI

nejlepší jsou údajně MANN, ale beru i UFI

krom propustnosti, která je u naftových f. třeba zásadně důležitá pro railové motory, je obecně třeba taky důležitej použitej filtrovací materiál, pevnost vnitřní konstrukce, těsnění, případné odštěpky (piliny u olejových) z výroby, přesnost atd.
levnej filtr nedávám nikdy, už jsem se bohužel vyškolil
rozdíl mezi třeba zmíněným Filtronem a UFI (což je podle mě zlatej střed) je většinou pár korun a v tomto případě mi přijde šetřit max. stovku celkem ubohý…

...raz som doma rozrezal pouzity naftovy no-name filter,bolo na nom 4F alebo take nieco,kupovany v Elite...ten filter bol zle zlisovany,nafta pretekala mimo filtrovacieho papiera.proste len pretekala tym filtrom.najblizsie rozrezem SCT filter,ten mam teraz v aute.uz kupujem len MANN,BOSCH...lacny filter uz nekupim




alfisti.cz
No já tam kupuju FRAM už dva roky a vše ok ,myslim ze zase takovej rozdíl v tom není.

Tak kolezi Alfisti,
s palivovým filtrem (nafta) to je jednoduchý. Pokud máte vespod palivovýho filtru na šroubovacím uzávěru konektor, ze kterého vedou dráty do řídící jednotky, tak jedinou správnou možností je palivový filtr UFI 24 H2O xx.
Protože UFI má patentovanou technologii na automatizované vypouštění vody z filtru. Uvnitř filtru je část elektromechanického snímání hladiny vody ve filtru. Bezkontaktně je z filtru do čidla přenášena informace o hladině vody ve filtru. V případě potřeby se elektricky otevře ventil ve spodní zátce, a voda se odpustí.
Takže MANN je sice MANN, ale na něm je napsáno: "fuel filter only" a chybí tam "water separator".
Respektive, vodu ve spodní části separuje, ale musíte si jí odpustit sami.
Paradoxem je, že filtry UFI 24 H2O jsou asi levnější - alespoň v Anglii.

Obecně patří mezi TOP značky Champion a MANN a mezi velmi dobré Bosch a Fram... Jak jsou na tom UFI netuším

UFI se dává jako originál, špatný rozhodně není, používá jej více koncernů. Osobně ho mám jako palivák a vzduch, naprostá spokojenost, předtím jsem měl Champion a taky v pohodě.

já ted koupil CHAMPION a ten je snad 2x větší, než filtry, které jsem doposud měl možnost spatřit, tak jsem zvědav

Champion je dobrá značka.

čau, tak jsem chtěl zase ušetřit a na 156 2.4 jtdm jsem dal palivový filtr CHAMPION L408/606

netěsnilo to, nahoře ve žlábku filtru stála nafta. Včera narychlo jsem objednal mann, chtěl jsem ufi, ale aby došel dnes ho nikde neměli. Prijde mi že to furt není ono. Není možné, aby byla netěsnost mezi plastem a kovem na držáku viz obrázek
příště budu důkladnější. Jinak nafta opravdu prolíná na držáku filtru mezi plastem a kovem. Myslíte, že je tam nějaké vyměnitelné těsnění?

Mam v aute UFI coz je original.

"Obecně patří mezi TOP značky Champion a MANN a mezi velmi dobré Bosch a Fram... Jak jsou na tom UFI netuším"
reakce muzu se te zeptat s jakych zkusenosti tohle cerpas? MANN ano BOSCH ANO UFI jednoznacne,ale hlavne s tim championem se mejlis.

z roku 1995
Champion C138 Very good
Clean DO 851 Very good (with size reservations)
Biltema 502077 Good (with size reservations)
Purolator Micronic Good
Teho OK 174 Good (with reservations)
Fram PH 4967 Satisfactory
Motorcraft EFL391 Satisfactory
Mann W68/80 Passable
M-Filter MH 3347 Passable
Toyota 90915-10001 Inferior
Vic C-110 Inferior




SUMARIZACE PŘEDŠLÉHO


(VELKÝM PÍSMEM NA KONCI ODSTAVCE JSOU PSÁNY VĚCI mimo oleje.cz)

Čárky používám pro oddělení názorů, ne češtinářsky. Jsou citovány nebo parafrázovány. Pokud se některé názory už moc opakovaly (Mann,..) tak jsem je vynechal +- 10 %.


Alco není špatné, špatné, rozhodne nesouhlasim že je šmejd - použivam ho 3 roky v ruznych vozidlech, proto je potřeba kupovat tuto značku - vic rozborek potvrdilo kvalitu spracovani a množství filtr. materialu,

Ashika údajně made in Japan možná solidní ceny,

Bosch jsou dobré, o něm raději ani nemluvím, důvěřuji, osvědčená značka, já beru, průkazně stená výroba s Mann - vše totožné krom popisků - foto, o dost levnější než mann,

Clean filters je totožný s Mannem - jen odstín papíru se liší

Denso úplně nejlepší ale nesehnatelné, objednal jsem ze států - made in China 108,-,

Filtron ne, špatné, DĚLAL JSEM TEST - zdá se být nejhorší, ve srovnání s Boshem neobstojí, kvalita není tragická, ale určitě to není jako Mann, klasicky polaci, nikdy jsem neslyšel nic jiného než nadávky a používal jsem je a neviděl jsem v nich žádný problém,

Fram (dodává Kelly) špatné, je dobrej - dělá ho stejná parta co purflux a Fiaam, SAGEFI GROUP= PURFLUX,FRAM,COOPERS FIAMM, zmínka,

Hengst jsou dobré, rozhodně patří k těm lepším značkám,

Champion vyhrál test z roku 1995, mi přišli dobré, z meyle, champion, mann bych doporučil champion, DĚLALI JSME TEST - vypadají solidně, forever, made in South Africa, používám je, má bezkonkurenční ceny, já beru, JE SNAD 2X VĚTŠÍ NEŽ FILTRY KTERÉ JSEM DOPOSUD MĚL MOŽNOST SPATŘIT, JE DOBRÁ ZNAČKA,

Purflux ano, jsou dobré, se někdo setkal s mizerným koupeným v Autobenexu, mohu doporučit, ve srovnání s Mannem citelně menší šance, že dostaneš šmejd z originální produkce. Tím chci zároveň říci, že se záměrně nevyjadřuji k možným padělkům., důvěřuji (nejvíc), sám za sebe rozhodně doporučuji, z Francie, osvědčená značka, bylo na nem made in India a vypadal jako když ho dělal milionář z chatrče + já vždy vyžadoval made in France a také mi to přišlo, dost se falšuje, youtube test (honda?) - nejlepší, proč myslíš, že všude doporučuji, SAGEFI GROUP= PURFLUX,FRAM,COOPERS FIAMM, made in Poland,

Purolator (ano),

Mahle/Knecht ano, Mahle jsou nejkvalitnější, jsou dobré, Knech jsou dobré, mohu doporučit, Mahle + Knecht je ve srovnání s Mannem citelně menší šance, že dostaneš šmejd z originální produkce. Tím chci zároveň říci, že se záměrně nevyjadřuji k možným padělkům.,

Mann ano, jsou dobré, mohu doporučit, už se také zkazil - přinejmenším v některých typech filtrů, z meyle, champion, mann by Admin Pitrisi doporučil mann, používám zásadně, DĚLALI JSME TEST - vypadají solidně (budeme je v servise používat), lze předpokládat vyšší výskyt padělků než např. u firmy Mahle, kterou málokdo zná., zkoušel jsem ruzný značky a nakonec nejlíp fungoval Mann, palivový filtr made in China, já měl na olejových made in South Africa, made in germany (pro Sharana) + made in CZ do Fabky, důvěřuji, dorazil mi z jaknaauto a je na něm made in Germany + z carda před cca rokem tan samý a je tam made in China, mám z carda vložku a je tam bade in Bosna a Hercegovina, osvědčená značka, já beru, když náhodou něco jinéhotak jedině Mann, průkazně stená výroba s Bosch - vše totožné krom popisků - foto, Bosch o dost levnější, Clean filters je totožný s Mannem - jen odstín papíru se liší, se nám (mě i mladýmu) zdálo že šla kvalita výroby (alespoň tuhosti baňky) dolů - je hodně měkká a klíč místo aby (i jen rukou utažený) filtr povolil tak se do něj vmáčkne :( Koupil jsem Purflux, ale ten made in Poland

Meyle DĚLALI JSME TEST - vypadají solidně (budeme je v servise používat),

Motorcraft jsou dobré,

Nipparts jsou kvalitní, já beru,

Starline špatné

Tutela já beru,

UFI z meyle, champion, mann bych doporučil ___, ale nejlšpší jsou UFI, OSOBNE MOHU DOPORUČIT, DÁVAJÍ SE JAKO ORIGINÁ - ŠPATNÝ ROZHODNĚ NENÍ




Můj závěr.
Při koupi olejového filtru začít najitím čísla (čísel), které odpovídá dílu který potřebuji – olejový filtr. Např. pro fábku I; 2004; 1,2; 40 kW; AWY:
03D 115 466 A
03D 198 819
03D 198 819 A
03D 198 819 C
Zadáním VIN do patřičného e-shopu to vyběhne. Může to být i web výrobce https://catalog.mann-filter.com/EU/cze/ ... %20710%20x.
U filtru považuji za podstatné, jestli těsní, s jakým odporem a jakou rychlostí prochází olej (přirovnávám to k vodnímu sloupci a prodyšnosti u bundy – i když tady nám stačí vhodné proudění 1 směrem) – struktura papíru (nemám na mysli jestli jsou cik-cak nebo svislé) a možná ještě něco.
Odkud je výroba je podstatné. Např. harddysky WesternDigital edice Red, z jedné země byli tiché, z další země hlučné.
Přišla mi na mysl myšlenka, že zborcené filtry (žebra nejsou svisle, ale trochu šikmo) způsobuje přílišné utáhnutí. Např na fabce mám 25,5 Nm. Takže je třeba ani moc, ani málo.
Obava z padělání je na místě. Proto méně známé značky na tom budou asi lépe.
Pokud filtr bude pracovat správně = nebude to horší, než kdyby tam nebyl (odtrhnutí papíru či něčeho jiného) a bude se vyměňovat pravidelně 1 (2) rok / 10 (15) k km nemusel by v tom být žádný problém. Jak poznat kvalitnější nevím. Možná váhou samotné filtrační plochy papíru a filtrační plocha, ale snadnost propouštění už lajk nepozná.
Četl jsem, že fábka, kterou mám, je náchylná na "zakarbonování" a doporučuje se měnit olej po 7,5 k km a dávat raději hustší 5w50. Když bych našel nějaký filtr, který by všude seděl jak má, nedegradoval předčasně, měl velmi malé póry, ale průtok oleje byl dostačující – s tím, že by nezatěžoval zařízení, které tam olej tlačí (nevím, jestli tam třeba nelítá samovolně), byl bych nadšený.
Děkuji všem za příspěvky a zvláště těm, kteří udělali nějaké testy, srovnání a nejvíce těm kteří dodaly důkazy (Shdné filtry Bosch a Mann. Clean filters a Mann. YouTube test.). Díky! :)
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bio »

Aspoň jaká byla metodika testu?
Tom7
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 19, 2017 19:16

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Tom7 »

bio píše:Aspoň jaká byla metodika testu?
Jestli myslíš to YouTubko: https://www.youtube.com/watch?v=Zfjt_cRTlFI
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bloke »

Vyššie odoslané, bola len akási bizarná „metodika príspevku“: opísať/skopírovať nejakých 40-50% napísaného z iných starších príspevkov tohto vlákna, a hodiť to do jedného nezrozumitelného guláštextu... :shock:
bio píše:Aspoň jaká byla metodika testu?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Jo, asi to dalo dost práce, myslím však, že čas tomu věnovaný bylo možné využít smysluplněji... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět