olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
adosM

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:http://www.riegger.cz/obchod/kategorie/ ... ve-filtry/
Ale to si snad můžeš najít sám... :)
Už hledám a nedělá. Neva zkusím jaknaauto Mann
Ted mě jde o to že jestli tam bude psané made in bosna nebo německo nebo china...jak poznám že kvalita není stejná?
Naposledy upravil(a) adosM dne pát úno 06, 2015 9:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Budou mít nějakou starou databázi, typy aut tam mají nějak divně, na Omegu nějaký filtr nabízejí, vypadá stejně, ale čert tomu věř a stojí čtyři stovky (klasická papírová patrona)... :shock: Myslím, že výrobce nikde předem uveden nebude. Kupuju Mann většinou od Cardo, nejčastěji byl Germany, jednou, tuším, Spain.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Jestli má někdo obavy z toho, že Mann je z Číny či BaH, pak by neměl řešit olejový filtr-patronu od KN, ale koupit si Purflux, klidně za nejlepší cenu od těch autodílů Cardo.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Brembo »

Tak ten riegger je asi posledný predajca,ktorý predáva čističe a impregnátory na KN v kanistrovom balení.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Tak ten riegger je ...
zároveň první prodejce, který uvedl značku KN na český trh.
adosM

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:Budou mít nějakou starou databázi, typy aut tam mají nějak divně, na Omegu nějaký filtr nabízejí, vypadá stejně, ale čert tomu věř a stojí čtyři stovky (klasická papírová patrona)... :shock: Myslím, že výrobce nikde předem uveden nebude. Kupuju Mann většinou od Cardo, nejčastěji byl Germany, jednou, tuším, Spain.
Já to hledal přímo na ofiko stránkách Knfilters.com a nedělají, ale to nevadí. 400 za obyč vložku bez pošty nedám. Ten mann na tom nebude tak špatně. Vemu ho zas v Cardu i se vzducháčem.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od bjukemen »

neviete nahodou kto je vyrobcom filtrov Ricambi, pre koncern Fiat.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od LadikRS »

Co si myslíte o tom dát do auta větší olejový filtr? U 1.8T ta možnost je, existují 2 typy OEM filtrů a jeden je větší o pár cm. Viz foto: http://friesian.lr90.org/gallery2/d/2275-1/DSC00526.JPG

Horní je klasika 1.8T, prostřední je ten větší 1.8T a spodní je VW Transporter, ale ten nezvažuju, i když na něj lidi v zahraničí s 1.8T jezdí, ale tam už se mi nelíbí, že Transporter tenhle motor vůbec neměl.

Co jsem zjistil, tak větší filtr se dával do podélných 1.8T a někde jsem četl, že to je i Longlife filtr :shock:

Každopádně bych nějaký Longlife neřešil (pokud se teda neliší způsobem filtrace, když je LL), ale měnil po 10tkm. Říkám si, že větši plocha pro filtraci k zahození není, když ta možnost je.
Máchal

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Máchal »

Filtr jako takový bych neřešil, teda krom typu pro tvůj motor a vybíral bych z osvědčených značek (Bosch, Mann, Purflux atd.)
Synovec má Passata B5 s 1.8T (APU) a má menší olejovou náplň, než já u OI - AGU (3.5l vs 4.5l) a taky mu v kelly nabídli olejový filtr, který je malinko menší, než jsem koupil já na OI, tak si vyber :-)
Obě auta jezdí bez problémů.
Jak tu zaznívá dost často, důležité je zavčasu měnit olej + filtr.
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od LadikRS »

Kvůli té menší olejové náplni právě lidi montovali ten větší, ale běžně ho dávají i do 4,5l. Cenově v nich rozdíl defacto není, proto se ptám :)
Ale základem je kvalitní filtr a měnit včas, jak říkáš. Kupuju buď originál nebo Mann. Teď jsem ještě zjišťoval dostupnost filtru WIX.
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Ve vztahu k celkovému objemu olejové náplně jsou rozdíly ve velikosti filtru zanedbatelné. Jestli to nějaký význam má, pak z hlediska vyzářeného tepla - snad, možná...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

LadikRS píše:Kvůli té menší olejové náplni právě lidi montovali ten větší....
Nějak nechápu proč by měla mít spojitost velikost filtru (a otázkou zůstává jestli je i větší/menší filtrační plocha)
s oxidační stabilitou a třeba s alkalickou rezervou oleje :? Důležité je použít dobrý filtr a měnit ho....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
rilak

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od rilak »

Zdar, koupil sem si olejovy filtr mann a cetl jsem pry je v baleni i O krouzek pod vypust. Je tomu tak?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Pod "vypust"-ným šroubem bývá hliníkové nebo měděné těsnění. O-kroužek je na dosedací ploše filtru. A koneckonců až balení rozděláš, tak uvidíš :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
rilak

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od rilak »

Mám to objednaný z e-shopu. Myslel sem samozřejmě tu měděnou podložku. Prosím když někdo víte tak napište ať vím jak se mám zařídit. Děkuji.
Odpovědět