olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Původ zboží je údajně zpoza našich severovýchodních hranic, reference obchodu jsou veskrze kladné, sám jsem od nich několikrát ku spokojenosti kupoval Mobil 1 5W50 (Made in EU) a Mann filtry (Made in Germany nebo Spain). Tož si vyber... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Sice nejsem zbožíznalec se specializací na padělky, nicméně některé artikly, které jsem dříve kupoval v západní Evropě, díky tomu vcelku dokážu porovnat, a v případě mnou objednaného zboží jsem zatím nepřišel na žádnou nesrovnalost co do originality či dokonce potíží s kvalitou.
Ovšem jejich přístup k řešení mé reklamace následkem evidentních nesrovnalostí v katalogu mne vyloženě rozladil (slušně řešeno)... Od té doby už jim "za trest" :P nepíšu žádné ohlasy na nákup.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:Moc pěkné ceny :wink: Jen by mě zajímalo, zda jsou např. oleje za tuto cenu opravdu z officiální ČR distribuce, nebo jsou kdo ví odkud....
Pokud jde o Cardo, tak kolega z práce tam kupoval Elf 5w40 za dobré peníze a sice mu to přišlo včas a v pořádku, ale na obale jen s polským textem :x Volal tam, že kdyby chtěl polský olej, tak si vybral Orlen - chlápek na telefonu byl údajně vstřícný, díval se a že prý podle (snad) výrobního čísla to je vyrobené ve Francii, ale pro polský trh.... Nevím, jen "prodávám jak jsem koupil"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od ka-spel »

3enit píše:Máte někdo zkušenosti s filtry UFI?
UFI bych se nebál. Mimochodem je to jeden z origo výrobců pro koncern VW - UFI systém paliových filtrů TDI.
byloObrázek
je Obrázek
Máchal

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Máchal »

Nedávno k nám dorazila zásilka dílů / spotřebních věcí z Carda. Obsahovala např. olej MOBIL Super 3000 X1 5W40 - made in France (což lze brát jako OK) ale co mě překvapilo, olejový filtr Mann - made in China. Tak nevím, co si o tom filtru má člověk myslet :?
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

Máchal píše:.....ale co mě překvapilo, olejový filtr Mann - made in China. Tak nevím, co si o tom filtru má člověk myslet :?
Mě zase překvapuje, že se tomu v dnešní době divíš. Několik Mannů jsem měl i z JARu. Co je na tom v ekonomice této doby zvláštního?
Edit: spíš by mne zarazilo, kdybych si koupil adidasky s nápisem Made in Germany.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

A já zase filtr Bosch z Indie. Proto kupuji zásadně Purflux - z Francie (stále ještě)... :wink:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

Kdysi jsem si v Autobenexu zjišťoval filtry na své auto a Purflux byl pěkně drahý. Nevím, jak dnes a nevím, jak jinde. Od té doby jsem to už nezkoušel.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Zkus Audodíly Cardo: tam je mají za skvělé ceny a jsou fakt pravé - srovnával jsem je s těmi, co mám ještě z Francie.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

Díky za tip. Ceny dobré. Za naftový filtr obvykle platím mnohem víc.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
adosM

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od adosM »

Jaký je rozdíl mezi filtrem Mann na Bmw e36.? Filtry Hu926/3x a jakýsi čísla a nebo HU926/4x a jakýsi čísla. Je to stejný rozměr. Výška 110, vnitřní průměr 28 a vnější 82. Ale ten Hu 926/4x je o 100kč dražší. Tam je rozdíl v množství filtračního papíru nebo kvality? Co mě stačí? ten levnější hu926/3x?
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od ka-spel »

Rozměr není všechno. Ještě jsou důležité parametry obtokového ventilu - spínací tlak. Tak se taky pozná dobrý výrobce (i prodejce), pokud rozlišuje dle použití pro konkrétní motor. Někteří rozlišují jen podle velikosti a sortiment pár filtrů mají na všechny možné auta. Mě kdysi taky dali Mann pro feldu 1,3 místo 1,6 a věčné svítila kontrolka mazání. Přitom na pohled stejné.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Ano. Ale byli tady borci, co tvrdili, že je v podstatě jedno, jaký filtr se použije když se tam vejde.
JE POTŘEBA použít přesně to, co předepisuje výrobce. Nestačí jen stejný závit a rozměr....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od adosM »

Jo hoši, když zadám jaký tam mám mít olejový filtr, tak mě to na každém webu s náhradníma dílama ukáže ten typ HU926/3x. A ten Hu926/4x ukazuje na bmw e36 M3 3 litr. Tak asi tady bude ta krpa. Jo a já tam mám vložku papírovou, ne hříbek se závitem jak vy. Jinak na oleji a tom filtru hu926/3x mám najeto 140 km a vše v pohodě
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

Není to směrodatné, ale strýček Google taky uvádí HU926/3x. Jinak snad jistotu bys měl při dotazu přímo u BMW....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět