Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Fabrique EN FRANCE. Kvalita za solidní peníz http://www.yacco.com/
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... 82-1-Yacco
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... -10W-40-4l
Ze stránek o olejích YACCO:
:arrow: Francouzská společnost YACCO byla založena v roce 1919 Jeanem Dintiyakem. Účast na vědeckém testování a závodění, spolu s technologickými úspěchy přispěly k posílení jména YACCO v průběhu let. Jako hlavní rys zachování nejvyšší úrovně kvality v průběhu let je to, že YACCO bude vyrábět jen ve Francii, společnost má výrobní závod v Saint-Pierre Les Elbeuf. Tak YACCO zajistí, že výrobky prodávané v jakékoli zemi mají stejný původ a označení kvality: Fabrique EN FRANCE. Oleje YACCO vyrábí z přísně vybraných surovin a rozhodně nepoužívá recyklované oleje. V tomto směru se dá říci, že oleje YACCO jsou pro značkové boutique. Nenajdete je v supermarketech ani u čerpacích stanic, ale jen ve specializovaných obchodech pro oleje a služby, kde se s oleji pracuje. :arrow:
alfi166silver píše:YACCO VX 1000 FAP 5W40 :
HTHS 3.7 mPa.s
TBN 7,4 mgKOH/g
TAN 2,5 mgKOH/g
alfi166silver píše:YACCO Galaxie 5W40 :
HTHS 4.2 mPa.s
Noack 11.9%
TBN 7 mgKOH/g
TAN 2.3 mgKOH/g
CCS 6100 mPa.s at -30°c
alfi166silver píše:Yacco GALAXIE GT 5W-50 TBN 9,0 TAN 2,5

Yacco VX 1000 LL 5W-40 TBN 10,1 TAN 2,7 HTHS 3.6 mPa.s

Yacco LUBE FR 5W-40 TBN 10,3 TAN 3,2 HTHS 3.7 mPa.s
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od adosM »

Abych nedával nové a nové témata, tak Yacco má na ofic strankach nový olej. Udělali Galaxie v 5w40. To bude asi jeden s potřebnych olejů. Protože, pokud udrží cenu +- jak 5w50, tak to bude super. Oleju 5w40 na bazi PAO/ESTER v této viskozite není moc co nestoji balik. Nebo není žadný. A lidí co chtějí dát do motoru 5w40 a trochu lepši než tuna ,,obyčejnějších¨¨ olejů bude hodně. Teda si myslím. A vzhledem k tomu, že je u nás zima čím dál menší tak ok. Už jsem se poptal alfiho166, kdy bude na netu :roll: :D
Naposledy upravil(a) Pitris dne sob bře 25, 2017 16:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z jiného vlákna
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Uvidíme kdy, jestli vůbec a za kolik bude k dispozici. Jejich Galaxie GT 5w50 PAO+ester je super :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Ty si tak hodná duše :wink: že si to Upgradoval. Jo já mám Yacco galaxie 5w50 doma, a tento rok ho šupnu do 3 litra. Do té staré vrány e36 už to nemělo cenu. Ještě že tak. S tím 5w40 uvidíme. Byl by to cenově jeden s mála olejů na pao ester v 5w40 za solidní love
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Jj,uvazuji o Y GT 5-50 nebo 15-50.
Budu brat u Alfiho i prevodak. Po letech zmenim dodavatele oilu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

to adosM: Není zač :P asi je to lepší tady. A i podle TL nevypadá špatně :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Já ted vytáhl z motor prostoru asi 12 štítků od výměn Motor oleje. Vše Aral super tronic nebo high tronic 0w40 a 1x mobil 0w40. Tehdá jedny z nejlepších olejů. Oleje na 20-30 tis km. Z toho mě jde husí kůže, Ale beztak se jich dělalo víc. Motor má nalitány pro někoho už smrtících :D 346 tis km. Když jsem viděl udaj na budiku, taky jsem znervozněl. Ale jak pán nastartoval motor za studena... Hned jsem se vytlemil jak papuč. Jak švýcary. Takže vím, že km nejsou stočený. Jak kamošova E36 jako veterán s najetýma 140 tis km....D 3 litr byl používán na dálky, takže to je znát. Pán co mě to prodával, tam ještě vyměnil olej 2xnebo 3x po 10 tis km a poslední měl v kufru jakýsi Vatoil 5w40. Made in Nederland , takže v klidu. Já udělám jednu výměnu po 4 tis a pak pojedu po 8 tis Yacco.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Na oleje Yacco nemohu říct jediné křivé slovo! A to je v mém případě s podivem... :twisted:
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

No jo, to jsem rád. Měl jsem v E36 320i dříve na 5 tis km, Olej Yacco VX 500 10w40 a takový ztišení motoru jsem nezažil. A taky mooc dobře čistil. Jako automobilová veřejnost oleje Yacco totiž skoro vůbec nezná. A hned si myslí co to je za sračku. Ale já vím, že nemá cenu ztrcet čas a říkat tomu dotyčnému, že spíš on má v motoru pajc Sheel aby motor dřív pošeel... :D Nebo Castroool. Ale už i Millers se začíná trošku ve veřejnosti rozšiřovat jako top.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od rousini »

adosM píše:Abych nedával nové a nové témata, tak Yacco má na ofic strankach nový olej. Udělali Galaxie v 5w40.,,,
Nezaznělo tu, že řada Galaxie je mnohem širší. Já ji nesleduji. protože nemá pro mě nutné ACEA C3 a tak nevím jestli to , co uvedu je novinka (pro mě ano :lol: )

This range is available in 5 viscosities (SAE 0W-40, SAE 5W-40, SAE 5W-50, SAE 15W-50 &
SAE 10W-60) to meet the service conditions of each type of competition, engines and settings.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:automobilová veřejnost
zbožňuje tak akorát naleštěné prdy. :twisted: A veřejnost obecně netuší, kde se nacházejí perly, což by snad ani nevadilo, kdyby zároveň neplatilo, že ona zásadně neuzná(vá) jejich existenci, poněvadž co stojí mimo její povědomost, to jakoby vůbec nebylo. :cry:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně 5W-40

Příspěvek od Jerry3 »

Hele, tohle
rousini píše:This range is available in 5 viscosities (SAE 0W-40, SAE 5W-40, SAE 5W-50, SAE 15W-50 &
SAE 10W-60) to meet the service conditions of each type of competition, engines and settings.
ale popírá důvod existence rozličných viskozit, což se někomu, a nejde o rousiniho, určitě nebude líbit, když prý na "všechno stačí jedna"! :twisted:

P.S.: Zabte mě, já si fakt nemohu pomoct... :oops:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....automobilová veřejnost oleje Yacco totiž skoro vůbec nezná....
Však ano....
Yacco píše:Fabrique EN FRANCE....V tomto směru se dá říci, že oleje YACCO jsou pro značkové boutique. Nenajdete je v supermarketech ani u čerpacích stanic, ale jen ve specializovaných obchodech pro oleje a služby, kde se s oleji pracuje. :arrow:
:wink: :wink: Kdo chce OLEJ, nebere ho v Tescu 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník22

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Návštěvník22 »

Ve zdejším e-Shopu kupuji oleje již hodně dlouho. K plné spokojenosti. Zatím výhradně Mobil 1. Ale do Yacca bych pravděpodobně šel. Škoda že zde není v nabídce. Ale na druhou stranu chápu, že z tohoto důvodu

Kód: Vybrat vše

adosM píše:
....automobilová veřejnost oleje Yacco totiž skoro vůbec nezná....
by z toho mohl být ležák. :?
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Tákže budu muset zvolit jednu výměnu oleje na krátko na očistu. Max 3000tis. Uvnitř motoru je bordel. A budu se snažit dělat jízdy aspon minumum 25 km. Ale i jet někam na dovču 100-300km na zaátah. At se to čistí. Už aby byla nějaká ta ženská. Ale vylívat do kanálu Yacco VX1000 LL 5w40 po 3 tis je moc krutý. Potřebuji něco co dobře čistí. Nebude vadit Yacco 10w40 VX 500 ? Kdysi jsem zaslechl , že to pro hydroštely bmw není moc dobrý. Že minimum 5w40... Ale na 3 tis km by nemělo vadit. A poté už 5w40 yacco vx 1000. Ale 3 výměny zkrátím po 5-6 tiskm. Vyplach millers engine flush bude muset být taky
Odpovědět