Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....budu muset zvolit jednu výměnu oleje na krátko na očistu. Max 3000tis. Uvnitř motoru je bordel....Ale vylívat do kanálu Yacco VX1000 LL 5w40 po 3 tis je moc krutý. Potřebuji něco co dobře čistí. Nebude vadit Yacco 10w40 VX 500 ? Kdysi jsem zaslechl , že to pro hydroštely bmw není moc dobrý. Že minimum 5w40....
Yacco 10w40 určitě použít můžeš, ale je fakt že na 3tkm je to škoda. Klidně dej třeba Mogul Q8, GX-FE, Paramo nebo třeba Total - ne proto že by byly horší, ale jsou levnější. A s 10w40 by mohly mít problém hydroštely, ale při startu v mrazu. Teď je po zimě, a když chceš dělat delší jízdy tak to bude v pohodě.
A Yacco nechej na pak.... :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Máchal »

Nedávno se doma dělala očista motoru 2.0TDI (CR) proplachem od LM, poté následovala doproplachovací kůra levnějším oilem (ten byl po pár kilometrech pěkně černý) a jako finální verze se tam nalil Sunoco Xenon. Ten je i po zhruba 1000km stále pěkně světlý, takže očista přípravkem od LM proběhla asi dobře :wink:
Proplach vyjde levněji, než měnit po 3000km drahým olejem a výsledek je dobrý :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Je varianta použít něco od LM nebo Engine flush od milera, ale jak píše Máchal, chtělo by to po použití a vylití ještě motorákem propláchnout aby tam zbytky toho čističe nezůstaly bo to všechno nevypustíš a naředí to další náplň. Takže to o moc levnější nebude (i kdyby se použil třeba od zítra v akci W5 z Lidlu 10w40 za 300/5litrů). Nalít čistič, pak "proplach" a pak Yacco. Anebo třeba Paramo na 3tkm a pak Yacco.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Viděl jsem olej v řízení a ten je super!! Takže ten udělám jen 1x a konec. A zas to narvu do motoru to neva. Vyčistil jsem e36 uvnitř motoru tak zvládnu i 330i. Ale musím si naplánovat delší jízdy. Né 8km. Udělat je můžu ale málo, tak vyčistím hovno. Millersa tam ted jasně dám engine flush a dám vx 500 yacoo, ze zkušenosti že fakt čistil. A pak Yacco vx 1000 a výměna třeba 5-6 tiskm, a pak už po 8-9 tis max. A cajk
Pitris píše:Je varianta použít něco od LM nebo Engine flush od milera, ale jak píše Máchal, chtělo by to po použití a vylití ještě motorákem propláchnout aby tam zbytky toho čističe nezůstaly bo to všechno nevypustíš a naředí to další náplň. Takže to o moc levnější nebude (i kdyby se použil třeba od zítra v akci W5 z Lidlu 10w40 za 300/5litrů). Nalít čistič, pak "proplach" a pak Yacco. Anebo třeba Paramo na 3tkm a pak Yacco.
Je lepší to propláchnout, ale já tam mám při výměně 6.5 L. Ikdyby tam zůstalo trošku toho čističe, tak se nic neděje. Pak to těch 6.5 L spláchne a nic se nepozná...d
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

To možná jo - spláchne se to :( ale....
Jerry3 píše:Tyhle přípravky primárně umožňují dostat z motoru staré kaly, a to tím, že je uvolní do vznosu. A možná byste se divili, kolik starého oleje zůstane při výměně prakticky v každém motoru.
...právě proto bych to ještě prolil motorákem. A těch 5litrů za 300,- z Lidlu by na to bylo O.K. Ale je fakt že to chce i 2filtry.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:To možná jo - spláchne se to :( ale....
Jerry3 píše:Tyhle přípravky primárně umožňují dostat z motoru staré kaly, a to tím, že je uvolní do vznosu. A možná byste se divili, kolik starého oleje zůstane při výměně prakticky v každém motoru.
...právě proto bych to ještě prolil motorákem. A těch 5litrů za 300,- z Lidlu by na to bylo O.K. Ale je fakt že to chce i 2filtry.

Já se vůbec bojím tam dát olej z lídlu, aby to nezaklepalo... :D
Ty oleje w5 lídl nevypadjí zle, ale musí být zrovna v lídlu ten týden, a ten než bude. Já musím udělat olej hned tento týden. Musím vzít 10 L nevím jestli mají jen 5L nebo i pak litrovky. a 10 l je zas 600 a filtr a 3,5 mě zůstane k ničemu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Zbytečné obavy. Ovšem dvojí výměna filtru to jistí!
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od tonny »

Pitris píše:To možná jo - spláchne se to :( ale....
Jerry3 píše:Tyhle přípravky primárně umožňují dostat z motoru staré kaly, a to tím, že je uvolní do vznosu. A možná byste se divili, kolik starého oleje zůstane při výměně prakticky v každém motoru.
...právě proto bych to ještě prolil motorákem. A těch 5litrů za 300,- z Lidlu by na to bylo O.K. Ale je fakt že to chce i 2filtry.
Možná jsme už "úchylové", běžný motorista ani servis to neřeší. Každopádně u nově koupené ojetiny to chce vždy udělat a pak pokračovat zde doporučenými intervaly.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Uchylne jsou vsak spíše ty předlouhé výměnné intervaly, které nejsou než lákadlem na správce firemních flotil a zároveň kurvitkem, jehož smysl většina soukromých provozovatelů nechápe.
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Jako že dám proplach od millerse a pak vyleju starej oil, dám yacco na 3 tis km a novej oil filter, ale ten oil filter ještě třeba po 500 km vyměním ? Stojí 140 kč to je nic. Mám to pořešený jinak, ze značkových olejů mě místo yacco Vx500 10W40 pošlou ten ze sudu yacco profesional 10w40 za 80kč litr. Je to skoro to samé jak Vx500 v origo balení. A vyčištení motoru nebude tak drahé. Kdyžtak někdo hodte tyto moje komenty do fora průplach motoru. At to tady nezasíráme debatu o Yaccu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Jestli máš v motoru 6,5 litru oleje tak Ti pětilitrovka na vypláchnutí úplně stačí. A ta 10w40 W5 v Lidlu je v akci 5 za 300 právě teď....
Ono totiž stačí po vylití oleje s Engine flush tou W5-kou jen motor prolít - resp. na půl minuty nastartovat. A pak (líp po filtru) to Yacco.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Jo podle popisů v tech listech bude Galaxie 5w40 na bázi esterů, ale ne jako PAO. Teda jestli vůbec bude. Na pao/ester bude galaxie 5w50, 10w60. 0w40 je zase jako PAO ale bez esterů.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:Jo podle popisů v tech listech bude Galaxie 5w40 na bázi esterů, ale ne jako PAO....
Na ja, sem si taky nevšim :x ale....
Olej s estery je gut. PAO olej je taky gut. Ale PAO+ester je špička. A třeba právě proto tu 5w50-ku :wink: bo když chce někdo něco "echt gold" 8) (třebas pro vysoké zatížení), tak tohle je jedna z mála variant a za velice příznivou cenu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....že tam mám yacco 10w40 jen na očištění motoru uvnitř a motor nebudu nějak honit....a pak dostal čočku....
V klidu, ta 10w40 to dá taky :wink:
A mimochodem já jsem kolem 6-ti t/ot. dost často a v létě jezdím taky 10w40. A částečně syntetické oleje mažou i motorky, kde motor začíná v těch 6-ti t/ot. teprve trochu ožívat :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

j
Odpovědět