Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pandora »

Mam ukazatel teploty oleje a s 5w30 se olej zahrival rychleji, nez s 5w40.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Tím ovšem popíráš to, co tu vždy hlásal e1H, totiž že olej s nižší viskozitou lépe chladí, poněvadž rychleji proudí a tím lépe odvádí teplo (v daném případě s e1H bezvýhradně souhlasím). Ledaže by ta nižší viskozita oleje v případě tvého motoru už znemenala přechod do režimu mezního mazání...
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Tak mě to za 700km sežralo asi 50-70ml oleje. To asi přežiju :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:...50-70ml oleje...
Rád bych věděl, jak tohle množství dokážeš v objemu olejové náplně 7l poznat? :o :shock:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Jakýkoli údaj po 700km bych nepovažoval za směroplatný, na případný (ne)úbytek oleje bude mít vliv vícero faktorů na tak krátkou vzdálenost znatelněji se projevivších. Po 7000km to bude jiná písnička. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

já vím, uvidím časem. Protože mám už vypozorované že mezi horní ryskou a spodní ryskou je 0.5 L. A bylo to doplněný po max a z tama ubyl strašně malý kousek. :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Půllitr mezi ryskami není mnoho a bude to spíš výjimka, u "větších" motorů bývá obvykle víc, Omega má litr (5,75 litru celkem) a tedy úbytek velkého panáku či ještě malého navrch by se odhadoval opravdu těžko... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od bjukemen »

si si isty ze rozdiel medzi max a min je iba 0,5 litra.? zvycajne aj u bmw to byva 1l
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:si si isty ze rozdiel medzi max a min je iba 0,5 litra.? zvycajne aj u bmw to byva 1l
Až budu měnit olej prověřím to. 8)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

Litr mezi ryskami je standardem i v případě olejových náplní o objemu kolem čtyř litrů.
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

To se mě zdá sakra ale mooc. Když je olej na rysce min, tak musíme dolít olej a jakoby ten motor ještě normálně jede. Ale už je tam o 1 Litr mín ze 4 L náplně...To je už prostě hodně. Takže už to musí motoru trochu vadit a neříkejte že ne. :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Jerry3 »

A proč by to mělo vadit? Důležité je, aby sací koš zůstal pod hladinou oleje v olejové vaně. Samozřejmě to není dobré z hlediska chladicí funkce oleje. Ovšem na zachování funkce mazání stačí klidně třeba jen dva litry. Ostatně ty tam těch 7 litrů oleje také nemáš kvůli mazání, ale výhradně proto, aby ten olej vydržel výměnný interval. Větší množství oleje totiž v motoru pomaleji degraduje. :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Jednou jsem jednomu z motoru kdež čtyřlitrová náplň vylil pouhého třičtvrtě litru. A motor taky (ještě) normálně "shell"....:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Tý vole no tak jo. Jo máš pravdu Jerry, mám tam zhruba 7 L. Pří výměně 6.5 L. Ale taky je ten motor velký. Takže i kvůli chlazení. Ted jsem udělal výměnu po 3000km s engine flush od millers a vytekl černý bordel, to samé bude i po druhé výměně. To ale dělám z důvodu toho, že motor jezdil 0w40 longlife a trochu ho chci vyčistit.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Bejvalka onehda prjela z HR s 1,5L. Ac jsem ji durazne upozornoval,ze ten jeji motor pri zatezi a dlouhe jizde sezere 0,75-1L/1000. V HR dolila pullitr a uz to nekontrolovala. Bylo zrovna extr horko,cesto i tam,neco tam i pojezdila. Dolil jsem 2,5L po h rysku. Pak motor zral litr i normalne. Protoze jela na prepalenej. Jeji problem. Chytremu napovez...,pak si to i s ni ,,uzil,, nekdo jiny. Dobre mu tak,asi v obou pripadech,nevedel co ho ceka :D
Odpovědět