Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Fabia353ZZ

Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Caute chalani foter dostal od bracah Suzuki Swift popis hore a chcem fotorovi na vianoce kupit olej a filtre a urcite od Millers oils.Vsade na forach som sa docital ze by tam mal ist asi olej 5w-30 API SL ale ked som dal do mazacieho planu Miller oils tak mi ponukol k tomuto motoru aj Nanodrive 1Ow-40..
Myslite ze by to tam mohlo ist neubilzi to nejako? S Tridentom osobne skusenosti od MO nemam ale myslim si ze to bude super olej ako vzdy.Dakujem za rady.

INak na ENG strankach Millers konecne pribudla v popise aj hodnota TBN :)



POnuklo mi:

Capacity : Capacity 3,7 litre Service fill
: Capacity 4,2 litre Dry fill

Use : Normal
Intervals : Change 15000 km / 12 months
Products
Energy Efficient Nanodrive : EE 10w40 (Code 7708) http://www.millersoils.co.uk/automotive ... sector=Car

Trident : Trident 5w30 (Code 5995) http://www.millersoils.co.uk/automotive ... sector=Car
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Příspěvek od Pitris »

Trident je "klasika", EE je "prémiovka". A SAE podle toho, jak s tím bude jezdit:
5w30 - časté studené starty a krátké jízdy
5w40 - časté starty, krátké i delší jízdy
10w40 - běžný provoz / méně startů, delší jízdy, event. garáž.... a proč by měl nějak ublížit :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fabia353ZZ

Re: Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Hej hej EE poznam velmi dobre len mam problem stym Swiftom nakolko moj brat je lama a nevie ani aky olej tam ma tak preto inak MIllers pouzivam 5 rokov :) Takze radu XF a EE poznam osobne velmi dobre len ten trident neviem ci to stoji zato .Dakujem Pitris .Islo mi skor oto ze ci tam moze ist aj ta 10W-40 (ci stym nemozem nieco pobabrat na tom motore(neviem na aku viskozitu je ten motor stavany )suvis kratke a dlhe jazdy a vplyv viskozity ovladam.Takže on jazdi dost mesto takze asi skor ten Trident i ked EE pri znizenom treni moze byt v pohode.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Příspěvek od Pitris »

Fabia353ZZ píše:....10W-40 (ci stym nemozem nieco pobabrat na tom motore....
Při málo startech a nekrátkých jízdách motoru nic neudělá. Na "časté město" je vhodnější "pětka"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej Suzuki swift 1,3 benzin r,v,2006

Příspěvek od skodovkar »

Když jeden radí 10W-40 a druhý 5W-30, tak mi jako ideál vychází 5W-40 :D A to bych tam i dal.
Odpovědět