olej Starline

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

michalpce píše:....přečetl jsem toho spoustu a více zdrojů uvádí že se jedná o mogul.
Bylo by fajn kdyby to byl Mogul, ale - a to je ten problém - nevíš. Jak zmínil Colommbo, výrobce toho konkrétního oleje je nedohledatelný. Motor se s ním nezadře, s největší pravděpodobností i bude plnit co plnit má (ať už normy nebo funkce), ale NEVÍŠ.... Nevíš co to je a neznáš výrobce. A pokud někdo něco skrývá, tak to může něco znamenat.... :( MŮŽE....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

Vedle jsem řešil LL olej do TDI PD... osobně si myslím, že lepší mít Starline olej v autě, který pujde nejdéle v 10 kkm ven než LL olej který je tam 30 kkm.

Ještě se zeptám co se bere u oleje jako extrémní podmínky. Moje jízda je maximálně 140 km/h po dálnici. Což si myslím, že pro dvoulitr benzín není nic extra.

Zas na druhou stranu vím co tam mám a vím co čekat/nečekat. Ovšem když mi něco načepují ze sudu tam to riziko může být ještě větší. Nebo když čtu co dělají v autorizácách. Vypustí půl starého oleje, dolejí nějakou noname tekutinou a účtují ti značkový olej za 800 kč/litr.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

michalpce píše:....osobně si myslím, že lepší mít Starline olej v autě, který pujde nejdéle v 10 kkm ven než LL olej který je tam 30 kkm....
To asi ano....
michalpce píše:....Ještě se zeptám co se bere u oleje jako extrémní podmínky....
Extrémní podmínky budou při závodech. Jinak při běžném provozu se ve spojitosti se ztíženými podmínkami píše o studených startech, krátkých jízdách (toto třeba Honda ještě specifikuje že v mrazu do 15-ti a mimo zimu do asi 10-ti km), častém popojíždění v kolonách a častý běh motoru na volnoběh nebo dlouhou jízdou při venkovních teplotách nad 35°C, časté tahání přívěsu nebo provoz na LPG nebo na bio*****....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

tak tyto zhoršené podmínky spíše nesplňuji než splňuji. ted jsem si tak uvedomil, známy pretahuje vymenu oleje časově skoro o rok a o kilometrech ani nemluvím. To auto jezdí jak studené starty tak dlouhé streky po dálnicích i kopce v alpách. vetsinou nalozené po strechu a 4 lidech. auto uz má téměr 300 kkm a zádný problém. z auta posledne teklo černé bláto...stále jezdí.

lepší olej starline nez toto...snad se tedy nic nestane kdyz ho tam ponechám po jednu výmenu a max 10 kkm
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:Shrnuto a podtrženo: v případě dílů Starline lze narazit na kvalitu dobrou ale i horší, od toho se taky asi odvíjejí zkušenosti zákazníků - někdo je (byl) spokojen, jiný nadává.
Presne tak :wink:
michalpce píše:No tak uvidíme, za 14 dní se chystám na slovensko 450 km jedna cesta, tak když to vydrží budu už méně skeptický...
Jasne ze to vydrzi preco nie ? Mozno na skratene vymeny alebo preplachy motora idealny olej mozno aj na cely interval ale musel by byt financne tak atraktivny ze by som po nom siahol. Original na pultoch kelly je za cenu za ktoru mam olej ktory mi je pocitovo vhodnejsi a viem kto ho vyraba 8)
michalpce píše:lepší olej starline nez toto...
Aha Kelly je tato cena pre teba zaujimava ?
Naposledy upravil(a) jerome dne ned říj 16, 2016 15:41, celkem upraveno 1 x.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

tak samozřejmě, že pro mě jsou také pocitově lepší oleje, jenze jsem netušil, že v servise lijí toto. Ovšem jedná se o celkem velký servis, kde se protočí dost aut, a snad by neriskovali, že se jim něco bude hromadně kazit.

jak říkám do 10 kkm vyměním za něco duveryhodnejsiho.

jen se zeptám co byste mi doporučili jedná se o Mazdu 626 rv. 2000 2.0 (GF, 1991 ccm) benzín. kod motoru FS. uz po leta se tam leje 10w40

EDIT. ja se v cenach a olejich moc nevyznam. vzdy se snazim brat nejaky prumer
Naposledy upravil(a) michalpce dne ned říj 16, 2016 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

michalpce píše: jenze jsem netušil, že v servise lijí toto. Ovšem jedná se o celkem velký servis, kde se protočí dost aut, a snad by neriskovali, že se jim něco bude hromadně kazit.
Servis leje to z coho mu kapne co najvyssi zisk. Oni ten olej nakupuju za daleko nizsiu cenu :idea:
Tym ta nechcem od neho odradzat. Zisti kolko ti uctuju za liter a potom mozme podebatit ci sa nenajde nieco vhodnejsie/lacnejsie :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

koukal jsem na fakturu a cena byla kolem 100kc/litr

samozřejme ze vim, ze tam daji to co je cenove nejlepsi. S oblibou liji do aut spickove oleje o vsem se 100% marzi...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

michalpce píše:....jen se zeptám co byste mi doporučili jedná se o Mazdu 626 rv. 2000 2.0 (GF, 1991 ccm) benzín. kod motoru FS. uz po leta se tam leje 10w40....
Jestli nebudou časté extra krátké jízdy tak zůstaň u té 10w40. A cena ve kšeftě okolo 100-130,- za litr je tak průměr.... (ze sudu bude levnější).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

A konkrétně nejakou značku?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

Eneos, Eni, Gulf, Mobil, Mogul, Q8, Repsol, Shell, Sunoco, Texaco, Total, Valvoline, Yacco.... třeba.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

a popripade Starline :lol: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: olej Starline

Příspěvek od tato3 »

Ono to s tými olejmi nebude také "horké" a bežný nenáročný motor - nie ala Alfa Romeo - umaže s prehľadom aj nejaký Starline.... ale keď chceš mať dobrý spánok a vyhnať chrobáka z hlavy zober nejaký Total čo je cenovo asi naj značka v rámci bežných tried.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: olej Starline

Příspěvek od NOVON »

Jezdi ke me pan se starou Vectrou B s motorem 2.0 Di,vzdy si priveze svuj olej a filtr..a prave vzdy STARLINE 10W-40.Meni po 10 tis.km,nic nedoliva a motor je na vrsku naprosto cisty,bez usazenin apod..Ci-li to nebude spatny olej,min 10x do toho motoru sel.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:....Meni po 10 tis.km....
A to je alfa a omega. Včas měnit, protože nedostatečnost v oleji (ať už čehokoliv) se projeví právě po. Ale problém Starline je obecně v tom že není poznat koho je to přebal. Někdy vydrží pětinu toho co origo, někdy se mu vyrovná. Je to sázka do Lotynky.... U Starline prostě nevíš :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět