olej Starline

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej Starline

Příspěvek od Colommbo »

Dovolte mi jen drobnou technickou poznámku, přátelé, a netýká se to pouze tohoto tématu - domnívám se, že není vždy a za každou cenu nezbytné ve svých odpovědích kompletálně citovat předchozí příspěvky, vlákno se natahuje na další a další stránky, přičemž příspěvků je polovina... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

Je na kazdom aku znacku oleja si zvoli, ale pisat tu neoverene info o akejkolvek znacke je prinajmenej nefer :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olej Starline

Příspěvek od Jezevcik »

Colommbo,mám ten samý názor.Snad není tak těžké udělat z té citace výcuc podstatného,ne?

Jerome,už nějakou dobu se to tu v souvislosti se Starline neúspěšně snažím opakujícími se příspěvky téhož druhu uvést v praxi a přitom to lze vyjádřit tak jednoduše. :D Bez ironie.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
MiStKa

Re:

Příspěvek od MiStKa »

Auto Kelly používá do svých rozvozových vozidel výhradně oleje starline????Proč to dělají když je to taková sračka????????? Vozový park maj v průměru 1,5 rok stará vozidla,tak že si je tedy úmyslně ničí?????? Auta najedou průměrně 280km denně v extremních podmínkách a nikdy jsem neslyšel o problému spojeném s motorovým olejem starline.
v.vilik

Re: olej Starline

Příspěvek od v.vilik »

:D Na to je jednoduchá odpověď. ty auta mají po dobu leasingu, tj je cca 3 roky a pak je buchnou a vezmou jiné. Tak proč by tam dávali super a drahý olej. Nebožák co to od nich koupí. Ony se ty problémy objeví později. Ty si svoje auto hýčkáš, protože to často bývá nejdražší člen rodiny. Pokud patříš k těm, co si koupí auto s vědomím, že ho za rok, či dva prodají a pořídí jiné, chápu takový postoj.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

Ja sa zas opytam ktore auto po lizingu je v super stave ? kto jazdi na lizingovom tak ten ho vobec nesetri takze to neni len v znacke oleja a dalsia vec kupis znackovy olej made in poland alebo made in EU tiez nevies kde bol vyrobeny ale si happy ze mas znacku v motore pritom aj ten tvoj aj ten Starline moze kludne miesat ta ista firma... :idea: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

jerome píše:....znackovy olej....mas znacku v motore pritom aj ten tvoj aj ten Starline moze kludne miesat ta ista firma....
Může, ale taky nemusí :idea: :mrgreen: Problém Starline je v tom, že nevíš a nenajdeš, kdo je výrobce.... :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

On prezradit vyrobcu nemoze lebo XY znacka oleja by zistila ze im vyrabaju olej za 2€/l kdezto rovnaky olej robia starlinu za 1€/l :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

Tak jsem si přečetl toto rozsáhlé téma a nevím čemu věřit. Olej Starline 10w40 mi nalili do mé 16 let staré Mazdy 626. Každý tyto oleje haní, ale má někdo podložená fakta o zničení motoru či jiných částí auta? Olej měním do 10 000 km nebo nejdéle po roce. Já osobně po 1000 km nepozoruji žádný rozdíl mezi tímto a tím co jsem tam měl předtím.

Jen se chci zeptat jestli má někdo doopravdy zkušenost s tím, že se mu auto zadřelo apod.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

Nechce sa mi to cele citat ale niekto tu pisal o zadreti motora ? :o :shock:
Al mas dobry pocit z toho oleja tak smelo pouzivaj :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

Tak po přečtení tohoto téma z něj moc dobrý pocit nemám. Jen toto forum beru jako nejserioznejší a zajímalo by mě proč ten olej tak všichni haní. Ano má spoustu otázek. ALe nikde jsem se nedočetl jaké konkrétní problémy nebo nedostatky má...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

Kopec ludi ma skusenosti s autodielmi zn. Starline a nie su prave najlepsie. Nizsia cena je aj trochu nizsia kvalita. Tak mozno aj preto. Mozno ma tento olej tiez min. aditiv alebo menej ako ine znacky tazko povedat ale neda sa to posudit tak ako u autodielov. Takze mozno je to len podvedomim ze za tie iste prachy si kupim radsej "znackovy" olej 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

Jak jsem psal výše chystám se do 10k km stejně vyměnit, tak snad nic nenapáchá, ale možná tomu věřím více, než když někde lejou něco ze sudů a tvrdí kdoví co to je za značku...

navíc auto jezdí většinou po městě a když to tak vemu tak z těch 10 kkm je tak 1500-2000 po dálnici
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej Starline

Příspěvek od Colommbo »

Starline není výrobce nýbrž obchodní název, značka, pod níž (nímž) se prodávají různými výrobci zhotovené díly, u nichž při výstupní kontrole nebyla zjištěna IA kvalita, nicméně normě ještě stále vyhovují, nejsou to vpravdě likvidacehodné zmetky. A producenti výrobků v obalech označených Starline se liší a ani prodejce sám netuší, čí produkty obaly skrývají, proto ani při nejlepší vůli nemohou poskytnout relevantní informace. Obdobné to bude s oleji Starline, výrobce a kvalita bude (je) nedohledáníschopná.
Shrnuto a podtrženo: v případě dílů Starline lze narazit na kvalitu dobrou ale i horší, od toho se taky asi odvíjejí zkušenosti zákazníků - někdo je (byl) spokojen, jiný nadává. A v případě olejů někdo halt sází spíš na jistotu, jinému na tom zas tak nezáleží. A tedy jak píše kolega jerome:
...Ak mas dobry pocit z toho oleja tak smelo pouzivaj :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
michalpce
Příspěvky: 141
Registrován: stř zář 21, 2016 14:20

Re: olej Starline

Příspěvek od michalpce »

No tak uvidíme, za 14 dní se chystám na slovensko 450 km jedna cesta, tak když to vydrží budu už méně skeptický...ale přístě si to ohlídám a nechám tam dát něco lepšího...

přečetl jsem toho spoustu a více zdrojů uvádí že se jedná o mogul.
Odpovědět