Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

e1H

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od e1H »

Vraj áno, ale iba ak nie je moc tvrdá. Ja osobne uprednostňujem radšej destilovanú vodu.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Hombre »

Když to shrnu v rámci olejů. Tomu motoru je gans- vuřt, jaký tam dáváte, jen v rámci "odborníků" hustší - řidší, dle venkovní teploty. Vždy jde jen o tu věc, že každý olej má přísady, které nemusí být kamarád se složením těsnění motoru - těsnění mohou rozežírat a votom to je. :P Pro odrbávání kvality oleje, již člověk musí volit značku, kde má jistotu. :wink: Každý benziňák jede na stejný benzín a stejný princip a to i nafta, to znamená, že spalinový produkt je stejný jen se z toho dělá věda pro peněženku uživatele.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
e1H

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od e1H »

Takže ponaučenie je z toho aké?
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Hombre »

Pravidelná výměna oleje dle jizd /kratší-delší/a nafta - benzín/ rychlost ohřátí motoru/ dálnice a město. zbytek je jen o kšeftu a proříznuté huby obchodníků martetingu / nebo barevné viněty bandasky :mrgreen: /. :mrgreen:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Fabia353ZZ

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Osobne toto auto mam doma r.v2006 1,9 TDI 74kw +chip kod motora AXR a možem Ti len a len doporučit vyrobky Millers oils a to som skusal uz vselico ale jedine Millers oils ma presvedcil o svojej kvalite.Samozrejme 505.01 a 5W-40 a ja menim max 10 000km.Ak chces nieco lacnejsie tak co som bol spokojny bol Valvoline!

80 000km som pouzival tento :
http://www.nanodrive.sk/product/8680785 ... fe-5w40-5l

a teraz som presiel na Nanodrive od Millers oils:

http://www.nanodrive.sk/product/7748801 ... fe-5w40-5l
Martin0015

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Martin0015 »

Len pre overenie

Kupil som si olej do prevodovky originál VW - označenie G 060 726 A2

- či to je teda správny pre moju prevodovku (mal by byť 75W-90 - len na obale tam nieje uvedené nič)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Colommbo »

Z toho si nic nedělej, Martine, nedávno se tu v jiném vlákně objevil koncernový motorový olej,
http://www.skoda-dily.cz/eshop/g052167m ... 5w-40.html
který na vinětě taky nemá specifikace API ani ACEA uvedeny, jen koncernové normy a viskozitu. Asi to uživatelům výrobků od Das Auto musí stačit... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Itall »

Tož, olej VW, no...cena už ani nepřekvapí...
Martin0015

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Martin0015 »

Colommbo píše:Z toho si nic nedělej, Martine, nedávno se tu v jiném vlákně objevil koncernový motorový olej,
http://www.skoda-dily.cz/eshop/g052167m ... 5w-40.html
který na vinětě taky nemá specifikace API ani ACEA uvedeny, jen koncernové normy a viskozitu. Asi to uživatelům výrobků od Das Auto musí stačit... :?

Ale nedá sa dáko overiť či je to teda on ? Ten čo má ist do tej prevodovky ?

Lebo ja som známemu len kód dal odtialto http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel ... 13762.html

A nech mi donesie a sú tam tri kody G05 272 6A2 , G05 217 8A2 a G06 072 6A2-tento mi dodal
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Pitris »

Martin0015 píše:Kupil som si olej do prevodovky originál VW - označenie G 060 726 A2 ....
Ano, měl by být pro manuální pětikvalt VW....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Máchal »

Fabia353ZZ píše:Osobne toto auto mam doma r.v2006 1,9 TDI 74kw +chip kod motora AXR a možem Ti len a len doporučit vyrobky Millers oils a to som skusal uz vselico ale jedine Millers oils ma presvedcil o svojej kvalite.
V čem je Millers tak vyjímečný, že to i naprostý laik (třeba já) pozná? (teda kromě peněženky)
e1H

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od e1H »

Ako laik tú výnimočnosť poznáš hlavne podľa ceny. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Návštěvník »

Nevím, zda je v daném případě vhodné hovořit o laicích. Znám laiky, kteří neomylně poznají, že s autem něco není v nepořádku. A znám i profesionály, profesionální řidiče a mechaniky, kteří nepoznají vůbec nic.
Návštěvník

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... s autem něco není v nepořádku...
Oprava: samozřejmě, že "s autem něco není v pořádku". :oops:
bouchy

Re: Olej Skoda Fabia 1.9 TDI Sportline

Příspěvek od bouchy »

Pitris píše:Nevím, a nikdy jsem to nehledal a neexperimentoval. Krom toho je u nás celkem tvrdá voda, takže já dávám destilku. Ono pokud se to při výměně proplachuje čistou vodou - což já dělám pitnou, tak jí tam něco málo stejně zůstane....
Já myslel, že v Brně se pije voda z přehrady... ledaže by byl individuální zdroj...
K tomu otevřenýmu topení - jinde (tady) jsem četl, že to zas u nových aut (třeba rv>2000) není nutné...
Odpovědět