Olej - sekačka

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

A co předpis výrobce motoru ve vztahu k API? M6A je pouze API SB!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Pitris »

PetrB píše:Mám novou sekačku s motorem B&S, řeším oleje.....
Pokud je ta sekačka nová, tak raději http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1279
pepe

olej -motory honda

Příspěvek od pepe »

Jako olejovou náplň používejte vysoce kvalitní motorový olej pro čtyřtaktní motory, který splňuje nebo převyšuje normy amerických výrobců automobilů – API klasifikace SG, SF. Nádoby motorových olejů jsou jakostními třídami SG apod. odpovídajícím způsobem označeny.
Viskozitu oleje SAE volte tak, aby odpovídala teplotním podmínkám místa použití.
Pro běžné podmínky použití v ČR zvláště v záruční době používejte originální olej HONDA pro 4-taktní motory SAE 10W-30 (lze získat v prodejní síti HONDA-motorové stroje).
SAE 10W-30 popř. 15W-40 je viskózní třída, která zaručuje vynikající viskózně teplotní závislost odpovídající provozu a dostatečné vyplachování motoru HONDA
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od ka-spel »

Jelikož vybírám teď sekačku, tak jsem si pročetl tuto diskuzi a super :wink: Přesně se mě dnes vybavila, když jsem byl u jednoho prodejce AL-CO. Říkal, aby byla 6-ti letá záruka, tak je podmínkou používat Castol GTX 10W40, co doporučuje výrobce. U nich za 349,- Kč litr. :roll: nebo :mrgreen: Tomu říkám kšeft. S tou jejich 30 jen běžná záruka.
byloObrázek
je Obrázek
Tempest

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Tempest »

Sekačku mám přes 4 roky a akorát první rok jela na origo sekačkový olej. Jinak Starline 10W-40, Denicol 10W-40 (moto olej), Delphi 10W-40. Seču s ní prudké svahy. Sype se vše na ní, ale motor drží. Jedná se o B&S. Takže nevidím důvod používat předražené obyč SAE30.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Pitris »

Stáří čtyři roky a v motoru "origo" olej, a pak 3x výměna - to je častá výměna, a to je nejdůležitější!
A krom toho vícestupňová 10w40 je lepší než "monograde" 30. A co vím, tak motory B&S jsou držáky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tempest

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Tempest »

Každý rok výměna a jeden rok byla dělána 2x. Jinak s ní seču svah, kde je to lepší tahat ve dvou lanem. Sekačka má pojezd, ale nevyjedeto.... Trochu prudší.
maros112

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od maros112 »

Prídam niečo aj ja, som majitelom kosačky s motorom B a S, kupil som kosačku v roku 2000, kosí sa s nou počas sezony každý týždeň cca 3 hodiny, prvá výmena oleja bola po roku za original olej B a S, od roku 2001 až do súčasnosti som menil a menim olej vždy na začiatku sezony, prve 3 roky som dával olej ktorý mi ostaval po vymene oleja v aute Addinol Super Light MV 0546 5W-40, potom som zmenil auto a začal som davať do auta olej a samozrejme aj do kosačky Addinol LIGHT MV 0546 PD 5W-40, cca 5 rokov a potom som prešiel aj v aute aj v kosačke na olej: LIQUI MOLY DIESEL HIGH TECH 5W-40 ktorý používam dodnes, za tu dobu na kosačke okrem plnenia benzínom, výmeny oleja raz ročne bola iba raz vymenená sviečka, olej počas celej sezony nedolievam...a motor šľape ako nový, nikdy sa na nej ani nič nenastavovalo asi 4 krat sa brúsil nôž...
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od ka-spel »

Pořídil jsme Stigu i s vyžínačem http://www.tlamka.cz/stiga-combi-53-s4q-bw-st-28-j.htm a po 5h vyměnil původní B&S SAE30 za Lidl W5 5W40. Při výměně jsem hleděl jak byl ten olej černý a plný kovových částic (viditelné i na foto). Asi si s přesností obrobení nedělají moc starosti a nechávají to na zákazníkovi :? . Jinak motor startuje na drc a seče super. To vyžínač je proti tomu doslova hračka a nastartovat ho je hrozný opruz. Vůbec se mu nechce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od rousini »

Já bych do sekačky taky lil 10W-40, ale protože si dělám údržbu auta sám, tak vždycky je po ruce zbytek SAE 5W-40. Býval to ELF, teď Total. Dával jsem to nějaký rok do ALKO motor BS. Teď mám motor Honda a ohledně oleje nic neměním.
Hlavně mě v tom přesvědčení utvrdilo ALKO, které kdysi před 10 lety uznalo prodlouženou záruku (asi 5let), pokud člověk používal nějaký Aral Tiptronic, který měl specifikaci do Oktávky. Od té doby to nehrotím...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Otan

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Otan »

Protože jsem to nikde nenašel a jsem dosti laik, chci se zeptat. Mohu dát do 4taktní sekačky olej Total Quartz 9000 5W40, který mi zůstal po výměně oleje z auta. Samozřejmě, ne ten vyjetý. Děkuji.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od bio »

Bez problémů.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Brembo »

udivuje ma,že mnohý maju pomerne drahé kosačky a na výmenu použiju to najlacnejšie,čo možno vobec pod označením motorový olej kupit. Samozrejme oleje,ktoré ponukaju ku kosačkám su vhladom na ich parametre nezaplatitelné,ale M6AD-ktorý stažka plní normu pre motory spred 20 rokov,Starline to je už prehnané šetrenie. Pre krovinorezy Dolmar,výrobca odporuča automobilové motorové oleje SAE 10W-40 API SH a vyššie,ACEA A1.
Naposledy upravil(a) Brembo dne ned zář 22, 2013 16:49, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Návštěvník »

Uplny suhlas! Treba tam davat slusne oleje. Ci jednorozsahove alebo Motul 300v je tym motorcekom asi jedno, kym je to v ramci specifikacii vyrobcu motora. Hlavne menit casto, kedze vacsinou ide o rozstrekove mazanie bez filtra oleja. Mam 17 rocnu Husqvarnu s motorom B&S. Zo zaciatku som daval originalny olej Husqvarna SAE30 API SG. Neskor som presiel na Mobil SAE30 API SJ alebo Valvoline SAE30 API SG. Motor bezi ako hodinky. Nikdy s nim nebol problem. Olej menim asi po 25hod prevadzky. To je 2x castejsie ako predpisuje vyrobca.

Okrem toho mam 21 rocny kultivator s motorom B&S a tiez ide bez poruchy. Oleje davam tie iste ako do kosacky alebo Total quartz 9000 5w-30. Je to sice ACEA A5 API SL so znizenou hths, ale aj tak plni predpis vyrobcu, lebo API specifikacie predpisuju min hths iba 2,6.

Na motoroch sa meni len olej, sviecky a vzduchove filtre a idu skvele :)
běžný olej

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od běžný olej »

Na původní dotaz: dávám do motoru BS už řadu let olej 10w40 z motorky a upozorňuji chytrého pána z první stránky, že není ani plně syntetický, natož esterový. Při nákupu sudu 20 l je za 80 Kč litr, značka Q8. Moto je dvouválec 330 cm točící 8000 otáček, takže chytrý pán nemá pravdu ani v tomto, je to prostě motor více zatěžovaný než BS v sekačce - výrobce motorky předepisuje 10w40 multigrade od Shellu a s Q8 mám ve více motorech jen ty nejlepší a (dlouhodobé) zkušenosti.
Odpovědět