Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
majklgo
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 15, 2017 21:57

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od majklgo »

Jo, prvky bylo jediné, čemu jsem rozuměl, ale až to druhé dovysvětlení, k čemu je který prvek mi fakt pomohlo :).

Jinými slovy, ten olej, který jsem koupil teď (Total 9000) je až olej "druhé" kategorie (téměř žádný Molibden, průměr Boru) a paradoxně Ford Formula F je na tom tedy dobře.

Předpokládám ale, že do celého "hodnocení" jednotlivých olejů budou asi vstupovat i různé teplotní vlastnosti, že? To jsou ty, které jsou na začátku tabulky (a které už neumím přeložit), resp. obsah Mo a B nebude jediné vodítko, že?
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

Ano, nahoře v tabulce jsou viskozity a další parametry. Když si otevřete katalogový list Ravenolu FDS tak můžete celkem snadno identifikovat v ruské tabulce co je co (podle podobných hodnot a jednotek).

https://www.ravenol-shop.de/media/pdf/4 ... W30_EN.pdf
Ford F vypadá dobře - zdá se že tam se na aditivech nešetřilo.

Ono hodnocení olejů podle obsahu prvků je lepší než nic - jako poučení laici se nemáme moc čeho chytit a tohle je stéblo, kterého se chytit můžeme. Total je prostě průměrný olej za průměrnou cenu - není špatný, je prostě běžný. Momentálně mám taky v autě Total, ale příště tam půjde něco jiného - zřejmě si budu vybírat ze značek Mobil 1, Shell, Ravenol a možná se podívám i na Motul.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Ford Formula F - taky je (údajně) od Mobilu.
A Mobil1 FS je taky :wink: Ale po záruce určitě raději Mobil1 0w40 FS než Formulu F 5w30....
Když už vůbec je nutno A1/A5 :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

Já bych trochu krotil nadšení - opravdu máte pocit, že a) jsou tyto testy skutečně důvěryhodné a za b) že olej se stejným obchodním označením v CCCP a např. v Německu bude zcela totožný?
edit: jaký máte názor na Pitrisem zmíněný Penrite HPR 5? Mně by se do mé Fiesty ST docela líbil, asi nebude dosahovat kvalit syntetických (pao) olejů s estery, jako např. Yacco nebo Millers, ale za tu cenu...
Naposledy upravil(a) lefort dne úte říj 17, 2017 17:50, celkem upraveno 1 x.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Nevím, ale na Mobil1 0w40 jsou DLOUHODOBĚ vynikající recenze. Ať už na Protection Formula, NewLife nebo nyní nově FS....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

Ano, to je pravda. A objevil někdo, čím se FS 0W40 liší od New Life?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

lefort píše:Já bych trochu krotil nadšení - opravdu máte pocit, že a) jsou tyto testy skutečně důvěryhodné a za b) že olej se stejným obchodním označením v CCCP a např. v Německu bude zcela totožný?
a) Ano, proč by nebyly - co by z toho někdo měl, kdyby si výsledky vymýšlel ? Navíc informace z ruského fóra slušně korespondují s jinými zdroji informací. Na základě výsledků od rusů se dají mnohem lépe interpretovat některé marketingové výkřiky v technických listech a když tomu člověk dá dost času, tak v tom lze nalézt i určitý systém. Například Mobil a Shell spoluvlastní Lubrizol.
Aditiva Lubrizol pak používají obě tyto firmy, proto jsou aditivační balíčky v podobných olejích Shell a Mobil 1 podobné, avšak platí, že Mobil 1 tam těch aditiv má vždycky o kousíček víc.

b) Srovnávali tam mj. Shell Helix Ultra 5w-40 vyrobený v Rusku s Shell Helix Ultra vyrobeným (a koupenýmú v Evropě a složení bylo velmi podobné. Vývoj a certifikace olej stojí ranec, není tedy moc důvod, proč by pod jedním označením měly být na světovém trhu trhu zásadně odlišné oleje. Jiná věc jsou pančované oleje. Pančování je rovněž důvod proč mnozí lidé testují oleje v mrazáku. Je to totiž levný a jednoduchý způsob jak snadno odlišit 15w-40 od 5w-40 a to od 0w-30.

Jako větší problém vidím to, že olej testovaný v roce 2015 nemusí být shodný s tím co je na trhu v roce 2017.
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

lefort píše:Ano, to je pravda. A objevil někdo, čím se FS 0W40 liší od New Life?
Kdybyste věřil informacím z ruského fóra, tak si tam můžete tu informaci celkem jednoduše najít. Ale pokud rusům nevěříte ...

Jinak New Life už zmizel z oficiální nabídky Mobil 1, takže pokud o něj máte zájem, tak je potřeba skoupit zbytky, dokud na trhu jsou.
Naposledy upravil(a) Shi dne úte říj 17, 2017 19:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

Bohužel historie ukazuje, že se Rusům věřit nedá...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pedro »

Historie ano. Nyni vsak ASI vice verim jim, nez Blondakovi za louzi. Prijde mi, ze by potreboval sveho Zbigniewa nebo Henryho.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lengy60 »

Mno,já jsem třeba u Rusů našel tuze užitečné informace k svému bývalému VTI.Oni totiž nejsou tak blbí jako zbytek Evropy a jezdí většinou s benzínovými motory.A jak jsem pochopil,tak mají paliva s větším obsahem síry,takže včasná výměna oleje je na prvním místě.
A co se týče té víry,tak komu lze asi tak věřit?Nakonec to dopadne stejně tak,že si každý brání to svoje,takže bych se nepouštěl do nějakých polemik. :idea: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

Já jsem nechtěl vyvolat nějaký flame, jen jsem chtěl upozornit, že výsledky testů nemusí odpovídat situaci na našem (snad západním) trhu. Některé údaje jsou uznávám zajímavé a Shi-mu za to tímto děkuji. Jen nevládnu azbukou a nepodařilo se mi nikde najít info o olejích Yacco nebo výše zmíněném Penrite. Na Mobil1 New Life vs. FS 0w40 jsem koukal, jsou téměř totožné.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pandora »

Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

lefort píše:. Na Mobil1 New Life vs. FS 0w40 jsem koukal, jsou téměř totožné.
Aditivační balíček vypadá skoro stejně, liší se zřejmě základovým olejem. Odhaduji, že v FS bude méně esterů (pokles TAN), zase o něco méně PAO a adekvátně více GTL nebo i HC, protože GTL je vlastnostmi zřejmě skoro jako PAO, ale je podstatně levnější na výrobu.

Na německém fóru jsme zaznamenal, že aby mohli oleji říkat vollsyntetich, tak musí být minimálně z 80% syntetický. Už ani New Life nikde nebyl inzerován jako volllsyntetisch (údajně cca 72% PAO).

Vlastnostmi budou velmi podobné, ale FS by měl být levnější.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

A na "drsnější" použití třeba do zmíněného Focusu ST nebo mé Fiesty ST? Nebo se na to bude hodit spíše ten Penrite HPR 5? Chtěl jsem Mobil1 porovnat s Yaccem Galaxie 0W40, ale našel jsem pouze hodnoty z doby, kdy měl (nevím proč) ještě C3 normu...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět