Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

frantas píše:Zdravicko, mam stary Transit 2.0 TDDI naj. 526tkm kde je predepsan lehkobezny 5W30 913B Fordi olej Formula F... lze pouzit i 5W30 Dexos 2 napr. GM ktery zrejme neni lehkobezny? Nebo tam muzu lejt i nejakou obyc 5W40 ktera je mozna i vhodnejsi pri mym dalnicnim provozu s plnym nakladem ? Jde mi predevsim o kvalitu pro motor. Ma cenu lejt treba nejaky super olej Millers s nano tech ? Spotreba oleje je minimalni, cca 0,5l na 15000km - to spis ale vykape na silnici :mrgreen:
Po půl mega kilometrech bych určitě dal už olej s normální HTHS viskozitou - třeba ten Dexos 2; a zcela určitě tam může přijít i 5w40 (nebo když je převaha dálnic a málo startů tak i 10w40). Důležité je olej včas měnit a těch 15tkm bych bral jako maxistrop.... A pro motor by bylo lepší vyměnit i levný olej po 10-ti tkm než tam nechat nanoolej 15tkm. DPF asi ne, zkus třeba o skoro 1000 peněz levnější Sunoco.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
čapik
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 14:12

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od čapik »

Ahoj, máme Ford C-Max II. 2011 2,0 TDCI s DPF. olej se mění pravidelně ročně, tzn. cca 10-12tis., bohužel jezdí auto i dost krátkých tras.
Je vhodný Ford Formula F 5W30? Nebo je nějaký lepší, který by jste doporučili?
díky moc
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

U dieselu a při krátkých trasách můžeš s klidem zůstat u oleje se sníženou viskozitou, potřebuješ specifikaci 913C nebo D, osobně bych spíš sáhnul např. po Yacco Lube F 5w30, protože Fordí Formula F je přebalený (pod)průměrný Castrol Magnatec. Pokud bys chtěl rezervu v mazání, třeba kvůli dlouhé cestě ve vedru po dálnici za teplem, zvolil např. Yacco VX 1000 FAP 5w40, ten nemá sníženou viskozitu. V tomto případě hledej normu C3. Ale ani v jednom případě zásadní chybu neuděláš.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od j.kiwi »

Mám ve Volvu obdobný motor a na zdejší radu užívám k plné spokojenosti mé i auta Mobil 1 ESP formula 5w-30 - měním po 15 ti tis. km - má normální viskozitu i C2/C3 :wink:
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Munga

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Munga »

Ahoj,docela jsem to nejen tu pročítal,ale prosil bych rovnou o radu,no celkem spěchám :D - jaký olej do Focus 1,6 tdci najeto 170tis,s DPF.
Měním po 10tis,jezdím krátké trasy,ale čeká mě Chorvatsko a také popojíždění v kolonách + regenerace a motor dostává teplotně zabrat. Dával jsem formulu F5w30,ale chtěl bych motoru prodloužit život.
Jestli doporučíte konkretní olej tak budu rád - s těch norem mám už hlavu jak balon. Dík
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Jezevcik »

Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Munga

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Munga »

Yaco sice neznám,ale zřejmě nebude špatný,jen se mi moc nehodí že se moc běžně neprodává a když bych potřeboval rychle dokoupit (nečekané ztráta oleje při opravě atd.) tak to nepůjde.
Dáte někdo prosím ještě jinou alternativu ve stejné kvalitě ? Ten motor je vlastně pažout(PSA) 2009.
Dík
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od rousini »

To, že Yacco není běžně dostupný je ta nejlepší zpráva. Osobně objednávám aspoň 2 náplně naráz. To by vyřešilo tvoji zbytečnou obavu na náhlou ztrátu oleje.
Alternativu neporadím, používám Yacco :wink: Až budu uvažovat změnu, pročtu vlákno zpětně. Někde mi tam dával Pitris doporučení na Mobil1 nebo Millers, ale konkrétní označení z hlavy neznám :oops:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Při nečekané ztrátě oleje doliješ čímkoliv a po opravě dáš olej stejně nový. Ale pokud chceš tepelně odolnější olej tak 5w40 C3 je lepší než 5w30 B1. A kupříkladu Mogul Extreme PD 5w40 seženeš u téměř každé Benziny nebo v Tescu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Munga

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Munga »

Tak koukám že na Yaco nedáte dopustit - je pravděpodobné že pančované budou ty známější což je celkem podstatné.
Díky za informace - ještě naposledy k tomu mogulu extreme PD : je tedy plně srovnatelný s Yaco vx1000 fap?
Yaco Api SN/CF
Mogul SJ/CF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Nevím kde si vzal API SJ/CF :?:
Mogul Extreme PD 5w40 API SN/CF ACEA C3 https://eshop.paramo.cz/produkty/Katalo ... tu=V531461
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Munga

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Munga »

Jak koukám tak já to opsal z nějakého shopu kde maj chybu.
Takže srovnatelné,Dík za info
djdekl

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od djdekl »

Kdyby mel nekdo zajem o 20l baleni Texaco 5w30 s Fordi normou za slusnou cenu, necht se ozve pres SZ - ideal Praha
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lefort »

Návštěvník: jak prosím pokračuješ s výměnami u svého EcoBoostu? Jsem rozhodnutý udělat první výměnu v ST už teď, v cca 3tkm, protože mám podle všech indicií v motoru 5w20 a trochu mám strach z přicházejících veder :roll: Potom cca do 9-10tkm Ford Formula F, poté asi Mobil1 ESP 0w40. Díky.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Návštěvník

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Návštěvník »

První výměnu jsem si udělal v 6 tis. km, teď mám 35, měním po 10, resp. 1/2 roce. Na minulou zimu jsem dal Yacco 5W-20, ale už nikdy více: evidentně docházelo k potížím s časováním ventilů. Značkový servis pro můj motor ostatně nemá 5W-20 v rozpisu, jen 5W-30. Během záruky budu tedy jezdit na 5W-30 s Fordí normou, nejspíše od Yacco, který se mi osvědčil. Ovšem nebýt záruky...
Odpovědět