Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Pedro: Však já reagoval na Jarkův "potkaní" příspěvek a nechtělo se mi citovat. :)
jerome: Příčinou potkání motoru přec bývá kolaps rozvodů... :idea: Ale vlastně můžeš mít pravdu v případě řetězového rozvodu a selhání hydraulického napínáku, to asi ano, myslel jsem jen na řemen... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Cumil

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Cumil »

A teraz ked niekto napise ze pouziva A1/B1 a ma motor ok sa mame vsetci postavit a zacat tlieskat ci co ?
Diskutuješ a hlavně argumentuješ stylem nedospělců sedících na kandelábru co klátí nohama, plivou okolo a probírají problémy světa. Co je špatného na tom, napsat to co výše? Co ti na tom tak vadí?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Pedro: Však já reagoval na Jarkův "potkaní" příspěvek....
A já napsal že netvrdím a nechci tvrdit že za to mohl olej. Já tu sníženou HTHS vztáhl k těm načatým ojničním ložiskům....po 70-ti tkm :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Já vím, Bohumile, já vím. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
Colommbo píše:Pedro: Však já reagoval na Jarkův "potkaní" příspěvek....
A já napsal že netvrdím a nechci tvrdit že za to mohl olej. Já tu sníženou HTHS vztáhl k těm načatým ojničním ložiskům....
Že se na tom spodku podepsal ten olej není pochyb,ale zřejmě tomu pomohly i ty intervaly.A proč se mu to potkalo,tam byl řemen nebo ne? :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Nechci kecat a toto si fakt už nepamätám :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Itall »

No, a není dobře, že ekooleje někomu fungují? Já myslím, že jo :D . Když se motor tepelně nepřetěžuje, tak by fungovat měly. Nicméně viskozitní klasifikace 20, 30, 40 atd. nebyla zrušena a (staré) poučky o doporučených teplotách pro použití těchto olejů stále platí, i když je snaha je ekologicky modifikovat nebo (radši) neuvádět. Kdo jezdí jako Návštěvník (hallo, Návštěvníku, kde jsi, nebuď nasupený :evil: a zalezlý :D ), tak si do motoru ekoolej asi nenalije.
P.S.: Návštěvníku, v novém voze jsi měl nejspíš ekoolej, to je průšvih :idea: .
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od jerome »

Cumil píše:
A teraz ked niekto napise ze pouziva A1/B1 a ma motor ok sa mame vsetci postavit a zacat tlieskat ci co ?
Diskutuješ a hlavně argumentuješ stylem nedospělců sedících na kandelábru co klátí nohama, plivou okolo a probírají problémy světa. Co je špatného na tom, napsat to co výše? Co ti na tom tak vadí?
Co mi na tom vadi ? Ze nas urcite klame. Urcite uz aspon raz opravoval - menil motor kedze pouziva tu Fordacku šťanku !!!
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Itall »

To nemyslíš vážně, ne?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od jerome »

Ne. Trochu natahujem Cumila lebo ani on nechcel verit ze moze tento olej robit problemy :mrgreen:
Cumil ty si prvy sedel na tom kandelabri a klatil nohama tak som si len prisadol nachvilu :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
kiko

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od kiko »

jerome píše:
Cumil píše:
A teraz ked niekto napise ze pouziva A1/B1 a ma motor ok sa mame vsetci postavit a zacat tlieskat ci co ?
Diskutuješ a hlavně argumentuješ stylem nedospělců sedících na kandelábru co klátí nohama, plivou okolo a probírají problémy světa. Co je špatného na tom, napsat to co výše? Co ti na tom tak vadí?
Co mi na tom vadi ? Ze nas urcite klame. Urcite uz aspon raz opravoval - menil motor kedze pouziva tu Fordacku šťanku !!!
Škoda tej agresivity okolo témy. Servisku mám v aute, takže po pamäti čo bolo robené s motorom.
Menené 2 x rozvody, 2 x remenica, asi 2 x pretesnené vstrekovače, 1 x hadica k turbu, 1 x napínacia kladka remeňa a remeň, 1 x žhaviče, 1 x tesnenie pod vekom ventilov. Ďalej iba filtre a oleje.
Za tieto km /270 tis./ som iba raz zostal stáť na ceste, keď mi vyskočil kĺb medzi rychlostkou a prevodovkou a nedali sa radiť rýchlosti. Auto zakúpené ako nové. Olej bol menený stále po cca 10.000 km /2 x ročne/, turbo je pôvodné.
Od 1. dňa jazdím s autom ako príčetný. Mimo obce okolo 100, na diaľnici 130, v obci dodržiavam rýchlosť, často aj plne naložený. Nikdy nezaťažujem studený motor, po dlhšej jazde dochladzujem. Po toľkých rokoch už plánujem niečo nové, v lete bude na predaj. Kto chce nech si ho kúpy a môže ho rozobrať a skontrolovať opotrebenie, resp. možno sa tu o rok niekto prihlási ako jeho nový majiteľ, už po patričnej úprave km a bude riešiť čo naliať aby motor vydržal čo najviac.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od lengy60 »

Ale máš diesela,že? :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Prostě se k autu/motoru chováš dobře....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Fahrer »

Fordí srágoru jsem používál taky. Poslední dvě výměny pak Shell ...w30. A focus má zatím nejeto jen 92 000 bezproblémových km. Ale je fakt, že na dálnici byl asi 5x v životě a zbytek jen ve městě nebo do 30 km okolo. Olejové termíny jsou 10 000km.
Na druhou stranu kolegovi odešly na Manech už dva motory. Dodržoval předepsaný servis a ty motory to prostě nedaly. Je tam výměna po 80 000 km. A jeden motor odešel po 380 t. km a druhý po 470t. Nevím, přesně. Daly prostě jen 5 výměn oleje a po demontáži byly šály jak duhovky.
danis
Příspěvky: 63
Registrován: stř led 21, 2015 8:06

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od danis »

Pitris píše:to danis: Já už své napsal. Tím Tridentem 5w30 ACEA A3/B3 nic nepokazíš / ba naopak - Ford ji nezakazuje (ani nemůže) a A1/B1 používá kvůli emisím a je mi fakt jedno jak se tu Cumil čumně quatrozavináčuje.... Ale výběr je stejně na Tobě.
takže jsem si konečně Trident 5w30 objednal přímo z millersoils.cz a až přijde tak jej vyměním (na objednávku jsem musel přes dva týdny čekat, protože byl olej vyprodaný)
Odpovědět