Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Návštěvník »

@@@@ píše:Tak proč se podle tebe do převodovky MUSÍ použít originální olej, ale do motoru je to chyba?? Tady něco nehraje. :lol:
Nemusí. Dokonce existují převodovky, kde použití neoriginálního, ale dobře vybraného oleje, věci jen prospěje. Jenže než složitě vybírat, tak je při vědomí, že originál funguje, lepší koupit právě ten. Tedy všechno hraje! :wink:
Návštěvník

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Návštěvník »

Cumil píše:...Pokud je zátěží peněženky míněno opotřebení motoru, je to bez jakéhokoliv důkazu, jen plácnutí.
Čumile, představ si, že použitím oleje s normální HTHS viskozitou žádnému motoru neublížíš, zatímco aplikací oleje se sníženou HTHS to řadě motorů, dokonce i těm, kde je takový olej předepsán, reálně hrozí. A takhle jsem svého času onu hrozbu vlastní nekompetentností "materializoval": po jediném intervalu (15 tis. km), kdy jsem do mého Mitsubishi použil olej v ACEA A5/B5 (výrobce normu ACEA sice nespecifikuje, ale použití olejů se sníženou HTHS údajně připouští), mi ten motor začal brát olej a bere ho dodnes. :evil: Jinak ve Fordu tyto oleje používám, ale to jen proto, že je zatím ještě v záruce. Kromě toho bych si s tímto olejem motor mého zánovního vozu v žádném případě nedovolil využívat tak, jak jsem to dělal s Mitsubishi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

to danis: Já už své napsal. Tím Tridentem 5w30 ACEA A3/B3 nic nepokazíš / ba naopak - Ford ji nezakazuje (ani nemůže) a A1/B1 používá kvůli emisím a je mi fakt jedno jak se tu Cumil čumně quatrozavináčuje.... Ale výběr je stejně na Tobě.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Je-li zřejmé, že příspěvky (mno, příspěvky, spíš kecy...) od cumila i @@@@ jsou z jedné IP adresy, tož to není trapné, to je hloupé ba přímo blbé, podobně jako autorova záliba jen prudit a přisírat...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
@@@@

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od @@@@ »

Návštěvník píše:
@@@@ píše:Tak proč se podle tebe do převodovky MUSÍ použít originální olej, ale do motoru je to chyba?? Tady něco nehraje. :lol:
Nemusí. Dokonce existují převodovky, kde použití neoriginálního, ale dobře vybraného oleje, věci jen prospěje. Jenže než složitě vybírat, tak je při vědomí, že originál funguje, lepší koupit právě ten. Tedy všechno hraje! :wink:
Nehraje.
Cituji: "Jenže než složitě vybírat, tak je při vědomí, že originál funguje, lepší koupit právě ten."

proti
Návštěvník píše:
Cumil píše:...Ford jejich použití předepisuje.
Nepochybně z lásky k motoru a k zákazníkovi. :twisted:
Návštěvník

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Návštěvník »

Čumil debatu na tomto fóru nikdy ničím ani v nejmenším neobohatil. Jediné, čím se zde prezentoval, jsou "manuálové poučky" sloužící "media priming" efektu, jemuž on sám nepochybně zcela podlehl. Jeho příspěvky bohužel nelze nechat jen tak, bez povšimnutí, což zabírá čas a úsilí. Je to věčná škoda - z hlediska účelu tohoto fóra a praktických zájmů jeho uživatelů. :cry:
danis
Příspěvky: 63
Registrován: stř led 21, 2015 8:06

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od danis »

danis píše: A ještě jedna věc,
narazil jsem na graf http://www.lubrizol.com/apps/relperftool/pc.html a když si v něm např. srovnám Fordí normu WSS-M2C913-C a k tomu A3/B3-10, tak Ford norma je na tom lépe - je výkonnější?

Když navíc srovnám Penrite HPR5, který splňuje "jen" 913-A/913-B a olej Formula splňuje WSS-M2C913-C, tak Formula by měla být výkonnější?

Trident 5W-30 splňuje A3/B4-08 a ta je dle grafu stejná jako WSS-M2C913-C, kromě spotřeby paliva, takže jsou stejně výkonné?
Pitrisi, můžeš mi odpovědět na moje otázky, olej sice už mám vybrán (Trident), ale zajimal by mě tvůj názor na tohle. Díky
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Je tomu jinak, brachu - jediné, čemu ten člověk podléhá, je jeho přiblblá zvrácená záliba otravovat, prudit, sejřit atp. Zato pan Werich byl člověk moudrý... :wink:
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/11/113 ... .jpg?ver=0
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

danis: Proč, za jakého důvodu by ti měl Pitris odpovídat na tvé otázky...? Protože to chceš...?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
@@@@

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od @@@@ »

Návštěvník píše:Čumil debatu na tomto fóru nikdy ničím ani v nejmenším neobohatil. Jediné, čím se zde prezentoval, jsou "manuálové poučky" sloužící "media priming" efektu, jemuž on sám nepochybně zcela podlehl. Jeho příspěvky bohužel nelze nechat jen tak, bez povšimnutí, což zabírá čas a úsilí. Je to věčná škoda - z hlediska účelu tohoto fóra a praktických zájmů jeho uživatelů. :cry:
Hlavně že ty si obohatil, ty eutektiku. :lol:
Návštěvník píše:
Pitris píše:.... Bude to asi jako FRIDEX - čistý nezředěný zgelovatí už asi při -18-ti°C ale v poměru 1 : 1 s vodou ztuhne až pod -40-ti°C.... Asi nějaká chemická reakce....
Tak ještě jednou pro ty, kteří by chtěli pochopit, jak to funguje..https://cs.wikipedia.org/wiki/Eutektikum
Kdo někdy zažil ve škole rovnovážný diagram Fe - Fe3C, pochopí hned....
A jako třešínka na dortu:
Pitris píše:Ano děkuji - si chytřejší než já, umíš to pojmenovat. Slovní spojení eutektická směs vidím poprvé ale vím že to funguje....
To lecos o chování místního stáda vypovídá. :?

Ale vy to tady máte jednoduché, když s náma někdo nesouhlasí, tak je to maximálně jeden člověk, ale píše ze všech IP adres. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cumil

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Cumil »

Zato pan Werich byl člověk moudrý...
A taky arogantní a dost namyšlený.
Cumil

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Cumil »

Jinak ve Fordu tyto oleje používám,
Což ti ovšem nebrání se do mne navážet a vytvářet konstrukce o mé přínosnosti. Jsi ubožák.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:Jinak ve Fordu tyto oleje používám, ale to jen proto, že je zatím ještě v záruce.
A ty jsi, Čumile, obyčejná svi*ě...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Je-li zřejmé, že příspěvky (mno, příspěvky, spíš kecy...) od cumila i @@@@ jsou z jedné IP adresy....
Ne, ta moje poznámka byla myšlena jinak - bohužel ti dva jsou zřejmě dva. Ale nemá cenu si s nimi kazit den - oni za to nemůžou a nestojí....

A Colommbo máš recht. Ale na každou * se vaří voda :twisted: Ale než se dovaří tak se tu zřejmě ještě párkrát ti dva ztrapní. Ale jak říkám - oni za to nemůžou a navíc hlupák neví že je hlupák....:oops:

Cumil ani @@@@ mě nenase*ou protože mě za to ani jeden z těch velkých "inteligentů" nestojí. Jen nechápu proč - když se jim zde tak strašně nelíbí a všichni jsme tady podle nich zlí a špatní - sem stále strkají rypák :? Aby je někdo nekopl.
Cumil píše:....vytvářet kostrukce o mé přínosnosti....
....a asi i příčetnosti :shock: S tím seš na štíru....:mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od jerome »

Chlapi to chce klud. Urcite kazdy ma nejaku tu pravdu :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět