Olej Q8

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Davec24

Olej Q8

Příspěvek od Davec24 »

Jak jsou na tom s kvalitou oleje Q8?Můžu to nalít do motoru TDI PD?Cena je více než zajímavá.Děkuji za odpověďi.
Návštěvník

Re: Olej Q8

Příspěvek od Návštěvník »

Davec24 píše:Jak jsou na tom s kvalitou oleje Q8?Můžu to nalít do motoru TDI PD?Cena je více než zajímavá.Děkuji za odpověďi.
Můžeš použít, ale musí mít normu 505 01, 506 01 nebo 507 00.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Q8

Příspěvek od Pitris »

Davec24 píše:Jak jsou na tom s kvalitou oleje Q8?
Q8 - CENA DOBRÁ, KVALITA LEPŠÍ....a najít olej, který plní normu výrobce motoru - jak je psáno v předchozím příspěvku
davec24

Příspěvek od davec24 »

Normu 505.01 vím,jen jsem chtěl vědět jestli je to kvalitní olej.díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

http://www.q8oils.cz/q8/q8_default.htm
ano, jsou to jejich stránky, ale určitou informaci "o nich" to dát může.
Jinak - já používám v Hondě na zimu Q8 5w40, a v létě Q8 10w50 :wink: O.K.
davec24

Příspěvek od davec24 »

a třeba oproti castrolu EDGE 5w40 je na tom lépe nebo hůře?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě otázka Longlife oleje pro motory PD jsou vždycky plná syntetika?Nebo se používá u LL převážně plná syntetika?Děkuji
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

davec24 píše:a třeba oproti castrolu EDGE 5w40 je na tom lépe nebo hůře?
Já osobně Castrol "nemusím", takže jsem pro Q8. I když uznávám, že řada EDGE bude asi "lepší", než dřívější produkty značky Castrol.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Ještě otázka Longlife oleje pro motory PD jsou vždycky plná syntetika?Nebo se používá u LL převážně plná syntetika?Děkuji
Pokud vím, tak longlife oleje 0w30 jsou vždy plněsyntetické, 5w30 mohou být i HC.

Dovolím si citovat z rozhovoru s Ing. Ivanou Václavíčkovou, vedoucí vývoje maziv ve společnosti PARAMO, a. s.
:arrow: Prodloužené servisní intervaly vysoce zatěžují motorový olej. Těžko pak odolává mimořádným stavům, třeba horší kvalitě natankovaného paliva, městské jízdě v zimě aj. Cena oleje je ve srovnání se spotřebovaným palivem a cenou motoru zanedbatelná. Olej má motor chránit a ne zkoušet, co sám vydrží. V nejnovějších požadavcích automobilek skutečně nejčastěji figurují oleje SAE 5W-30. Oleje SAE 0W-30 je nutné kvůli dosažení extrémních nízkoteplotních vlastností vyrábět výhradně z polyalfaolefinů, což je dost drahé. Oleje 5W-30 lze vyrábět s využitím hydrokrakátů. :arrow:

P.S. polyalfaolefiny jsou PAO - plněsyntetické oleje
hydrokrakáty jsou HC - (vlastně - svým způsobem) polosyntetika

Jinak, celý odkaz je zde: http://clanky.katalog-automobilu.cz/aut ... ena-lepsi/ citovaný článek úplně dole
Mates z Pardubic

Příspěvek od Mates z Pardubic »

Pitris píše:
Anonymous píše:Ještě otázka Longlife oleje pro motory PD jsou vždycky plná syntetika?Nebo se používá u LL převážně plná syntetika?Děkuji
Pokud vím, tak longlife oleje 0w30 jsou vždy plněsyntetické, 5w30 mohou být i HC.

Dovolím si citovat z rozhovoru s Ing. Ivanou Václavíčkovou, vedoucí vývoje maziv ve společnosti PARAMO, a. s.
:arrow: Prodloužené servisní intervaly vysoce zatěžují motorový olej. Těžko pak odolává mimořádným stavům, třeba horší kvalitě natankovaného paliva, městské jízdě v zimě aj. Cena oleje je ve srovnání se spotřebovaným palivem a cenou motoru zanedbatelná. Olej má motor chránit a ne zkoušet, co sám vydrží. V nejnovějších požadavcích automobilek skutečně nejčastěji figurují oleje SAE 5W-30. Oleje SAE 0W-30 je nutné kvůli dosažení extrémních nízkoteplotních vlastností vyrábět výhradně z polyalfaolefinů, což je dost drahé. Oleje 5W-30 lze vyrábět s využitím hydrokrakátů. :arrow:

P.S. polyalfaolefiny jsou PAO - plněsyntetické oleje
hydrokrakáty jsou HC - (vlastně - svým způsobem) polosyntetika

Jinak, celý odkaz je zde: http://clanky.katalog-automobilu.cz/aut ... ena-lepsi/ citovaný článek úplně dole
Já to říkám furt, že v Pardubicích nejsou žádný blbci!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Mates z Pardubic píše: Já to říkám furt, že v Pardubicích nejsou žádný blbci!
a umíte tam i dobrej perník :lol: :wink:
Mates z Pardubic

Příspěvek od Mates z Pardubic »

A máme tu i dobrý buchty :wink:
Návštěvník

Dotaz

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:http://www.q8oils.cz/q8/q8_default.htm
ano, jsou to jejich stránky, ale určitou informaci "o nich" to dát může.
Jinak - já používám v Hondě na zimu Q8 5w40, a v létě Q8 10w50 :wink: O.K.
Můžete mi prosím sdělit, kde tyto oleje kupujete (jde mi o spolehlivost prodejce - viz případ alfiho s mobilem 1.
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Treba zde na webu nebo primo na prodejne...Myslim ze vse ok
anonymni

Příspěvek od anonymni »

DonSalieri píše:Treba zde na webu nebo primo na prodejne...Myslim ze vse ok
Souhlas?
Odpovědět