Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Dobrý den. Potřeboval bych radu jaký přesně olej patří pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R. Předpokládám, že tam bude nějaký limited slip, ovšem nemohu dohledat jaký přesně typ oleje a ani kde se přesně se vypouští a nalévá. Ptám se, protože mi 4×4 špatně zabírá a pravděpodobně to bude již vyčerpaným olejem. Budu vděčný za jakoukoli radu nebo obrázek. Předem děkuji
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Jerry3 »

Bude tam viskózní spojka, tudíž nějaký speciální olej bez předepsaného termínu výměny a pravděpodobně i bez možnosti prosté výměny, tj. žádný výpustný nebo kontrolní šroub. Někdy je ale společná náplň se zadním diferenciálem. Nejspíše se však budeš muset zeptat na nějakém Suzuki či 4x4 fóru.
Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Jerry3 píše:Bude tam viskózní spojka, tudíž nějaký speciální olej bez předepsaného termínu výměny a pravděpodobně i bez možnosti prosté výměny, tj. žádný výpustný nebo kontrolní šroub. Někdy je ale společná náplň se zadním diferenciálem. Nejspíše se však budeš muset zeptat na nějakém Suzuki či 4x4 fóru.
Ahoj. Děkuju moc za odpověď. V Suzuki fóru mi nikdo neodpovídá, proto píšu tady. Právě, že náplň jde vyměnit...borci v servisu ji vyměnili a dali tam zřejmě špatnou, protože 4×4 přestalo zabírat :(
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Jerry3 »

Stejný systém používaly některé vozy Mitsubishi. Byl tam nějaký speciální silokonový olej, který se měnil jen při opravě viskózní spojky. Pokud ho nikdo neměnil, systém fungoval třeba po 30 let problémů, jen za mrazů trochu déle trvalo, než se zadek připojil. O jaký olej ole šlo, to fakt netuším. Na tvém místě bych nekompetentní výměnu náplně reklamoval.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Libor »

Záleží, který systém Wagonek z toho roku používá. V té době si myslím, že Oplí ne. Může to být od Subaru a ti měli v těch kei cars visko spojku i v tělese převodovky. Chce to zvednout a kouknout zespodu. Na kardanu jsi ji nenašel, takže jak píše Jerry3, buď bude součástí diffu, nebo převodovky. S olejem bych nelaboroval. Pokud je to fakt tak špatné, výměnou zřejmě nic nepokazíš a vzal bych OEM fluid.

Co ti borci ze servisu, co oni na to?
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Libor píše:Záleží, který systém Wagonek z toho roku používá. V té době si myslím, že Oplí ne. Může to být od Subaru a ti měli v těch kei cars visko spojku i v tělese převodovky. Chce to zvednout a kouknout zespodu. Na kardanu jsi ji nenašel, takže jak píše Jerry3, buď bude součástí diffu, nebo převodovky. S olejem bych nelaboroval. Pokud je to fakt tak špatné, výměnou zřejmě nic nepokazíš a vzal bych OEM fluid.

Co ti borci ze servisu, co oni na to?
Testoval jsem to až dnes na sněhu a zadek prostě nezabírá. Do servisu budu volat zítra, ale podle mě nevěděli...vyměnili náplň v převodovce a tam, kde je napojen kardan na převodovku (dle jejich infa rozvodovka) taky vyměnili olej. Jediné na co nešahali byl zadní diferenciál na zadní nápravě (dle nich právě tady je ta spojka). Nejsem si ale úplně jistý že to tak opravdu je.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Jerry3 »

V tom případě je ta viskózní spojka právě u převodovky.
Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Jerry3 píše:V tom případě je ta viskózní spojka právě u převodovky.
No taky si myslím, ale co tam teda dát za olej...Castrol Dex lll nebo tam patříl nějaká GL 5 ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Jerry3 »

Určitě žádný z běžně dostupných převoďáků. Jak jsem napsal, nejspíše tam patří speciální silikonový olej. Zkus prohledat u Ravenolu.
Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Jerry3 píše:Určitě žádný z běžně dostupných převoďáků. Jak jsem napsal, nejspíše tam patří speciální silikonový olej. Zkus prohledat u Ravenolu.
Díky moc, ale potřeboval bych nasměrovat...pod čím takový olej hledat, nebo nějaký název?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Jerry3 »

Olej či kapalina pro viskózní spojky.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Libor »

O tom, že to nebude jednoduchá věc, není pochyb. Pokud jde o uzavřený systém, tak tím tuplem. Viz třeba tady
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... hp?t=29146

Počti třeba na suzukiforum vlákno z Ingnise I, což by mohlo být identické (jen předpokládám)
http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/tes ... ojky-30005

Já měl Jimnyho, a tam to bylo úplně jinak :-( Mnohem snazší.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
nomacorc
Příspěvky: 87
Registrován: úte led 30, 2018 14:50

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od nomacorc »

Do starejch syncro visko spojek od VW se používal silikonový olej s viskozitou 100 000 mm2/s. https://www.wacker.com/cms/en/products/ ... duct=13789
jen byl kdysi problém ho u nás sehnat...

edit: tak jsem zjistil, že stejný olej používají modeláři do diferenciálů RC modelů a dá se už koupit po 50ml balení http://www.modelove-hracky.cz/silikonov ... 00-cps.htm
a pro zajímavost, tady jeho výměna ve visko spojce z T4 syncro
Borg
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 18, 2018 12:23

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Borg »

Děkuju všem za odpověďi. Já prostě nikde nemůžu najít k tomuto modelu info...zda tam ta visko spojka vůbec je, protože jsem se se v Olislageru dopátral, že u novějšího modelu Wagon R+ 1.3 4x4, 2003-2006 patří do rozdělovací převodovky 0,5 litru oleje API GL5 viskozity 80W-90. Teď už sem z toho úplně jelen a v ofiko servisu mi nic nechtějí říct a nebo nevědí :(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro připojení 4×4 u Suzuki Wagon R r.v.98

Příspěvek od Pitris »

Nevím jak je řešeno u toho "Wagonu", ale my před zimou dělali oleje u tátovi čtyřkolky SX-4 r.v.2008....
Do manuálu http://www.oleje.cz/p/mol-hykomol-synt- ... 1-l--21278
Do zadního difecu http://www.oleje.cz/p/mol-hykomol-k-80w-90-1-l--21276
Nic jiného tam "za spojkou" není :P a autí i táta jsou spokojeni. Funguje to :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět