Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Jezevcik píše:
buřtyskřenem píše:....ze tam novy olej soupnu uz ted v cervenci ( snad to ten Mobil1 v tech vedrech vydrzi :D ale zase sem ze Sumavy, takze v zime to bude echt gut :lol: )
Proč by to 0W-40 nevydržel?
co jsem cetl BMW forum, tak tam jim olej nekudy tekl, pry kvůli tomu, jak je ridky :shock: Nevim no :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Pokud někde teče 0w40, tak je někde "díra" a poteče i 10w50....
Ono za studena je i 0w(a třeba)20 viskóznější (hustší) než při provozní teplotě 10w40.
A asi víš že při 100°C je 0w40, 5w40 i 10w40 zhruba stejně viskózní....rozdíl je v nízkoteplotních vlastnostech
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

buřtyskřenem píše:co jsem cetl BMW forum, tak tam jim olej nekudy tekl, pry kvůli tomu, jak je ridky :shock: Nevim no :roll:
to zas moc nestresuj. Ktore ojazdene BMW je ok ? :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Dostal jsem odpověď z Carda...." Vámi vybraný motorový olej Mobil 1 New Life 0W-40 je dle čárového kódu 505 - země původu Velká Británie " 8)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

Tak to je průser, bo je určen výhradně do vozů RHD... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

a to je co? :shock: jako jen pro vozy s volantem na prave strane? :D
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lefort »

Obrázek
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od roxtidy »

buřtyskřenem píše:Dostal jsem odpověď z Carda...." Vámi vybraný motorový olej Mobil 1 New Life 0W-40 je dle čárového kódu 505 - země původu Velká Británie " 8)
dostal jsem tutez odpoved. NIcmene si myslim, ze neni tak uplne dulezite odkud ale pro jaky trh je olej vyroben, protoze si myslim, ze se od toho odviji pozadavky na kvalitu vyroby
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Kazdopadne jiste je jedno. Ted mam na super predrazeny olej z autorizaku najeto cca 4000Km. Tento olej pujde brzo pryc a jelikož je zjevne problém sehnat origo Mobil( mam taky strach, aby se netrhal olejovy film - co sem si precetl zde na foru par clanku) tak nasadim Millera EE 5w-40 a to z jednoho podstatného duvodu. Mam defakto novy motor, co ma najeto jen cca 20 300Km. Proto rada EE ma urcite lepsi opodstatneni, nez kdybych mel najeto desetkrát vice. Takto jsem to pochopil i ze zdejšího vlakna Millers Oils.

Jen upozorňuju, ze jsem nemohl byt v autorizaku ani u jedne vymeny z jiz dvou provedenych. Servis to striktne odmital. Takze nemohu posoudit zda opravdu mam to, co na fakture. Btw: na fakture mam uvedeno jen Shell HUE 5W- ....a to je vse :D

Budu vždy menit po 10 000Km. Třeba to priste bude Shell, Motul atd... Podle toho co jsem se tu docetl, tak Miller by mel patrit mezi ty nejkvalitnejsi oleje a jelikož mam ted v motoru kdovíco, tak mu naordinuju medicínu. :D Samozrejme budu i nadále aditivovat, coz delam pravidelne téměř od zacatku :wink:
Emil K.

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Emil K. »

Nezapomeň, že ten Miller EE je sice kvalitní olej, ale pořád je to obyčejný HC olej (žádný Pao, nebo dokonce ester) a kdo ví kolik je tam vůbec těch nano částic...Ještě tady nikdo nečetl žádný pořádný nezávislý test...:-( pořád se tady vychází jen z toho co uvádí výrobce.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

jo vim :) nebo je ještě verze, ze vezmu Sunoco SYNTURO GOLD 5W-40 5L za 600Kc 8) a budu menit po 6 mesicich. To by motoru asi prospelo vic :D
Sunoco pouziva americka armada, NASCAR, Tatry na Dakaru . Zaplatpambu není zde masaz reklamou, která by cenu jen zvysovala :D
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Tak objednal jsem nakonec Sunoco SYNTURO GOLD 5w-40. Budu menit v intervalu 6mesicu/10 000 km , nebo podle toho, co nastane drive. I s dopravou az do domu 5l vyslo na 793kc.

Timto vsem ještě jednou dekuji za pomoc a hlavne trpelivost. Jestli Vas to bude zajímat, tak casem i něco rád pripisu.
(Ten Mobil jsem chtěl moc, ale proste neverim tomu, ze za tu cenu je to to prave :? ) Kazdopadne při mem intervalu vymeny je to jedno. Motor by si mel i tak chrochtat blahem. Snad 8)
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od renal »

buřtyskřenem píše:jo vim :) nebo je ještě verze, ze vezmu Sunoco SYNTURO GOLD 5W-40 5L za 600Kc 8) a budu menit po 6 mesicich. To by motoru asi prospelo vic :D
Sunoco pouziva americka armada, NASCAR, Tatry na Dakaru . Zaplatpambu není zde masaz reklamou, která by cenu jen zvysovala :D
Je to to nejlepší co můžeš udělat pro motor...:-) za cenu Millera vyměníš 2x Sunoco :-)
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

2X vymenim Sunoco i za cenu nejakeho predrazeneho univerzálního sudoveho oleje z autorizovaného servisu co tam mám ted. Nehlede na to, že ted budu při vymene a konecne budu vedet, co tam opravdu mam.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:Tak objednal jsem nakonec Sunoco SYNTURO GOLD 5w-40. Budu menit v intervalu 6mesicu/10 000 km , nebo podle toho, co nastane drive. I s dopravou az do domu 5l vyslo na 793kc.
:wink: A když bys na podzim dorazil na "olejsraz", tak Ti můžu vzít 2, 3, 4.... 5-ti litrový kanystry po 625,-
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět