Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Ne, ve tvém případě mne to skutečně nepohoršovalo a nepohoršuje.
Itall

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Itall »

Já myslel, že Návštěvníka pohoršuje hned ten úvodní dotaz, kde se píše, že si buřt chce nechat auto i po 5-ti letech, proto pro něj chce to nejlepší... :D
Přece jsi měl, Návštěvníku, napsat: Nerozumím, a jinak bys pro něj nechtěl to nejlepší? :?:
Nebo něco v tomto smyslu...
Mě už dojímá slovní spojení "ten nejlepší olej", pokud se tohle vyskytuje jinde, než v reklamě, jdu do kolen. Vidím to tak, že autu dám to, co považuji za dobré a je lhostejno, jak si ho nechám dlouho. Resp. předpokládám, že si ho nechám, pokud ovšem nezačne obtěžovat více, než je zdrávo.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Kdybych chtěl auto jen po dobu záruky a nebo tocit auta po 2-3 letech, tak je mne opravdu buřt co mam za olej :D nebudu to resit..at se stara třeba ten co si to koupi ode me :mrgreen:
Ja mam pro to další plus: casem proverena klasicka atmosféra bez turba, málo žere, není to ropa, jednoduchá konstrukce bez zbytečných ficurek i oproti i30 dava nadeji na delší provoz bez poruch, v ČR je tento vuz rarita a mne se moc libi. Navíc je to muj první novy vuz.

A co sleduji americka fora Hyundai, tak s těmito auty nejsou defakto zadne problémy. Zkuste to někdo porovnat s problémy s i30... 8)
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:Kdybych chtěl auto jen po dobu záruky ... Navíc je to muj první novy vuz.
Přesně z citovaných důvodů jsem napsal, že
Návštěvník píše:Ne, ve tvém případě mne to skutečně nepohoršovalo a nepohoršuje.
A to jsem je takto vypsané tehdy ještě nečetl, jen vnímal. Prostě ti rozumím. Nic si za to sice nekoupíš, ale když se budeš řídit mou radou, k níž jsi po 16 stranách stejně sám dospěl, bude ti to auto ještě dlouho věrně sloužit. No a k úplné spokojenosti ti teď už jen chybí instalovat svíčky Denso Iridium Power.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Objednal jsem 4l 0w-40 z Carda. Tak uvidíme. Co jsem si tu cetl, tak tento obchod jste si tu docela chvalili, takže ho také vyzkouším. :) Ted se hezky motor vyplachnul od toho sudoveho univerzalu ( zrejme 5w-30) a budu stejne jako u Sunoca používat jen olej, který má specifikaci na me auto.

Jinak olej vymenim zrejme na prelomu zarí- října a podle poctu to vypada, že za ujetych 22600 km bude olej ted vymenen po ctvrte :) Takze u vas takovy prumer :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

buřtyskřenem píše:Jinak olej vymenim zrejme na prelomu zarí- října a podle poctu to vypada, že za ujetych 22600 km bude olej ted vymenen po ctvrte :) Takze u vas takovy prumer :mrgreen:
buřtyskřenem gratulujem uz si náš :wink: :mrgreen: :oops:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Itall »

buřty: Gratuluji, už taky blbneš :mrgreen: :wink: .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

jerome píše:
buřtyskřenem píše:Jinak olej vymenim zrejme na prelomu zarí- října a podle poctu to vypada, že za ujetych 22600 km bude olej ted vymenen po ctvrte :) Takze u vas takovy prumer :mrgreen:
buřtyskřenem gratulujem uz si náš :wink: :mrgreen: :oops:
Jerome :mrgreen: :wink:
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Olej uz je doma. Tak jsem ho hned prozkoumal. Ma popisky v AJ , PL, CZ, SK a dalších východoevropských zemi. MADE IN EU a pod tim adresa v AJ a PL v Belgii - Antwerpách. Takže zrejme tento olej pro trh v DE urceny není. Mam se toho oleje bat?
V Cardu mne rekli, ze tento olej pochazí od jejich stálých dodavatelu...vic o tom mluvit nechteli.
V Jaknaauto mne rovnou rekli, ze olej pochazi od dodavatele z DE.
Cenove vysly nastejno :|
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Nie neboj sa ho :wink: Tieto najrozsirenejsie znacky ani boh nevie kde vsade sa vyrabaju. Keby si chcel mat silou-mocou zapadoeuropsky olej tak zvolit asi nejaky Ravenol,Liqui Moly,Millers alebo si nechat poslat od predajcov foto obalu a podla toho objednat :wink:
Teraz si v stadiu ked ti strasne zalezi aky olej das a ci je aj original. My uz mame toto vsetko za sebou a riadime sa viac menej uz rozumom :mrgreen: teda mozno na par vynimiek 8) :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Jen narážim tady na tu diskusi mobil-1-new-life-0w-40-t3140.html

Někdo tam před par lety kupoval olej v DE a taky mel napsano MADE IN EU.
Mozna bych mohl ještě vzit olej z Jaknauto.cz na porovnání a maximálne mně tak zbyde na jaro na další vymenu :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Da sa to aj tak poriesit, alebo kludne tovar objednany internetom vratit s tvrdenim nie je to to co som si predstavoval. Mas na to plny narok :wink:
Ale skor jak si objednas ten z Jaknaauto tak nech ti poslu tie fotky aby sa ti nestalo ze mas obidva oleje polske :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Tam kde kupuji já,byl jen ELF vyrobený s vrchním popisem pro PL. Pod tim ale návod v mnoha jazycích.
Celkem jsem vzal i na xěft asi 20 L a žádný problém. Trvám ovšem u těchto aut na výměně v 10tkm. A to bez ohledu jestli PL či jiné.
Nyní je plním Valvo Allclimate.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

takže mam nejakej polskej olej jo? :roll:
Itall

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Itall »

buřtyskřenem píše:takže mam nejakej polskej olej jo? :roll:
Ne, máš EU...
Odpovědět