Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Vůbec netuší, která bije, přitom ho mají ve skladu. Jenže donutit je zvednout zadek a zajít se tam podívat... :evil: (opakovaná osobní zkušenost z několika různých prodejen)
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:Já ho kupoval v Moundfieldu v DC....
Hleďme, sláva Mogulu už dorazila i do Washingtonu :lol:
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Vůbec netuší, která bije, přitom ho mají ve skladu. Jenže donutit je zvednout zadek a zajít se tam podívat... :evil: (opakovaná osobní zkušenost z několika různých prodejen)
To bude trochu jinak než před lety. Co není v počítači, není a nelze to prodat, i kdyby toho ve skladu byla tuna.
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

no u nás v KE - Košiciach aj predavačka vie čo je Mogul Racing 10W40, majú ho nieže v sklade ale priamo na regáloch za pokladňou... na 3000km plus LM motor clean ako preplach výborné uvidíme či to bude mať aj nejaký pozitívny vplyv na trošku zanedbávaný motor...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:no u nás v KE - Košiciach aj predavačka vie čo je Mogul Racing 10W40...
Predavacka mozno vie co chces ale druhy krat si pytaj Mogul Racing 5W40. 10W neni Racing :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Jenže poté, co jsem je donutil do toho skladu zajít, už žádný problém nebyl. Nejspíše tedy půjde o to, že když to nechci zrovna do konkrétní sekačky z jejich nabídky...

Asi jako když jsem se u nich sháněl po řetězu k motorové pile podle jeho jasně daných parametrů, nikoli podle té pily: rovněž neřešitelné. :evil:
Itall

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Asi jako když jsem se u nich sháněl po řetězu k motorové pile podle jeho jasně daných parametrů, nikoli podle té pily: rovněž neřešitelné. :evil:
Nyní nakupuji u mistra dřevorubeckého športu Komárka a musím uznat, že řetěz Stihl řeže krásně, kam se hrabe Oregon :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Racing...
Tenhle název se jim nepovedl,tedy k prodeji pro běžné publikum.
Ale bejt vyznavač pětkových olejů,klidně koupim.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

http://www.velosterturbo.org/forum/velo ... c-oil.html

Nasel jsem na tomto odkazu tabulku, kde někdo daval na rozbor olej Motul Xcess 8100 5w-40 po najeti 4500 mil - cca 7200 km.

Zajimavy je udaj o TBN, který byl jen uz 3,6.

Je pravda, že tento olej je vyrobeny esterovou syntézou ? :D

Zaverem se v tabulce pise, ze je vse "OK" a příste ma najet cca 10 000km.

To by zrejme znamenalo, ze 10 000km by byl už strop a lepsi by bylo menit při tech 7 000-8000km ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Jerome,to není náš problém,při našich KM nájezdech na olej. :mrgreen:
7000 jsem v motoru měl naposledy,když jsem jezdil s Fávem drožku,ale už v té době Shell semisythetic 10w40 .(1992-94)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:Nasel jsem na tomto odkazu tabulku, kde někdo daval na rozbor olej Motul Xcess 8100 5w-40 po najeti 4500 mil - cca 7200 km.
Jaké jízdní podmínky? Dlouhé / krátké jízdy :?:
buřtyskřenem píše:Zajimavy je udaj o TBN, který byl jen uz 3,6.
:(
buřtyskřenem píše:Je pravda, že tento olej je vyrobeny esterovou syntézou ?
Býval, ale jak je na tom teď :?: :shock:
buřtyskřenem píše:Zaverem se v tabulce pise, ze je vse "OK" a příste ma najet cca 10 000km.
:( :shock:
buřtyskřenem píše:To by zrejme znamenalo, ze 10 000km by byl už strop a lepsi by bylo menit při tech 7 000-8000km ?
Ano.... :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Pedro píše:Jerome,to není náš problém,při našich KM nájezdech na olej. :mrgreen:
To teda neni :wink:
Oleje 5W40 su silno naaditivovane mozno s rovnakym zakl.olejom jak 10W40 a skor su vhodne na skratene interaly. Na 10-15tis.km je skor vhodnejsi 5W30 resp. 0W40 s inym zakl.olejom :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Pedro píše:A proc by ne? Nezenes to do krajnosti,v zime ani lete. Ale ver tomu,ze cislo 5 jde po par tkm kukat a bohuzel nici i 40ku. Ovsem me zkusenosti ze zkusebny skoncily lehce po r 2002. V dnesni eko dobe to muze byt inac. Nicmene,su stary chuj a verim to co jsem videl a SL je max.
Sice reaguji na starsi komentar, ale ted tomu verim. V tom odkazu co jsem sem daval je rozbor několika oleju - kdo si chce procitat. Bohuzel u všech 5w-40 sla TBN do haje po 4000 -7000 km. Nejhur tam dopadl asi Castrol.
Nikde jsem se ale nedocetl o jizdnim stylu... Kazdopadne ze 5w-40 tak rychle degraduje jsem nepredpokladal. Takze ted při vyberu oleje toto zohlednim a asi vyberu Mobil 1 New Life. Ten by si mel snad diky kvalitnějšímu základovému oleji zachovat kvalitativni vlastnosti delší dobu.
Prece nebudu jezdit do servisu co 5000 km na vymenu oleje. :roll: :mrgreen: kdybych si ho mohl vymenit sam..nemel bych s tim problém 8)
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:... Kazdopadne ze 5w-40 tak rychle degraduje jsem nepredpokladal. Takze ted při vyberu oleje toto zohlednim a asi vyberu Mobil 1 New Life. Ten by si mel snad diky kvalitnějšímu základovému oleji zachovat kvalitativni vlastnosti delší dobu.
9. června v 9.23 jsi otevřel toto vlákno svým dotazem a já ti téhož dne v 9.31 napsal toto:
Návštěvník píše:Mobil1 0W-40 a měnit po 10 tis. km + pokaždé nový filtr od Purfluxu.
Skutečně bylo zapotřebí 16 stran k tomu, abys to konečně pochopil a uznal :?:
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Ja si rad pokecam a dozvim se něco zajímavého. Když to bylo v tomto "mém" vlakně, tak to snad nikoho nepohoršovalo. :D
Odpovědět