Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Soumrak civilizace se blíží. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Už se "smrklo". :(
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Každá civilizace, která soustředí své síly na řešení zástupných problémů, aniž by byla schopna popasovat se s problémy existenciálními, je odsouzena k zániku. :idea:

A abych naštval co nejvíce "ovladačů", přidám ještě jednu myšlenku: jestliže značka, která se prakticky nijak nepodílela na motorizaci převážné části planety, stala (podle médií svým včerejším oznámením objemů prodeje) globálně č. 1 tím, že odsunula na druhé místo značku, která se právě o to zmíněné nejvíce zasloužila, pak to skutečně jde s civilizací dolů kopcem. :(

P.S.: Ne nejsem mimo místu, stačí se podívat výše do tohoto vlákna na debatu o znalosti značky Sunoco.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Jak to je,kdo ovládá masy,ovládá všechno?Asi na tom něco pravdy bude. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

P.S.: Ne nejsem mimo místu, stačí se podívat výše do tohoto vlákna na debatu o znalosti značky Sunoco.

- a čo konkrétne myslíš? Sunoco čo sponzoruje Nascar je firma ktorá dodáva palivá... Sunoco oleje čo kupujeme v EU vyrába Petronas v Belgicku a s tým americkým Sunocom nemá spoločné okrem značky nič. Ale to je asi jedno, podstatné je či sú to kvalitné oleje alebo nie. Asi sú, použil som, síce nikde nenájdete dátum plnenia, papieriky tlačia v ČR celkom biedne akoby na tlačiarni z roku 0 ale to nevadí.... myslím že je to olej ako každý iný, nič extra ani hore ani dole....
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše: Sunoco čo sponzoruje Nascar je firma ktorá dodáva palivá... Sunoco oleje čo kupujeme v EU vyrába Petronas v Belgicku a s tým americkým Sunocom nemá spoločné okrem značky nič.
To takto nelze brát. To samé nychom mohli říci o belgickém Texaco. Kdyby neexistovaly mateřské firmy, tak v místě těch rafinerií jsou továrny na pralinky a čůrajícího chlapečka.
Ty firmy neudělaly nic jiného, než že přinesly svůj um do Evropy, zaměstnaly mraky lidí a výrobně se přizpůsobily místnímu trhu. Za to jim patří dík.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše: A abych naštval co nejvíce "ovladačů", přidám ještě jednu myšlenku: jestliže značka, která se prakticky nijak nepodílela na motorizaci převážné části planety, stala (podle médií svým včerejším oznámením objemů prodeje) globálně č. 1 tím, že odsunula na druhé místo značku, která se právě o to zmíněné nejvíce zasloužila, pak to skutečně jde s civilizací dolů kopcem. :(
Tak už je to tady? To jsem nevěděl. Ferdinand Piëch konečně bude moci usnout. To nevadí, že by neměl spát z jiných důvodů.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:- a čo konkrétne myslíš?
To Sunoco se mi hodilo pouze pro ilustraci stavu, kdy nevědět nic o věcech důležitých pro svět je dobrým prostředkem k tomu spokojeně se nechat odrbávat doma.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Zajimave co se tu clovek všechno nedocte :)

Zacinam podezírat byvaly aut. servis, ze mne tam lili nejaky eco olej se specifikaci tridy C- jako to mají třeba benzinove Hyundai I30. Pochybuju, ze mezi tim delali rozdil a proste tam nalili to, co davaji do I30. Prece nebudou davat do dvou Elanter na okresu něco jiného :)

Mozna ještě navštívím před zimou aut. servis - netokrate jiny, a necham si udelat kondicni prohlídku a při te prilezitosti necham vymenit i olej - bud znovu Sunoco 5w-40 a nebo něco s 0W-40 :)
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:Zajimave co se tu clovek všechno nedocte :)
Původně jsem chtěl použít tvé vyjádření k úrovni "českého" povědomí o existenci Elantry, ale nenašel jsem ho. Tak jsem holt využil alespoň té neznalosti zn. Sunoco.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

buřtyskřenem píše: Zacinam podezírat byvaly aut. servis, ze mne tam lili nejaky eco olej se specifikaci tridy C- jako to mají třeba benzinove Hyundai I30. Pochybuju, ze mezi tim delali rozdil a proste tam nalili to, co davaji do I30. Prece nebudou davat do dvou Elanter na okresu něco jiného :)
Skoro bych na to vsadil boty. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Vyjetá druhá nádrž po výměně oleje . A opet rekord. Tentokrate za 5,19 - dle PP nakonec za 4,8. Svitila však i krátce 4,6 :) Tohle uz proste nemůže byt nahoda. Trasy stejne a jizdni styl také. Spotřeba šla cca o 0,3l dolu. V nekterych pripadech co jsem se dival do zaznamu i o 0,5 l :shock:
Nejlepsi spotreby jsem dosahoval minuly rok na 100 oktan - Verva 100. Ted jsem mel v nadrzi v obou pripadech aditivovanou N95 od Benziny.


Jak jsem drive psal, tak o spotřebu mne nejde, ale tohle mne vážně překvapilo. Je to příjemný bonus. Neumim si to vysvětlit jinak, než že to bude tím olejem. :) Ted je tam olej, co tam měl být již dávno. :wink: A to díky vám tady 8)
Jsem rad, ze sem se k vymene rozhoupal a že jsem si také nasel novy servis, kde nemaji zadny problém s vlasnim olejem a dokonce mně olej vymeni i při kondicni prohlídce - rozestup mezi garancni a kondicni prohlídkou jsem si stanovil na cca 6 mesicu. Minuly servis striktne vlastní olej odmital a když jsem chtěl olej vymenit drive, tak se na me koukal prijimaci technik jak na blazna :(

Jinak od výrobce mam interval 20 000km. Ja budu menit po 6 - 8 000. Max 10 000 km. Takze vymeny oleju probehly v cca ( uvedeno v tis. km): 4, 17, 20 a do rijna najedu další cca 3 000 -4000 a znovu vymenim. Bude to pak vychazet na jednu vymenu na podzim a druhou na jare :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Dík za zpětnou vazbu :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Takze se bohužel potvrdila ma domněnka. Dnes jiz byvaly servis Hyundai ( od brezna jiz nejsou aut. servisem, protože Hyundai jim sebral licenci) mne lil do motoru olej 5w-30. Tedy olej se specifikaci C2 a C3.

Proto mne teda sla ted po Sunocu dolu spotřeba - nalil jsem do motoru olej, který tam od výrobce podle specifikace mel byt uz davno.

Clovek aby si v servisech uz hlidal uplne všechno :roll:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Aj ked to znie tak prefesiaonalne ze "Autorizovany servis" vacsinou tam robia najvacsi motaci z republiky :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět