Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
iOrange
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 01, 2013 12:38

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od iOrange »

No jo to jsme mohli každopádně, za dob těch problémů mnou popisovaných auto nepatřilo ještě mě, ale kamarádovi co ho kupoval jako nové. Nicméně zase jsem přesně věděl do čeho jdu, když jsem to od něj kupoval.
Quido

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Quido »

modelář píše:
Autoxxxrady píše:Předpis výrobce platí pro optimální provoz. Je to maximální možný interval proběhu. Ale většina to bere jako pevně daný a nepřemýšlí o tom. ...
Bavíme se tu o motoru ve škodovce, tak chci vědět, kde že koncern v instrukční knížce tohle píše? Protože pokud to nikde nenapíše, tak je jisné, že právě jeho zákazníci, dostatečně specifičtí, tomu pevně a slepě věří!

Píše se to v servisní knížce na straně 7, vlevo nahoře.

Cituji: Stanovení servisních intervalů je závislé na intenzitě provozu a místních podmínkách ve kterých je provozováno. Například při provozu na krátké vzdálenosti je vaše vozidlo namáháno jiným způspbem než při dlouhých jízdách. Servisní intervaly jsou tedy proměnlivé.

pozn.: QG1 jsou servisní intervaly proměnlivé, QG2 a QG0 pevná délka servisního intervalu.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Jezevcik »

Quido, ta citace z knížky úplnému laikovi vůbec nic neřekne. Když už o tom něco ví, tak ví to, že počítač udá s předstihem "Jeď na výměnu !" a tím pádem je spokojený, jak to krásně funguje a elektronika si sama ohlídá nutnost výměny ne v padesáti, ale třeba "již" ve třiceti tisících. Podstatné je však to, že se z pochopitelných důvodů od výrobce nedozví, jak je to celé technologicky postavené na hlavu.
A to je ta modelářem zmiňovaná slepá důvěra.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
modelář

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od modelář »

Quido píše:Píše se to v servisní knížce na straně 7, vlevo nahoře.

Cituji: Stanovení servisních intervalů je závislé na intenzitě provozu a místních podmínkách ve kterých je provozováno. Například při provozu na krátké vzdálenosti je vaše vozidlo namáháno jiným způspbem než při dlouhých jízdách. Servisní intervaly jsou tedy proměnlivé.

pozn.: QG1 jsou servisní intervaly proměnlivé, QG2 a QG0 pevná délka servisního intervalu.
Jenže to je přesně to, co ty zákazníky oblbuje! Korektní by totiž bylo napsat, že za ztížených provozních podmínek je třeba intervaly výrazně zkrátit! A to tam nikde napsáno - na rozdíl od manuálů k "normálním" vozům - není.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Pitris »

modelář píše:...za ztížených provozních podmínek je třeba intervaly výrazně zkrátit!
Ano, třeba v "mém" manuálu je uvedeno, že předepsaný interval výměny oleje - jak kilometrový, tak i časový, platí při ideálních jízdních podmínkách. Při ztížených - kde je přímo vypsáno: časté krátké jízdy (do 16-ti km nebo do 8-i km v mrazu), časté dlouhé jízdy při teplotách nad 35°C, jízdy v prašném prostředí, časté stání při volnoběhu - je potřeba ten interval zkrátit o polovinu :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
matesdff

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od matesdff »

Zdravím vás, mám po přebroušení kliky, zadřená ojnice, taky následek LL olejů. Motor vyčistili od karbonu.
Jaký postup a olej byste mi doporučili? Díky Martin
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Prostě si ve volných chvílích pročítej toto fórum a budeš v obraze. Jinak díky za tvůj příspěvek: svéhlavým prosazovačům LL olejů a výměnných lhůt ho s gustem omlátíme o čumák! :wink:
matesdff

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od matesdff »

Už jsem pročetl všechno, zajímalo by mne, co a na jak dlouho tam dát na zajetí, co potom.
Po výbrusu by to zřejmě chtělo větší péči?
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Co konkrétně tam nalít, to ti tady určitě brzy někdo poradí. Já ti radím to poprvé vyměnit tak po cca 3 tis. km, a pak přejít na interval max. 10 000 km nebo 1 rok, co uplyne dřív.

Po výbrusu musíš s motorem zacházet jako s novým, tj. pečlivě ho zabíhat, přinejmenším prvních 1 500 km.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Pitris »

Doplním Návštěvníka - VŽDY s olejem i filtr, a olej VW502.00 SAE 0w40, 5w40 nebo 5w30 ACEA A3 :wink:
....tu 5w30 bych dal při kratších jízdách a 0w40 když by bylo v zimě hodně mrazivých startů; jinak je ta 5w40 dobrý a vhodný "kompromis".... na ty 3 tkm v záběhu můžeš klidně za hodně dobrý peníz od "Bédi Trávníčka" Mogul Racing, se kterým ale úplně klidně můžeš potom i dále pokračovat, nebo zvolit značku (a cenu) jinou: např. Sunoco, Total, Mobil, Shell, Valvoline, Repsol, Yacco, Motul, Mobil1, Millers oils :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Díky, podle tohoto doporučení: http://www.oleje.cz/search/oils/?motor=36043
je 5 w 30 premium. V čem je lepší? A kdybych to chtěl časem prohnat, což nevím jestli si risknu,
tak jaký olej?
matesdff

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od matesdff »

Návštěvník píše:Díky, podle tohoto doporučení: http://www.oleje.cz/search/oils/?motor=36043
je 5 w 30 premium. V čem je lepší? A kdybych to chtěl časem prohnat, což nevím jestli si risknu,
tak jaký olej?
Jsem se nepřihlásil.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od lengy60 »

U Millerse mají v nabídce zajížděcí olej.http://www.millersoils.cz/olej-zajizdeni-motoru
Pravda,je to pro zajíždění na stolici po dobu 5 hodin nebo 800 km na dráze/silnici,ale co mě zaujalo je tento odstavec. " Pro optimální zajetí nového nebo repasovaného motoru není vhodné ihned používat vysoce kvalitní syntetický olej. Díky protiotěrovým aditivům v moderních olejích nedojde k optimálnímu zajetí motoru tj. "sednutí si" součástí. Pro tyto účely používejte speciální oleje jako např. CRO 10w40. " Co na to říkají místní mágové?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Jezevcik »

modelář píše:
....tak s tímhle doporučením bych byl dnes velmi opatrný: někteří výrobci (např. Ford) používají tzv. "záběhové oleje", což není nic jiného, než zřejmě ten úplně nejobyčejnější olej, který tomu motoru ještě neublíží, ale zajistí to, že záběh proběhne v nějaké rozumné době, přesněji řečeno za nějakou rozumnou ujetou vzdálenost. Náhrada takového oleje už ve 2 tis. km za výrobcem předepsaný a hlavně "lepší" (ty uvozovky jsou tam schválně) olej může způsobit to, čemu se obvykle říká "podtrhnout záběh", tj. že průběh záběhu se přinejmenším výrazně zpomalí, ne-li zastaví, což určitě není dobře. Málokterý uživatel totiž vůbec ví, čím lze charakterizovat ukončení záběhu, a už vůbec není schopen poznat, zda-li už je po záběhu nebo ještě ne.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:U Millerse mají v nabídce zajížděcí olej.http://www.millersoils.cz/olej-zajizdeni-motoru
Nehledal jsem jeho cenu, ale nepochybuji, že bude značná. Pro běžné motory ovšem na záběh postačí ten úplně nejobyčejnější olej ještě splňující předepsanou normu.
Odpovědět