Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
e1H

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od e1H »

Na tomto fóre ti olej Castrol poradia jedine tak do prevodovky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.s.: Síce rada EDGE, resp. Professional je dobrá, ale ich cenovou politikou a hlavne hrozným Magnatecom si získala táto značka na tomto fóre doživotných nepriateľov. :twisted:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Pedro »

Castrol Mag-průměrná muzika za dost peněz.
Na objektivitu ale dodám,že Almera na něj jezdila od (prvo náplň z fabriky neznámá) 5tkm do 130tkm,s původním a jedinnym majitelem s limitem cca 13tkm výměn,plněno a servisováno výhradeně kde auto koupeno,Nissan Praha.
Motor čistý,bez sebemenšího náznaku tmavosti,nedej bože usazenin ap. ,celkově dodnes v hodně dobré kondici.
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

sulo píše:S tou cenou jak pise e1H je to pravda, takze vyberu neco z dvojice Mogul x Motul :lol:
Rozumim Vam i s tou vymenou 2x rocne,ale prece jen zustanu u vymeny 1x za rok s tim mym najezdem :)
Vzhlem k tomuto
sulo píše:... provoz prevazne mestsky...
je rozhodně lepší postupovat tak, jak píše e1H. Klidně se vsadím, že zvláště u přímovstřikového motoru bude běžný olej v SAE 5W-40 po 7-8 tis. k.o.
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:Na tomto fóre ti olej Castrol poradia jedine tak do prevodovky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Po osobních zkušenostech už ani tam ne!
sulo

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od sulo »

No to sem samozrejme netusil,ze je na tom az tak blbe :shock: Publikovany je jako dobra znacka.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od bjukemen »

nemyslim si zeby Motul bol nejako ovela vyssie nad Mogulom, bude to + - rovnake, netreba mat predsudky, skorej by som sa bal bedu travnicka v bandaskach,ako plnohodnotneho Mogulu, maju dobre oleje
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Itall »

sulo píše:No to sem samozrejme netusil,ze je na tom az tak blbe :shock: Publikovany je jako dobra znacka.
Je to dobrá značka, jako každá druhá :D . Na Návštěvníka nedej, to jsou ty blbé japonské převodovky :D .
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

A separace slozek toho oleje, ktery stravil v prevodovce pouhy tyden, nejak souvisi s tim, ze ta prevodovka je japonska? :shock:
Itall

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Itall »

Nevím, ale to tvrdíš ty...separace složek... :shock: . Jako bys nevěděl, že olej v převodovce je doživotní :P , tak se v tom nepatlej.
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Ze 6 "testovacich" oleju to udelal pouze Castrol. Pravda, ti, kdoz povazuji napln za dozivotni, to nemaji jak zjistit.
Itall

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Itall »

Ani ti, co olej v převodovce mění nebo si ho vyměnit nechají, ho nevypustí po týdnu. Resp. ti, co si ho vyměnit nechají, pravděpodobně nebudou mít důvod zas ho hned vypustit. A ostatní se v tom nemají patlat, zjm. u japonských převodovek, které asi žádají (nevimproč) olej pouze ten a ten. Vyzkoušet 6 olejů je sice zajímavé ze studijního hlediska, ovšem takový bjukemen už by musel být ale POŘÁDNĚ nasratý. Neříkej, že ty ne. A já taky, radši bych se do toho nepouštěl.
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Tu vymenu oleje v prevodovce mi nabidl znackovy servis v ramci zarucni doby. Nevedel jsem, ze nasledkem toho prestane radit, a uz vubec jsem nemohl tusit, ze originalni olej se do Evropy vubec nedodava. No a to je zaroven duvod, proc jsem od te doby, vlastne kratce po jeho vzniku, na tomto foru.
Itall

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Itall »

Že by značkový servis nabízel něco, co nefunguje - jinými slovy, co ještě nezkoušel a ještě v rámci záruční doby, je mi hódně divné. Značkový servis, mám za to, se do takových věcí nepouští. Hádám, že jsi je spíš dotlačil k výměně oleje v převodovce, kterou oni běžně nedělají, takže netušili, co může nastat.
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Proc mas potrebu vyjadrovat se k necemu, u ceho jsi nebyl? Tu vymenu delali bezne a mne tam nalili presne to same, co jinym (sam netusim, o jaky prevodak vlastne slo; ten Castrol jsem si tam nasledne dal uz sam). Jenze jenom ja jsem byl udajne (dle jejich vyjadreni) nespokojen s vysledkem jejich servisniho zasahu. Ostatne jako temer vzdy...
Návštěvník

Re: Olej pro 2.0 TFSI 147kW

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Jenze jenom ja jsem byl udajne (dle jejich vyjadreni) nespokojen s vysledkem jejich servisniho zasahu. Ostatne jako temer vzdy...
Spravneji vyjadreno: Jenze udajne (dle jejich vyjadreni) jenom ja jsem byl nespokojen...
Odpovědět